E.T. Başlagıç onarma sorunu ?

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar herkese günaydın.. Benim şöyle bir sorunum var faz -1 tahtalarına win 7 kurdum gayet güzel çalışıyor ama tahta düzgün kapatılmadığında örneğin elektrik kesildi birden kapandın veya kablodan direk çekildi vs durumlarında tahta yeniden açılınca aşağıdaki resimdeki gibi başlangıç onarmaya geçiyor... dokunmatik orda çalışmadığı için otomatik başlangıç onarmayı çalıştırıyor ve tahta açılmıyor bu durumda öğretmen beni arıyor hocam tahta çalışmıyor gel bir bak diyor.. bende o hiç demeden anlıyorum sorunu elime bir klavye alıp gidiyorum sınıfa tahtayı tekrar baştan çalıştırıyorum windowsu normal başlat seçeneğine getirip tahtayı çalıştırıyorum.. size sormak istediğim bu iş beni çok yordu bunun bir yöntemi yok mu ? tahtalar bu kısmı nasıl atlar veya bu başlangıç onarma seçeneğinin gelmemesi için ne yapmalıyım lütfen sorunuma bir çare bulun teşekkürler...

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    87.6 KB · Görüntüleme: 56
senin yine iyiymiş hocam dua et sadece windowsu normal başlat diyerek başlatabiliyosun..
bizde tahta düzgün kapatılmadığında başlangıç onarmaya geçiyo ve onaramadı diyip reset atıyo her seferinde yeniden imaj atmak zorunda kalıyorum..

senin yine iyiymiş hocam dua et sadece windowsu normal başlat diyerek başlatabiliyosun..
bizde tahta düzgün kapatılmadığında başlangıç onarmaya geçiyo ve onaramadı diyip reset atıyo her seferinde yeniden imaj atmak zorunda kalıyorum..
bende de aynı sıkıntı var hocam,çözümü olan yok mu

time freeze kullanıyorum ben.. ve sık sık başlangıç onarma sonrası açılmadığı için yeniden imaj atmak zorunda kalıyorum..

Time Freeze kaldır yerine DeepFreeze kur, tüm sorun Time Freeze.

Win7 de DeepFreeze 7 versiyonu çok stabil kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam bizde de aynı sorun var malesef, deepfreeze yüklü bizde.

bu sene başında bende aynı sorunu yaşadım arkadaşlar, bende windows 8 ve deepfreeze kurulu,
Çözümü windows update kapatarak buldum,
sorunun oradan kaynaklandığını da şans eseri bir sınıfa girdiğimde tahtanın 2 dersten beri açık kaldığını farkettik, tahtayı normal şekilde kapattım, sonraki ders benim dersimdi ve açmak istediğimde açılmadı, ardından başka bir tahtada da aynı olayı denedim ve 2 saat gibi süre açık kaldığında windowsun güncellemeyi o kadar sürede indirdiğini ve kapatırken güncellemeyi yüklediğini gördüm. ve sonraki açılışta hata ekranına düşüyor.

2 haftadan beri tahtalarda bu problem kalmadı :)

Bizde de aynı problem oluyor devamlı klavye ile başlatmak zorunda kalıyorum çözüm bulunabildi mi bu soruna acaba?

sorun çözüldü arkadaşlar yukarda paylaştığım linkteki gibi yaptım tahtalarda sorun yok artık

Geri