E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü

ademola

Süper Üye
Süper Üye
indirme: clound mail ru dan:
http://link.tl/Q9jW meb fiberden 15dk da iniyo 200mbit 8) idm vs kullanabilirsiniz.

6part. 11gb %3 kurtarma kaydı var. bozukpart inerse winrar ile onarabilirsiniz.
dosyaları çıkardıktan sonra 16gb flash a ihtiyacınız olacak,
1. adımda usb yi mb_usb.exe programı ile açılışa hazır hale getiriyoruz. (acronis içinde hazır)
2. adım olarak imajı usb ye kopyalıyoruz.

orjinal faz2 imajı üzerine w10 th2 yapı1511 ile güncelleme yapıldı.
window mağaza ve birkaç gereksiz uygulama aşağıdaki yöntem ile silindi (isteyen ekleyebilir yada kaldırabilir)
http://www.howtogeek.com/224798/how-to- ... tall-them/

yapı 1511 olduğu için win8 serino ile etkinleşebilir. faz2 tahta için biosdan serinoyu okuyup etkinleştirme bölümüne girmeniz gerekiyor.
windows serino öğrenmek için : windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-bios-a-gomulu-urun-anahtarinizi-ogrenin-t137521.html
faz1 w7 için gatherosstate ile xml oluşturup aktivasyon yapıyoruz.
adminparolası ve gatherosstate

duvarkağıdı meselesi çözüldü :) karatahta fatih duvarkağıdı eklendi değiştirilebilir. ( gpedit.msc ile )
başlata gpedit.msc yazın sağtık yönetici olarak çalıştırın aşağıdaki ayarı yapın.
http://www.bilgisayarbilisim.net/download/file.php?id=48849&mode=view

administrator etkin durumda kendi belirlediğim şifre arşivin içinde var. ebaadmin vs değiştirilmedi sizde değiştirmeyin. administrator ü kullanın...
Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi kaldırıldı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi.

faz1 için boot seçeneklerine PARDUS eklendi. faz2 de yine sanal makinede sorunsuz çalışacaktır.

Acronis ile geri yükleme flash belleğimizi hazırladıktan sonra acronisi başarılı bir şekilde boot ettiğimizi varsayıyorum.
Ana ekrandan recovery - my disk diyerek usb de bulunan yedeğimizi seçiyoruz.
Faz 2 için bir ayar yapmaya gerek yok c: Windows bölümünü olduğu gibi aynı yerine recovery ediyoruz.
Faz 1 de ise resimlerdede görüldüğü gibi imajı yüklediğimiz WIN7 bölümünü “ active ” etmemiz gerek. (faz2 de bunu yapmıyoruz….)
file.php

• Vsınıf
• Word ,excel ve powerpoint programlarının viewer'ları yüklendi. Varsayılan Olarak ayarlandı.
• Firefox Chrome tarayıcı kuruldu. tarayıcılarda Anasayfa eba.gov.tr olarak ayarlandı
• Gom Player - Klite codeck pack kuruldu
• Acrobat reader 11 kuruldu
• Java kuruldu
• Winrar 7zip yüklendi.
• Windows ve tüm programların güncelleştirmeleri kapatıldı.
• Dyned programı kuruldu.
• Usb disk security kuruldu
• Epic PEN kuruldu
• PDF Annotator
• netsupport school yüklendi. client imajın içinde herhangi bir bilgisayara admin konsolunu kurarsanız tahtaları görürsünüz.
bts-kontrol-programlari-netsupport-netop-vs-f105/netsupport-school-professional-11-41-07-turkce-full-t133773.html
net support client ekleme:

faz1 deki yazma desteği eklendi :
Kod:
tüm ayarlar > cihazlar > yazma > en alttaki seçenek otomatik klavye getiriyor ama sadece windows uygulamalarında (klasörlerin adres çubuğunda falan.) internet explorerda da çalışıyor chrome yada mozilla da çalışmıyor.

amd ses driver sorunu yaşayanlar için, normalde D de chipset klasöründe bulunur : https://cloud.mail.ru/public/Jcan/ptMtCPszB

kdoksan' Alıntı:

ilk imaj : fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-faz1-ve-faz2-icin-ortak-acronis-imaji-t145615.html

Ekli dosyalar

• 1111.jpg
    1111.jpg
    143.5 KB · Görüntüleme: 20,143
  • nocreatemicrosoftaccount.rar
    1.8 KB · Görüntüleme: 513
Emeğinize sağlık Hocam,

Win8 yüklü gelen 2. Faz tahtalarda windows serino BIOS'a gömülümüdür?
Yani direk bu imajı 2. Faz win8'e yüklesek tahta BIOS tan aktifleştirir mi Windows 10 u?

