E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü
computing' Alıntı:
ademola' Alıntı:
hasangld' Alıntı:
imajı bir tahtaya kurdum ama etkinleştirmeyi başaramadım, kendi mobil hattan denedim yine olmadı, neden olmuyor acaba
faz1 mi 2 mi. gatherosstate ile xml yedeği almış mıydınız?
hocam arkadaşla benzer sorunu bende yaşıyorum ancak ben sizin imajı kullanmadım (bu arada faz 2) microsoft un sitesinden iso yu indirdim sıfırdan kurdum, yani yükseltme yapmadım siz yapı 1511 ile birlikte otomatik olarak key i okur demiştiniz ama malesef olmadı, bu sefer yükseltme yaparak kurdum etkinleştirdi, sonra imajını alıp diğer tahtalara attım onlarda etkinleştirmedi başka bir tahtaya imaj atmadan önce bu sefer gatherosstate yöntemini sizin anlattığınız şekilde kullandım ama yine etkinleştirmedi, telefondan internete girdim yine olmadı. İlginç bir durum.
gatherosstate %100 işe yarıyor çünkü yükseltmeile aynı şey. sorun yaşayan 2-3 kişi oldu bazılarında bu lisans anahtarı daha önce kullanıldı gibi hatalar vermiş ilginç gerçekten. ama başarısız olma durumu %5 i geçmez bazı tahtalara özel bir sıkıntı bu sanırım. yükseltme ile oluyorsa önce yükseltin sonra imaj atın. tahta herhangi bir şekilde win10 lisansı aldıktan sonra bilgileri microsoft activasyon sunucularına kayıt oluyor ve sonraki kurulumlarda internete bağlandığınız an otomatik aktivasyon oluyor.

etfatih' Alıntı:
ademola' Alıntı:
computing' Alıntı:
ademola' Alıntı:
hasangld' Alıntı:
imajı bir tahtaya kurdum ama etkinleştirmeyi başaramadım, kendi mobil hattan denedim yine olmadı, neden olmuyor acaba
faz1 mi 2 mi. gatherosstate ile xml yedeği almış mıydınız?
hocam arkadaşla benzer sorunu bende yaşıyorum ancak ben sizin imajı kullanmadım (bu arada faz 2) microsoft un sitesinden iso yu indirdim sıfırdan kurdum, yani yükseltme yapmadım siz yapı 1511 ile birlikte otomatik olarak key i okur demiştiniz ama malesef olmadı, bu sefer yükseltme yaparak kurdum etkinleştirdi, sonra imajını alıp diğer tahtalara attım onlarda etkinleştirmedi başka bir tahtaya imaj atmadan önce bu sefer gatherosstate yöntemini sizin anlattığınız şekilde kullandım ama yine etkinleştirmedi, telefondan internete girdim yine olmadı. İlginç bir durum.
gatherosstate %100 işe yarıyor çünkü yükseltmeile aynı şey. sorun yaşayan 2-3 kişi oldu bazılarında bu lisans anahtarı daha önce kullanıldı gibi hatalar vermiş ilginç gerçekten. ama başarısız olma durumu %5 i geçmez bazı tahtalara özel bir sıkıntı bu sanırım. yükseltme ile oluyorsa önce yükseltin sonra imaj atın. tahta herhangi bir şekilde win10 lisansı aldıktan sonra bilgileri microsoft activasyon sunucularına kayıt oluyor ve sonraki kurulumlarda internete bağlandığınız an otomatik aktivasyon oluyor.

