E Tab 4 Tabletlerin Eba Canlı Derslerde Kullanımı

Kodla Büyü

kuper_izmir

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar EBA Canlı Ders Anlatımı başladı.Bu konuda EBA'dan gel yazı şöyle;
"Mobil uygulamadan anlatacak iseniz EBA Mobil Uygulamasını kurup EBA canlı derse EBA Mobil uygulamadan girmeniz gerekmektedir. Bilgisayar: Windows 8 ve üzeri , Tablet ve Cep telefonunda: IOS 11 ve üzeri, Android 5.0 ve üzeri bir sürüm kullanılıyor olmalıdır. Aynı koşullar Canlı dersinizi dinleyecek öğrenciler içinde geçerlidir."

Bizim elimizdeki tablet sürümü 4.2.2 dolayısıyla bırakın canlı dersi,EBA uygulaması bile yüklenmiyor.
Bu konuda siz değerli öğretmenlerimin çözüm önerileri ve fikirleri var mıdır?
Şimdiden çok teşekkürler.

Etab 5 e de eba uygulaması yuklenmiyor. Android sürümünden dolayı. Biz tablette tarayıcı üzerinden giriyoruz ebaya ama canlı yayında durum nasıl onu bilmiyorum.

Etab 4'te 4.2.2 sürümüyle EBA dahil istediği uygulamayı yükleyen tablet biliyorum seneler önce işlem yaptırmışlar hala kullanıyorlar. Şu an elimde yine 4.2.2 bir Etab 4 var, EBA yüklenebilen örnek olduğu için ona benzetmeye çalışıyorum ama henüz başaramadım.

@kuper_izmir bahsettiğiniz mesajın EBA dan geldiğine emin misiniz, EBA yardımda windows 7 kullananlar için öneriler var.

Etab 5 için ise android lollipop yüklemek için anlatımlar var internette, sonrasında istediğiniz uygulamayı yükleyebiliyorsunuz.

tüm bilişim öğretmenleri ve bilim bu konuda çaresiz kalmıştır ne yazık ki.
günlerdir arıyorum ama ETAB 4 için android 5 ve üzeri rom bulamadım. buldum diyeni de bulamadım.

tüm bilişim öğretmenleri ve bilim bu konuda çaresiz kalmıştır ne yazık ki.
günlerdir arıyorum ama ETAB 4 için android 5 ve üzeri rom bulamadım. buldum diyeni de bulamadım.
Aynı durumdayım sayın hocam. Bende çok uğraştım öğretmen arkadaşlardan gelen talepler üzerine. Ancak başarılı olamadım.
Takipte kalalım. Belki bulan arkadaşımız çıkar:)

hocam aklıma geldi chrome üzerinden ebaya girip ordan canlı ders seçin belki çalışır birde çalkşırsa bursya yazarsanız bir çözüm olur

Etab 4'te 4.2.2 sürümüyle EBA dahil istediği uygulamayı yükleyen tablet biliyorum seneler önce işlem yaptırmışlar hala kullanıyorlar. Şu an elimde yine 4.2.2 bir Etab 4 var, EBA yüklenebilen örnek olduğu için ona benzetmeye çalışıyorum ama henüz başaramadım.

@kuper_izmir bahsettiğiniz mesajın EBA dan geldiğine emin misiniz, EBA yardımda windows 7 kullananlar için öneriler var.

Etab 5 için ise android lollipop yüklemek için anlatımlar var internette, sonrasında istediğiniz uygulamayı yükleyebiliyorsunuz.

çözüm yalnızca etab5 lerde var ne yazıkki

etab5 lolipop yükleme yazın google amcaya hocam.
ilk linke tıklayın.2 dk da yükleniyor.

Zoom programının eski versiyonu e-tab4 te çalışıyor. Aşağıdaki linkte uzaktan eğitimle ilgili paylaştığım programlara ulaşabilirsiniz. Zoom programının eski versiyon apk dosyasıda var. Deneyerek bulmuştum. Apk sitelerinde uygulamaların eski versiyonlarına ulaşabiliyorsunuz. Bizim okul uzaktan eğitime başlarken araştırmıştım. Hala çalışıyor mu? Denemeniz lazım.

Eba'da Zoom programını kullanıyor..

http://kisa.link/N6HV

Son düzenleme:
Konuyu tekrar açım,ilçede bir sürü tab 4 var onları eba destek noktasına koyabiliriz eğer çalışırsa

Ben de Etab 5 ler için çok uğraştım ama bir türlü olmadı. Eba kurulmuyor. Android 4.4.2 lere .
Rom da atsanız nafile. Sıkıntılı çalışmıyorlar.

Olurmu hocam daha yeni yaptım eba canlı derste denemedim ama zoom yükledim aktif olarak çalıştı.tab 5,playstoredan eba da yükledim.

Arkadaşlar Etab 4 ler için bakanlıkta çalışan arkadaşların ebayı kullanlabilesi için çalışma yapması yada yeni bir rom hazırlaması şart.
Ben etab 4 e android 5.1 yükledim. ses kamera hoparlör çalışmadı.
etab 5 lere android 5.1 yükledim çok güzel çalışıyor. Eba da çalışıyor.

Arkadaşlar Etab 4 ler için bakanlıkta çalışan arkadaşların ebayı kullanlabilesi için çalışma yapması yada yeni bir rom hazırlaması şart.
Ben etab 4 e android 5.1 yükledim. ses kamera hoparlör çalışmadı.
etab 5 lere android 5.1 yükledim çok güzel çalışıyor. Eba da çalışıyor.
Etab 4 e Android 5.1 yüklenmesi teknik olarak mümkün değil hocam.

Merhabalar etab 4 yandan şarjlı modeli canlı ders için hazırlamaya çalışıyorum. Fatih destek sayfasından android 4.2.2 kısıtlamasız romu kurdum. Daha sonra rootladım. Twrp ile bulduğum android 4.4.4 romu kurdum. Zoom programı kurulmuyor. Eba canlı ders için dersim olmadığından deneyemedim. Eski canlı ders apk sı ile deneyeceğim. Eğer bulabilirsem canlı ders için yöntem deneyeceğim. Burada bir şekilde bu tabletleri değerlendirmenin bir yolu bulunabilirse bir çok öğrencimiz canlı dersten istifade edeceklerdir.

Merhabalar etab 4 yandan şarjlı modeli canlı ders için hazırlamaya çalışıyorum. Fatih destek sayfasından android 4.2.2 kısıtlamasız romu kurdum. Daha sonra rootladım. Twrp ile bulduğum android 4.4.4 romu kurdum. Zoom programı kurulmuyor. Eba canlı ders için dersim olmadığından deneyemedim. Eski canlı ders apk sı ile deneyeceğim. Eğer bulabilirsem canlı ders için yöntem deneyeceğim. Burada bir şekilde bu tabletleri değerlendirmenin bir yolu bulunabilirse bir çok öğrencimiz canlı dersten istifade edeceklerdir.
İnşallah hocam haber verirseniz sevinirim.

İnşallah hocam

Geri