e-tab5 Garanti (Tayin Sorunu)

Kodla Büyü

kaanrevan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 01.05.2015' te eski okulumuzda dağıtılan e tab5 tablet şarj tutmuyor. Tam kullanıyorsunuz 1 dk sonra kapanıyor %100 olan batarya %1 olarak açılıyor tablet. Arka kapağı açtım bataryayı taktım çıkarttım vb. ancak yok. Sorun çözülmedi. Zaten ekran ikizlerin gazabından dolayı sapsarı. Beyaz lcd ekrandan çok sarı ekran gibi oldu resmen.

Bunun için aslında garantiye gönderip göndermeme konusunda tereddütteydim. Ancak yine de şansımı denemek istiyorum.

Size şunu sormak istedim. Tabletin dağıtıldığı Ticaret Lisesi'nden geçen sene itibariyle tayinimiz çıktı tüm Bilişim bölümü olarak. Yeni açılan bir Meslek Lisesi'ne taşınma yoluyla zorunlu tayinle atandık. Daha önce hiç garantiye göndermedim ama sanırım okulla alakalı bazı işlemler falan oluyor bunun için. Şuan bulunduğum okulda bu konuyla ilgili bilgilerinin olacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Bu nedenle burada idareci olarak vb. görev yapan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. En kolay bu tabletin garantisini nasıl kullanabilirim?

Hocam PYBS sistemi üzerinden tabletin nakil verilmesi gerekiyor. Yada eski okulunuzdaki ilgili mdr yard. Pybsden arıza kaydı oluşturup garantiye göndersin.

Eski okulunuzdan yeni okulunuza taşınırdan zimmet aktarması gerekiyor. Sonrasında general mobile teknik servise durum bildirilerse iyi olur. Yoksa tabletiniz garanti sonrası eski okulunuza gider.

Hocam PYBS sistemi üzerinden tabletin nakil verilmesi gerekiyor. Yada eski okulunuzdaki ilgili mdr yard. Pybsden arıza kaydı oluşturup garantiye göndersin.
Hocamın dediği gibi Pybs sistemi üzerinden arıza kaydı oluşturup, oyle goturun yoksa kabul etmiyorlar. Tabi Gaziantep için konuşuyorum.

Hocam telpanın çalıştıgı kargoyu öğreniniz.kargoya güzelce kutulayıp paketin içine arızlarını yazınız adresinizi veriniz siz hangi adres yazmıssanız oraya geri dönüyor.denenmiştir.pybs falan ugrasmıyorum ben direk orduda mng kargoya veriyorum onlar geri getiriyorlar.hatta yol güzergahı kargo üzerinde olan öğrencilerin tabletlerini ne yapmalarını gerektiğini anlatıyorum onlar direk götürüp kargoya teslim ediyorlar

Hocam siz o tableti unutun. Etab5'i batarya değişimi için çalışır durumda General Mobile servisine verdim, tabletimi çalışmaz halde geri verdiler.
Aynen benimde başıma geldi. Ve bataryasını söktüysen garanti dışına çıkar. Ve tab5lerin garantisi coktan bitti diye biliyorum

hocam o bataryaları piyasada bulmak çok zor oluyor.. tahtakalede bile bulamadım ben.. en iyi yöntem yüksek akım verebilen bir güç kaynağıyla bataryayı şoklamak. bu şekilde e-tab4 leri dahi kurtardım okuldaki..
ekran sararması konusunda ise birşey söyleyemem maalesef..

Geri