Hocam dediğinizi de daha önce yapmıştım lisans anahtarı kaldırılıp bios'a gömülü olan key'i girdiğimizde aktivasyon sağlanır zaten. Daha sonraki kurulumlarda dediğiniz gibi internete bağlandığında aktivasyon otomatik olarak halloluyor. Yani demem odur ki sürüm yükselteme işlemi yapıldıktan sonra xml yedekleri ile her tahta için neden tek tek uğraşalım. Bios'dan key'i okuyan basit yazılımlar var.
hocam lisans anahtarını kaldırdım education sürüme geçti otomatik olarak win 8.1 kurulu iken almış olduğum key i girdim malesef yine olmadı telefon interneti ile denedim belki ondandır diye ama malesef bende her tahtada ayrı ayrı yükseltme yapmadan aktive olmadı ayrıca tahtalarda yükseltme yapınca da aynı key i verdi. İlginç bir durum çözemedim.

Hocalarım sürekli ses problemi hatası veriyor. (FAZ 2 TAHTA)
Acaba siz de de böyle bir hata oldu mu?
Sol alttaki simgede ses imgesi üzerinde çarpı işareti oluyor.
Çarpı işaretine tıklayınca arıza onarımına geçmek istiyor.
2 ile başlayan admin şifreyi istiyor tabiki
Yüklesen bile daha sonraki acılışlarda yine aynı hatayı veriyor.

Ne yapılmalı

Ah şu duvar kağıdı meselesi ?

tüm ayarları yapmama rağmen bir türlü beceremedim pek çok bilgisayarda denedim hocam sizi de basit mesele için yormak istemiyorum ama.

sertokus' Alıntı:

Ne yapılmalı

Hocam donanımı komple kaldırıp tekrar driver ile kurdunuz mu?

SeA_' Alıntı:
sertokus' Alıntı:

Ne yapılmalı

Hocam donanımı komple kaldırıp tekrar driver ile kurdunuz mu?
Benzer sorunu bende yaşadım deneme maksadıyla sadece 2 tahtaya win 10 kurdum sonra birinde hocamız win 8.1 varken yaşamadığı ekran donma sorunları (bazen) yaşadığını belirtti diğer sınıfta da yukarıda hocamızın yaşadığı sorunun aynısını yaşadım ET yi kapatıp açınca düzeldi ( :) türk işi çözüm) ancak win10 imajını sıfırdan kendim oluşturmuştum burada paylaşılan imaj değil, şimdi mersin fatih ekibinin win 10 imajını deneyeceğim o da olmazsa tekrar win 8.1 e çevireceğim için ses yazılımını kaldırıp kurmayı denemedim.

Orayı değiştirince oldu hocam
kapatıp açınca aktif oldu ama.

Eski sistem gibi masaüstü arkaplan olarak ayarla denildiğinde işlem yapmıyor burayı değiştirince değişti.

Saolun

ademola' Alıntı:
aykutgultekin' Alıntı:
Arkadaşlar, tahtanın birini deneme amaçlı windows 10 a yükselttim. Tahta Faz 2.
Sorunsuz yükseltme yaptı. Herşey sorunsuz gibi görünüyor. Sadece EBAAdmin ile oturum açtığımda bile arka planı değiştiremiyorum,
"Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" diyor.
Kuruluş ile ilgili bir ayarsa mevcut değil.
2.Faz akıllı tahtalarını Windows 10 a yükselten arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını istesek.

başlata gpedit.msc yazın sağtık yönetici olarak çalıştırın aşağıdaki ayarı yapın.
file.php

bende de aynı sorun var dediğinizi yapınca da izin yok diyor

meb hattından inmiyor, mersin imajınkide eba.gov.tr adresine yönlendiriyor okuldan var mı bir çözümü

arkadaşlar ben mersin fatih'in yayınladığı V5 imajı indirip usb'ye kurdum. tahtaya yüklemeye çalıştığımda yarısına gelince kendiliğinden kapanıyor. imajı clonezilla ile hazırlamışlar. acaba ben de tahtaya yüklerken clonezilla yüklü bir usb den mi tahtayı başlatmam gerekiyor ?

