Easy PHP Hatası

Kodla Büyü
Hocam herkese merhabalar;

Easy php öğrenmek istiyorum. Easy php 2.0b1 isminde bir sürüm buldum indirdim. Kurdum ve açılışta resimdeki gibi bir hata ile karşılaştım. Güvenlik duvarı ayarlarına falan heryere gözattım fakat bir çözüm bulamadım. Joomla programını öğrenmek zorundayım. Yardım ve desteklerini esirgemeyiniz lütfen. Selamlar saygılar.

Hata mesajı ektedir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5.9 KB · Görüntüleme: 3,734
Bilgisayarınızda IIS kurulumu ya da başka bir web sunucusu kurulu mu? Varsa bunları kaldırın ya da pasif hale getirin.

Başka bir server kurmuş olabilirsin. 80 port başka bir yazılım trafından kullnılıyor veya firewall engelliyor. Anti virüs yazılımında engelliyor olabilir. bir iki dakikalığına kapatara apacheyi nedine başlat ve localhost adresini dene
veya
apache nin ayarları (http.ini sanırım dosyanın adı) aç içinde 80 olarak ayarlanmış port numarısını 81 yap
sonra apacheyi yeniden başlat.
browseri aç adres satırına localhost:81 yazara dene

Visual Studio 2010'un Asp.Net kurulumu var. Onun ayarlarını değiştirsem işe yarar mı?

Gerçi onların da ayarlarını karıştırdım ama bir çözüm bulamadım.

Hocam sunucu çakışması var. İkisi de aynı portu kullanmaya çalışıyor. İkisinden birinin port numarasını değiştirmelisin.

Peki Visual studio'nun portunu değiştirsem düzelir mi? Visual studio'nun portunu nasıl değiştireceğimi hatırlayamadım bü türlü

Hocam biz labda hem visual stutio 2008 hem de easy php kullanıyoruz böyle bir çakışma olmadı. Daha doğrusu ikisini birden çalıştırmadık. Bence sende iis gibi bir şey kurulu.

Apache, IIS kurulu sistemlerde IIS ile aynı portu kullanır ( Port 80). Başka programlar da bu portu kullanıyor olabilir.

Sağ alt köşedeki EasyPHP simgesine sağ tıklanıp Konfigurasyon menüsünden Apache yi seçin. httpd.conf txt belgesi açılır. “CTRL+F ( Düzen > Bul )” yaparak, Listen 127.0.0.1:80 diye aratın. Satırın sonundaki 80 i başka bir değerle değiştirin.

Adım 2: Yine CTRL+F yaparak bu sefer Port 80 diye aratın. Bulduğunda 80 değerini başka bir değerle değiştirin. Bu değer yukarda değiştirdiğiniz değerle aynı olmalıdır. Sonra CTRL+S diye kaydedip çıkın. EasyPHP yi kapatıp tekrar açın, kolay gelsin hocam.

Geri