E- Sınav Uygulamaları Kursu

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba,

E- Sınav Uygulamaları Kursu'na almışlar. Bu kursa daha önceden katılan var mı?

Ben katıldım hocam. E-sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin faydalı bir kurs.

Bugün bize de yazı gelmiş. E-Sınav salonlarında görev almak isteyen bilişim teknolojileri için ilimizde seminer verilecek diye. İçerik nasıldır arkadaşlar bilen var mı?

2 gün hizmetiçi eğitim şeklinde düzenleniyor.

e-sınav uygulamasını tanıtıyorlar. sınav yürütücüsü olarak görev almak isteyenlerin katılması gereken bir kurs.

20 adet dokunmatik ekranlı bilgisayardan oluşan bir merkez var. ilk olarak MTSK yazılı sınavlarını uyguluyacaklarmış. Adaylar elektronik ortamda, online olarak sınava giriyorlar.

Sistemin çalışmasını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyorlar.

DotCom' Alıntı:
2 gün hizmetiçi eğitim şeklinde düzenleniyor.

e-sınav uygulamasını tanıtıyorlar. sınav yürütücüsü olarak görev almak isteyenlerin katılması gereken bir kurs.

20 adet dokunmatik ekranlı bilgisayardan oluşan bir merkez var. ilk olarak MTSK yazılı sınavlarını uyguluyacaklarmış. Adaylar elektronik ortamda, online olarak sınava giriyorlar.

Sistemin çalışmasını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyorlar.

Aynen hocamın dediği gibi ancak Kayseri'de biz 1 gün aldık.. Dediklerine göre 10 yıldan fazla kıdemi olan bt öğretmenlerini seçmişler.

okula yazı olarak geliyor. artık sınavlar elektronik ortamda yapıldığından/yapılacağından elektronik sınavlarda görev alacak öğretmenlere yönelik bir kurs. Okulunuza yazı gelmiş olması lazım. Ben okuldan eve geldikten sonra yazı gelmiş idareci arkadaşlar arayıp sordu istiyor musunuz diye? istemiyorum diye belirttim. Yani mecburi birşey yok benim bildiğim. sınavlarda görev almak isteyen arkadaşlar semineri alsın.

Bizim okula da bugün geldi yazı. Sınav izleme ve uygulama sorumlusu olarak,gönüllülük esasına göre görev almak isteyen personele diye yazıyor. Otomatik olarak eğitime katılmak mı gönüllülük esasına göre yoksa görev alsak bile gönüllülük esasına göre mi işlem yapılacak idare anlamadı :))
Daha önce bu eğitimi almış olanlardan sınav izleme ve uygulama sorumlusu olan arkadaşlardan ricam olayı bir açıklayabilirler mi.. Ücretlendirme neye göre yapılıyor acaba?

evet arkadaşlar bilgisi olan var mı, hocamızın da dediği gibi gönüllülük esası derken ne kastediliyor ???

bizim buralara böyle bir yazı gelmedi ya da geldi bize haber etmediler 3 gün bir yerde 2 gün biryerde olunca

İstanbulda yarın ve öteki gün yapılacakmış bu eğitim. Bakanlıktan çıkan yazıda gönüllülük esasına göre diyor ama bizim isimleri otomatik yazmışlar :/ :)

Kayseri de kurs verileli 1 ay oldu neredeyse şimdiye kadar görev çıkmadı ama ben kursta verilenleri unuttum :)

Dünde bize gelmiş yazı ama 5 yıl istiyorlarmış. En fazla 50 kişi alınacakmış seminere ama diyelim 50 yi dolduramadılar bende başvursam birşey olurmu acaba
yada alırlarmı ?

aynen arkadaşlar sınavına giren varmı bilgi verseler
ösym nin sınavıda oluyormu e yds felan
mtsk da mebbise puan işliyormu u sınavda ücretleri ne kadardır felan

Esinav şimdilik birkaç ilde yapılıyor. Eskişehir Kocaeli gibi. Diğer illerde çalışma devam ediyor. Uygulamaya geçmesine az kaldı. Diğer illerde başlar yakında.

Esinavda şimdilik MTSK teorik sınavı yapılıyor. Hızlı sonuç al ak için birebir. 50 soru 45 dakika süresi var. Adaylar sonuçları anında öğrenebiliyor.

Uygulama izleme görevlisi, salon Başkan'ı ve gözetmen yer alıyor. Sınav ücreti 125,100 , 90 civarındaydı

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

DotCom' Alıntı:
Esinav şimdilik birkaç ilde yapılıyor. Eskişehir Kocaeli gibi. Diğer illerde çalışma devam ediyor. Uygulamaya geçmesine az kaldı. Diğer illerde başlar yakında.

Esinavda şimdilik MTSK teorik sınavı yapılıyor. Hızlı sonuç al ak için birebir. 50 soru 45 dakika süresi var. Adaylar sonuçları anında öğrenebiliyor.

Uygulama izleme görevlisi, salon Başkan'ı ve gözetmen yer alıyor. Sınav ücreti 125,100 , 90 civarındaydı

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler hocam. Ösym deki e yds yapılmıyormu ozaman
Birde bu mtsk nın da puanı işleniyormu mebbise

Arkadaşlar bu sınavda görev almak için,olduğunuz yerden sınav sorumlusu mu oluyorsunuz yoksa il merkezlerine falan mı gitmek gerekiyor?
Bir de gerçekten 200 puan mı mebbis puanı

Sınav yürütücüsü oluyorsunuz, Önce eğitim veriyorlar sonra sizi görevlendiriyorlar, sınav için genellikle il merkezindeki e-sınav merkezine(hatırladığım 60 tane var dediler) gidiyorsunuz, orada göreviniz bilgisayarları sorunsuz çalışmasını sağlamak, sınav sonucu veren cihazı hazırlamak, sınavın yürütülmesini sağlamak, 180 puan dediler bize

Arkadaşlar çarşamba günü kursa katılcaz. Dün ilde onaylamış. İdari izinli sayılırız heralde değilmi? Birde kaçta başlar kaçta biter acaba?
Mesaj felan atarlar heralde ama genede bir sorayım dedim ? Teşekkürler.

Geri