Bu arada diğer UEFI meselesinde de cevabınızı bekliyorum hocam :)

jrerkan' Alıntı:
Emeğinize sağlık Hocam,

Yani direk bu imajı 2. Faz win8'e yüklesek tahta BIOS tan aktifleştirir mi Windows 10 u?

aynen hocam faz2 de otomatik etkinleşmesi lazım bioasdan otomatik okuyacaktır.

faz2 tahtası olan hiç w10 yüklemeyen varsa bi denesin gözünü sevem :)

ademola' Alıntı:
jrerkan' Alıntı:
Emeğinize sağlık Hocam,

aynen hocam faz2 de otomatik etkinleşmesi lazım bioasdan otomatik okuyacaktır.

faz2 tahtası olan hiç w10 yüklemeyen varsa bi denesin gözünü sevem :)

Bir aksilik olmaz ise yarın ben Tahtaları kurma işine girişicem, senin bu imaj ile siftahı açayım hocam inşallah sorun yaşamam :)

jrerkan' Alıntı:
Bir aksilik olmaz ise yarın ben Tahtaları kurma işine girişicem, senin bu imaj ile siftahı açayım hocam inşallah sorun yaşamam :)

faz1 faz2 2şer tahtaya yükledim sorun yok şimdilik :) merak ettiğim aktivasyon olayı. sen her ihtimale karşı xml oluştur sakla hocam.

imajı attıktan sonra 1 2 yeniden başlat aktivasyon olacak inş. :)

Hocam öncelikle teşekkürler. Galiba acronis acronis 2016 yı kullanmışsınız. ATI16 dosyası. Bu dosyayı sizin Ademhoca multiboot2015 programınızda kullanabilirmiyiz. ACTI14 yaparsak ismini?

ademola' Alıntı:
faz1 faz2 2şer tahtaya yükledim sorun yok şimdilik :) merak ettiğim aktivasyon olayı. sen her ihtimale karşı xml oluştur sakla hocam.

imajı attıktan sonra 1 2 yeniden başlat aktivasyon olacak inş. :)

Yetişirsem inşallah yarın sıfır tahtalardan birine direk bu imajı kurucam hocam, aktivasyon olayını haber ederim.

light' Alıntı:
Hocam öncelikle teşekkürler. Galiba acronis acronis 2016 yı kullanmışsınız. ATI16 dosyası. Bu dosyayı sizin Ademhoca multiboot2015 programınızda kullanabilirmiyiz. ACTI14 yaparsak ismini?

komut biraz değişti hocam yapı farklı çünkü :
atı16 yı yine images altına kopyalayın. usbmenu.lst ye aşağıdaki kodu ekleyin.

title Acronis 2016 WinPe - ISO\n TRUE Image 2016 ve Disk Director 2012
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
clear
set ISOFILE=/IMAGES/ATI16.ISO
set BOOTFILE=/BOOTMGR
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/acronis-true-image-2016-dokunmatik-destekli-t147402.html

Hocam burada IMAGE klasörünün içindeki ATI16.iso dosyasının olayı nedir?
onu iso olarak usb yi hazırladıktan sonra .tib ile beraber usb nin ana dizinine mi atıcaz yoksa mb_usb.exe nin içine dahil mi zaten o?

Merhabalar hocam ellerinize sağlık. Hocam Ben tahtaları win10 a güncellemek için windows media cretionu tahtalarda açıyorum teker teker yükseltiyorum böyle olması vestel meb tarafından sıkıntı çıkartır mı? @ademola

jrerkan' Alıntı:
onu iso olarak usb yi hazırladıktan sonra .tib ile beraber usb nin ana dizinine mi atıcaz yoksa mb_usb.exe nin içine dahil mi zaten o?
ATI16.ISO images altında duracak hocam. Mb usb sadece menu yazıyor. Menü calistiysa images klasörü ve tib yedeği usb ana dizinine kopyalamalisiniz

öncelikle teşekkürler hocam, emeğinize sağlık. bir sorum var, buradaki usb hazırlama işini yapıp, önceki imajınızı usb ye kopyaladığımızda dokunmatik olacak mı? teşekkürler..

darkactions' Alıntı:
Merhabalar hocam ellerinize sağlık. Hocam Ben tahtaları win10 a güncellemek için windows media cretionu tahtalarda açıyorum teker teker yükseltiyorum böyle olması vestel meb tarafından sıkıntı çıkartır mı? @ademola
Hocam sizinki uzun zahmetli ve en sağlam yol :) hiç bir sıkıntı çıkmaz

Teşekkürler hocam. Paylaşımlarınızı takdir ediyorum, verdiğiniz tüm emekler için sonsuz teşekkürler. :alkis:

hocam Laptop üzerinde deniyorum da şuanda, recover yaparken mbr i de seçecekmiyiz?
6ff0856965b4aadbea096dcd85695a09.jpg

Tahtada sadece c yi atmanız yeterli. Mbr yi atsaniz da farketmez aynı disk aynı dosyalar :) üstüne yazmış olur.

ademola' Alıntı:
jrerkan' Alıntı:
ATI16.ISO images altında duracak hocam. Mb usb sadece menu yazıyor. Menü calistiysa images klasörü ve tib yedeği usb ana dizinine kopyalamalisiniz

Adem Hoca sizin önceki Ortak Win10'daki acronisi değiştirmiştim zaten. Ama kodlarla oynamamak için bendeki Acronis 2016'nın ismini ACTI14 diye değiştirip eklemiştim sadece...

