e-ticaret sitesi açmanın maliyeti nedir?

Kodla Büyü

atakan_-_cesur

Site Gezgini
e-ticaret paketlerinin fiyatları aşağı yukarı belli ama e-ticaret paketlerine ek olarak ne satın alamamız gerekiyor ve maliye kısmında ne yapmak gerekiyor ve maliyeti ne olur?

Site açmayla uğraşacağın zamanı şirketinin n11, gittigidiyor, vb. sanal pazar yerlerinde bilinirliği artırmaya harcasan daha iyi edersin hocam. İster reklam bütçesi yap, ister fiyat kır, ister toplu mal getir ucuza mâl et.

sahibinden n11 gittigidiyorda ürün satarken fatura kesmek gerekiyor. bunun kolay bir yolu varmı?

Faturasız satış sonunda bir tane bile şikayet gelirse bir daha belinizi zor doğrultursunuz.

hazır e-ticaret siteleri var (opencart vb) , domain ve host masraflarını saymazsan kredi kartı ile satış yapabilmek için garanti vb. bir bankadan sanal pos satın almalısın ( 2013 yılında yaklaşık 150 TL gibi bir bedeli vardı.)

Site açmayla uğraşacağın zamanı şirketinin n11, gittigidiyor, vb. sanal pazar yerlerinde bilinirliği artırmaya harcasan daha iyi edersin hocam. İster reklam bütçesi yap, ister fiyat kır, ister toplu mal getir ucuza mâl et.

Katılıyorum. Artık site açma işi bitti bencede. Piyasa n11, gittigidiyor, hepsiburada ve sahibinden.com un elinde. Bir buralarda mağaza açın ve yükselmeye çalışın birde sosyal medya reklamı verin daha mantıklı.

Hocam e ticaret yapmanizi bende isterim ama online satişlarda bankadan ve siteden kaynakli sorunlar olabiliyor umarim sorunsuz caliştirirsiniz web sitesinde istediginiz özelliklere ve bant genisligine göre maliyet artiyor min 100 tl den 5000 tl kadar cikabilir

hocam benim daha önceden böyle bir tecrübem olduğu için paylaşayım istedim neler yapmanız gerektiğini.
öncelikle şirket açmalısınız ticaret yapabilmek için. tabi memur olduğunuz için eşinizin, babanızın yada yakın bir tanıdığınızın üzerine açmalısınız. Şirket açarken şahıs şirketi açın, kapatması kolay olur :)
şirketi açtıktan sonra bir matbaadan fatura ve kaşe yaptıracaksınız. bu arada bir muhasebeciyle de anlaşmanız gerekli.(aylık 200, 250 tl civarına muhasebenizi tutarlar genellikle)
bundan sonrasında ben opencart ve payu kullanarak bir site kurmuştum. opencart; joomla veya wordpress gibi hazır e-ticaret sitesi.. payu da ödeme alma sistemi..
opencart ücretsiz olduğu için hiçbir masrafınız olmaz. payu yada iyzico ise sattığınız ücretten belli oranda komisyon alır. payu yada iyzico gibi sistemler şirket olmanızı ister.

opencart yüklemek için bir hosting ve domain alacaksınız. buraya opencart yükleyip internetten belli modülleri kuracaksınız. daha sonra payuyu opencarta entegre edeceksiniz. maliyetiniz şirket açılış+muhasebe+matbaa işlemleri+hosting domain vb. gibi kalemlerle en fazla 2500 tl gibi tutar.
bunların haricinde birde kargo firmalarıyla anlaşma yapmanız gerekir. Kargo firmanıza sadece göndereceğiniz ürünlerde para ödersiniz o yüzden herhangi bir maliyeti olmaz.

Ancak günümüzde yeni sitelere güvensizlik var bu yüzden her firma n11, gittigidiyor gibi sitelere yöneliyor. n11 gibi bir sitede satış yapabilmek için yine şirket olmanız gerekiyor.. yine muhasebeci matbaa ve kargo işlemleri olmalı..

son olarak eğer teknoloji ürünü satacaksanız direk ithal edebileceğiniz malları yada üretebileceklerinizi satmaya çalışın. bir firmadan alıp satarım mantığı artık pek geçerli olmuyor maalesef..

Geri