linux__' Alıntı:
arkadaşlar ben mersin fatih'in yayınladığı V5 imajı indirip usb'ye kurdum. tahtaya yüklemeye çalıştığımda yarısına gelince kendiliğinden kapanıyor. imajı clonezilla ile hazırlamışlar. acaba ben de tahtaya yüklerken clonezilla yüklü bir usb den mi tahtayı başlatmam gerekiyor ?
Sayın hocam bu yeni imajı ben de indirdim (clonezilla-live-et-win10-v5-tum.iso) ve rufus-2.12p.exe programı ile de boot oluşturdum. Sorun yok. Recovery bölümü yok direk C ye kuruluyor. Bu yüzden boyutuda az. Oluşturduğum flash la 10 dk da kurulum yapıldı. Bu yönü oldukça güzel. Denemek için de öğretmenler odası tahtasına kurdum. Duyru bölümü oluşturulmuş ona da üye oldum uygulama güzel. Ancak imajda win arama butonu çalışmıyor. Henüz ona bakma ve düzeltme imkanım olmadı.

tevfikakcan' Alıntı:
hocam mail.ru 4gbden fazlasını indirmeme izin vermiyor cozum alternatifleri nedir
iyi calışmalar
mail.ru dan hesap açıp cloud drive ı yükleyerek kolay ve sağlam şekilde indirebilirsiniz.

Hocam mrb, bende kuracam da et lere bu imajı. Yalnız cloud.mail.ru daki linkler ölmüş. Yalnızca 1. partı indirebildim. Kolay gelsin şimdiden

acer50' Alıntı:
hocam bu sizin belirlediğiniz admin şifresini nasıl değiştirebiliriz?
bilgisayarım a sağ tık yönet deyin kullanıcılar ve gruplar altında administrator ü bulup şifresini değiştirin. veya administrator kullanıcısı ile oturum açıp değiştirebilirsiniz

Hocam linkler ölmüş galiba yenilerseniz yeni sezonda paylaşmaya ara vermeden devam edelim :)

yapı 1511 olduğu için win8 serino ile etkinleşebilir. faz2 tahta için biosdan serinoyu okuyup etkinleştirme bölümüne girmeniz gerekiyor.
windows serino öğrenmek için : windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-bios-a-gomulu-urun-anahtarinizi-ogrenin-t137521.html
faz1 w7 için gatherosstate ile xml oluşturup aktivasyon yapıyoruz.
adminparolası ve gatherosstate

Hocam şu linkte sıkıntı var da faz2 etkinleştirme için ne yapılması lazım tam olarak? Bu basamağı her tahtada ayrı ayrı yapacak mıyız? Veya yapmazsak ne sıkıntı olur?

Hocam şu linkte sıkıntı var da faz2 etkinleştirme için ne yapılması lazım tam olarak? Bu basamağı her tahtada ayrı ayrı yapacak mıyız? Veya yapmazsak ne sıkıntı olur?
Evet her tahtada ayrı ayrı ürün anahtarını öğrenip bir yere kaydetmelisniz. Daha sonra etkinleştirme yaparken bu ürün anahtarı ile etkinleştirme yapacaksınız. Bir kere etkinleştirme yapıldı mı bir daha yapmaya gerek yok.

Yeni bir okula geçtim, tahtalarda win8 var, windows hala ücretsiz win10 a yükseltmeye izin veriyor mu hocalarım?

mersin in hazırladığı win 1o v5 imajını yüklediğimizde aynı tahtanın win 8.1 lisansını kullanıyoruz kabul ediyor. lisans dosyasını imaj atmadan önce kaydetmelisiniz.

mersin in hazırladığı win 1o v5 imajını yüklediğimizde aynı tahtanın win 8.1 lisansını kullanıyoruz kabul ediyor. lisans dosyasını imaj atmadan önce kaydetmelisiniz.
Hocam sizin o tahta daha önce windows 10 lisansına yükseltmiş midir? Çünki benim tahtalar daha önce hiç win10 a yükseltilmemiş ve win10 lisansı yok dolayısıyla.

Geri