Kulis' Alıntı:
Adem Hoca sizin önceki Ortak Win10'daki acronisi değiştirmiştim zaten. Ama kodlarla oynamamak için bendeki Acronis 2016'nın ismini ACTI14 diye değiştirip eklemiştim sadece...

tamam hocam siz doğru yapmışsınız. yalnız burada paylaştığım acronis 2016 biraz farklı winpe tabanlı olduğu için başlatma kodları farklı.

Hocam şu kullanıcı hesapları olayını çözemedim,
Okulumdaki türkçe bilmeyen Fransız öğretmenler için ayrı bir oturum açıp Fransızca diline çevirdim,
ama mesela ET kullanıcı oturumunu kapat deyip Fransızca oturumunu aç deyince oturum adı boş geliyor elle oturum adını yazmak zorunda kalıyorum,
yine aynı şekilde fransızca oturumunu kapatınca oturum adı ve parolası kutuları boş geliyor Elle ETkullanici yazarak oturuma girebiliyorum, ben bunu yaparımda diğer hocalar bu konuda başımı ağrıtır biliyorum,
Yani ben kullanıcı değiştir seçeneğinden Fransız oturumunu tıklayınca hemen o oturuma geçebilmeli diye düşünüyorum.
bu bir sorun mu? yoksa hususen mi böyle yapıldı? düzeltmenin yolu var mı?

bu arada imajı hala faz2 win8.1 tahtaya kuramadım başka bir bilgisayarda bu oturum işini çözmekle uğraştım ve hala uğraşıyorum açıkçası...

jrerkan' Alıntı:
Hocam şu kullanıcı hesapları olayını çözemedim,
Okulumdaki türkçe bilmeyen Fransız öğretmenler için ayrı bir oturum açıp Fransızca diline çevirdim,
ama mesela ET kullanıcı oturumunu kapat deyip Fransızca oturumunu aç deyince oturum adı boş geliyor elle oturum adını yazmak zorunda kalıyorum,
yine aynı şekilde fransızca oturumunu kapatınca oturum adı ve parolası kutuları boş geliyor Elle ETkullanici yazarak oturuma girebiliyorum, ben bunu yaparımda diğer hocalar bu konuda başımı ağrıtır biliyorum,
Yani ben kullanıcı değiştir seçeneğinden Fransız oturumunu tıklayınca hemen o oturuma geçebilmeli diye düşünüyorum.
bu bir sorun mu? yoksa hususen mi böyle yapıldı? düzeltmenin yolu var mı?

bu arada imajı hala faz2 win8.1 tahtaya kuramadım başka bir bilgisayarda bu oturum işini çözmekle uğraştım ve hala uğraşıyorum açıkçası...

hocam bu oturum işi benimde canımı sıktı bugün, bir çözüm bulursam paylaşırım.

Bu sorun Faz2 win8.1 imajında da aynımıydı hocam yoksa sizin win10 imajla beraber mi ortaya çıktı?

jrerkan' Alıntı:
Bu sorun Faz2 win8.1 imajında da aynımıydı hocam yoksa sizin win10 imajla beraber mi ortaya çıktı?
w8.1 i hatırlamıyorum ama sanırım çözümü buldum. http://windows.microsoft.com/tr-tr/wind ... =windows-7

ebaadmin vs görünmesin diye vestel bunu yapmış sanırım biz tersini yapıcaz :) açıcaz

Bilgisayarınız bir etki alanındaysa, aşağıdaki adımları uygulayarak Hızlı Kullanıcı Değiştirme'yi kapatabilirsiniz.

Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın, arama kutusuna gpedit.msc yazın ve Enter tuşuna basın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
Bilgisayar Yapılandırması'nın altında, Yönetim Şablonları'nın yanındaki oku ve sonra Sistem'in yanındaki oku tıklatın.

Oturum Açma klasörünü tıklatın.

Hızlı Kullanıcı Değiştirme Özellikleri için giriş noktalarını gizle'yi çift tıklatın, Etkin'i tıklatın ve ardından Tamam'ı tıklatın.

Adem hocam ilk Ortak Win10 imajınızı yüklediğimiz ET'nin üstüne bu imajı atmadan önce yapılacak bir aktivasyon ya da yedekleme işlemi gerekli olur mu? Bazı tahtaların ticketini da almayı unuttuğumuzu farz edersek..
Tahtalar Faz-2..

Kulis' Alıntı:
Adem hocam ilk Ortak Win10 imajınızı yüklediğimiz ET'nin üstüne bu imajı atmadan önce yapılacak bir aktivasyon ya da yedekleme işlemi gerekli olur mu? Bazı tahtaların ticketini da almayı unuttuğumuzu farz edersek..
Tahtalar Faz-2..
ET 1 kez olsun w10 ile etkinleştiyse sıkıntı yok otomatik etkinleşir yine ticket a gerek yok. ilk kez w10 a geçerken lazımdı o.

ticket almayı unuttugunuz varsa onlar zaten hiç w10 olarak etkinleşmemiştir. siz bu imajı 1511 i yükleyin faz2lerde bios dan okuyup w8 seriiali ile etkinleşmesi lazım.

Geri