E Ticaret için tavsiye.

Kodla Büyü

cuisinier

Süper Üye
Süper Üye
Ablam hale hazırda instagramdan satış yaptığı işi web sitesinden devam ettirmek istiyor.
Web sayfasında şu üç özelliği ön plana çıkartmak istiyoruz.
1- Başvuru formu sayfası.
2- Ürünlerin resmini hızlı yükleyip ilgili bölüme yükleme.
3- Sitenin arama motorlarında kolayca bulunması.

Sizce,
Hangi cms ve hosting'i seçmeliyim?
Wix sizce nasıl, kullanan arkadaşlar var mı?
Sizce nasıl bir yol izlemem gerekir.

Hocam aynı durumda eniştemler vardı. Banka pos işlemleri, işlem güvenliği, işlem trafiği vb. şeylerden dolayı kendimiz site yapmak/yönetmek yerine mevcut alışveriş platformlarından mağaza açmalarını önerdim. Çünkü kendinizin site yapıp trafiği yönetmeniz çok yorucu olabilir. Yine de siz bilirsiniz..

woocommerce ve iyzigo altyapısını kullanarak son derece kullanışlı ve kolay yönetilebilen siteler yapabilirsin, diğer platformların komisyon ve giriş bedellerine de katlanmamış olursun..

kendi e-ticaret sitenizi kurmanız komisyondan kurtulmanızı sağlar. Ancak ön plana çıkmak için belirli bir süre komisyona harcayacağınızdan daha fazlasını reklama harcamanız gerekir. site reklamı değil, satılan ürünün reklamı ile bir şekilde kendi sitenizde ürünü satmak. güvenlik konusuna gelince, kredi kartı bilgilerini kayıt etmediğiniz sürece ve sitenizin aktif yedeğini aldığınız sürece ufak tefek sorunlar çözülür. magento tavsiye ederim ama kullanması geliştirmesi kolay değil, wp-woocommerce ise daha kolay fakat daha çok saldırı alır. güvenliği sağlama yönünde gerekli önlemleri alırsanız ikisi de olur.

woocommerce eklentili ve wordpress tabanlı tasarladığım sitem örnek olarak inceleyebilirsiniz hocam
kabaklasanat.com

Kedin yap demek kolay ama güvenliği sağlamak zor hocam. İdeaSoft gibi hazır yapılar kullanın sorumluluktan kurtulun. Yoksa Yemeksepeti gibi profesyoneller bile bilgileri çaldırıyorken bireysel olarak e-ticaret sitelerine yapılan saldırılarla mücadele kolay değil

Ablam hale hazırda instagramdan satış yaptığı işi web sitesinden devam ettirmek istiyor.
Web sayfasında şu üç özelliği ön plana çıkartmak istiyoruz.
1- Başvuru formu sayfası.
2- Ürünlerin resmini hızlı yükleyip ilgili bölüme yükleme.
3- Sitenin arama motorlarında kolayca bulunması.

Sizce,
Hangi cms ve hosting'i seçmeliyim?
Wix sizce nasıl, kullanan arkadaşlar var mı?
Sizce nasıl bir yol izlemem gerekir.

Ürün için özel iş ve işlem gerekiyorsa işler karışabilir.

Başvuru formunun detayları nelerdir?
Müşteriden ne istiyorsunuz?
Resim v.b data yükleyecek mi müşteri?

Bunlara evet diyorsanız. Dikkat edin. Özel modül gerekebilir

Onu bunu bilmiyorum ama millet hiç kasmıyor. Instagram üzerinden hem reklam hem satış yapıp komisyonla, kullanıcı bilgileri çalındı derdi ile uğraşmıyor. Instagramda kullanmıyorum ama eşim ve arkadaşları buraları takip edip alıyorlar oralardan. Alıcı adına riskleri olabilir ama satıcı iyi ise birçok insan kullanıyor. Fatura da kesiyorsanız maliyede de sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Instagram'a reklam vermeden adını duyurmayı başaran bir çok satıcı da var. Html sayfa ile hallediyorlar.

Kedin yap demek kolay ama güvenliği sağlamak zor hocam. İdeaSoft gibi hazır yapılar kullanın sorumluluktan kurtulun. Yoksa Yemeksepeti gibi profesyoneller bile bilgileri çaldırıyorken bireysel olarak e-ticaret sitelerine yapılan saldırılarla mücadele kolay değil
Yemek sepeti değil amazon bile defalarca hacklendi, hacklenmeyecek yada saldırıya uğramayacak sistem yoktur, microsoft 40 yıldır geliştirdiği sistemi her ayın ilk salı günü güncelleme ve yamalarla bile donatırken defalarca hacklendi, en basitinden lisanslama için hepimizin malumu tek tıkla yapan programlar var.
yukarıdaki bir arkadaşın sitesini inceledim biraz daha gayret ile çok daha profesyonel bir görüntü elde edebilir,
kredi kartı bilgilerini çaldırma konusu zaten iyzigo kendi panelinden ödeme sayfasına yönlendiriyor, ödeme ok aldıktan sonra sizin sayfanıza geri dönüyor, bunda sıkıntı yok, SSL sertifikası için cpanelin ücretsiz ssl'ini kullanırsanız elbette risklere açık hale gelirsiniz, bunun için comodo yada rapid ssl kullanırsanız 100.000$ lara varan sigorta bedelleri ile koruma altına alınıyorsunuz..
Yavaşlama yada yedekleme derseniz, woocommerce wordpress çekirdeği üzerinde çalışıyor doğru yapılandırma ve düzgün bir hosting ile 1500 ürüne kadar sıkıntı yaşanmıyor, ama siz dandik bir paylaşımlı hosting alırsanız aynı ip'de barınan başka bir sitenin saldırısına açık hale gelirsiniz. yedekleme zaten artık cpanelden otomatik olarak kuruluyor o konuya hiç girmiyorum bile..
ideasoft ve türevleri için ilk etapta bariz bir giriş bedeli ödersiniz ve bu sayede paçayı kaptırırsınız, ilk yıl sonunda ürün ve varyasyonlar için verdiğiniz emeğin boşa gitmemesi için çıkan tüm yenileme bedellerine katlanmak zorunda kalırsınız, ayrıca şirket 3 gün sonra ben kapatıyorum derse sıkıntı yaşarsınız..
güvenlikten bahsedip tüm dosyalarını başka bir şirkete emanet etmeyi savunmakta ne bileyim..

Geri