EBA Canlı Ders Oluşturma Otomasyonu Excel-VBA-Javascript-Bookmark ile

Kodla Büyü
Bu arada Başlık uzun gelmesini düzeltmek isteyen varsa Programv5_3 i ek olarak atıyorum
içindeki dosyayı klasörün içine atın değiştir derseniz düzelir

Ekli dosyalar

• programv5_3.rar
    3 KB · Görüntüleme: 73
Elinize sağlık hocam. Ben v4 de sorun yaşamıyorum ama v5 e geçtiğimde sınıf seçimini yapmıyor. Hep 5. sınıf kalıyor. 6. sınıfı seçmiyor. O nedenle sadece v4 ü kullanabiliyorum o da zoom seçeneğini seçmiyor. Sorun nedir acaba?

Elinize sağlık hocam. Ben v4 de sorun yaşamıyorum ama v5 e geçtiğimde sınıf seçimini yapmıyor. Hep 5. sınıf kalıyor. 6. sınıfı seçmiyor. O nedenle sadece v4 ü kullanabiliyorum o da zoom seçeneğini seçmiyor. Sorun nedir acaba?

Eskiden eba’da zoom otomatik seçili oluyordu
Şimdi ise seçmek gerekiyor o yüzden en son sürümü kullanmak lazım. Videoyu dikkatli izlerseniz sorunsuz yaparsınız

Hocam asıl sorun zoom un seçili olmaması değil asıl sorun sınıflardan 6. sınıfı seçmiyor v5.

Yeni Programı Paylaştım Hocalarım, İşinize Yaraması Ümidiyle...
Merhaba Saygıdeğer Hocalarım,

Daha önce paylaştığım :
çalışmama olan ilgiden ve mesajlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Önceki programın tam bir otomasyon olmaması ve bu yönde bir programlama olması için gelen taleplere cevap olarak bu çalışmayı paylaşıyorum.
Program Selenium framework kullanılarak hazırlanmıştır. Bu bağlamda bazı antivirüs programları, selenium driverlarının bilgisayarı kullanmasından dolayı virüs olarak kabul edip engelleyebilmektedir. Bu noktada kişisel bilgilerinizin güvenliği için dikkatli olmanızı tavsiye ederim, farklı yerlerden bu tür uygulamaları yüklemeyiniz. Selenium ve İnternet tarayıcılarının driver uygulamalarının güvenilirliği konusunda da şüpheleriniz varsa bu uygulamayı kullanmayınız.
Uygulama daha önce paylaştığım çalışmanın V5 sürümündeki Haftalık Program ile tam uyumludur. Haftalık programınızı kopyalayıp bu otomasyonun Excel dosyasına yapıştırabilirsiniz, liste sorunsuz oluşacaktır.

Uygulama Kullanımı: (VİDEO)
  1. Kullandığınız internet tarayıcısına uygun zip dosyasını indirin
  2. Zip dosyasını klasöre çıkartın
  3. İnternet tarayıcınızın versiyonuna uygun driver dosyasını DRİVERLAR linkinden indirip zipten çıkardığınız klasöre ekleyin
  4. Kullanıcı.txt dosyasına Mebbis girişi için kullandığınız TC ve Şifrenizi yazın ve kaydedin
  5. HaftalikProgram_v1.xlsm dosyasını açarak Haftalık Programınızı ve Zoom Linklerinizi ekleyin
  6. ify_liste sayfasından Verileri düzenleyin ve Kaydet butonuna tıklayın
  7. ify_Eba_Otomasyon_...exe dosyasını çalıştırın ve EBA ile ilnternet hızınıza göre işlemin tamamlanmasını bekleyin :)
  8. Destek.txt dosyasına da göz atabilirsiniz :) Çalıştığım okulda bilgisayar, akıllı tahta, yazıcı... olmadığı için her türlü yardımınızı minnetle karşılayacağız
  9. Program herhangi bir dersin eklenmesinde hata olması durumunda birkeç kez tekrar denemektedir.
  10. Hatalar tüm derslerin eklenmesinden sonra raporlanmaktadır.
  11. Detaylı açıklamalar Yönerge klasöründe bulunmaktadır.

Program Ücretsizdir, Ücretli olarak dağıtmayınız.
Paylaşımlarınızda bu konunun linkini kaynak olarak paylaşınız.
ify.

Uygulama Linki:
ify_EBA_OTOMASYON_Chrome_v1.2
https://s7.dosya.tc/server18/11g209/ify_Eba_Otomasyon_v1_2_Chrome.zip.html

ify_EBA_OTOMASYON_Firefox_v1.2
https://s7.dosya.tc/server18/11g209/ify_Eba_Otomasyon_v1_2_Firefox.zip.html

Driver Linki (tarayıcınızın versiyonuna göre indirin):
https://drive.google.com/drive/folders/1JvFugp_CeN5-VpL88wUOE_deaFIrqUQW?usp=sharing

Dosyalar:
https://drive.google.com/drive/folders/1BeGNhb40AFp_n34Vug498HzvqWbozZMA?usp=sharing

Not: Farklı sebeplerden dolayı açıklama kısmına ify yazdırılmaktadır, Excel dosyasından veya Javascript kodlarından bu alanı düzenleyebilirsiniz ;)

Hocam şimdi ben anlamadığım, hangi dosyayı indirelim V1 mi V2... V5 mi ? Ben anlamadım lütfen yardımcı olurmusunuz?

5 tane zipli dosya var hangisini indirelim? Her birini indirdim farklı farklı?

Bir bilişimci olarak ilk ilk ilk defa saatlerce uğraştığım bir konuyu beceremiyorum !!!! Ben de mi sıkıntı var ? Psikolojim bozuldu!!!

sayın hocam dersleri sınıfları seçmeye çalışırken videodaki gibi hücrelerde sınıflar ve dersler listelenmiyor
upload_2021-1-4_22-38-28.png

Ekli dosyalar

• upload_2021-1-4_22-37-11.png
    upload_2021-1-4_22-37-11.png
    469.7 KB · Görüntüleme: 5
dersler bende de listelenmedi, elle yazdım, bir problem olmadı ders atamasında

2.dönem için ders programını aktaramadım.

veriyi güncelleyip sık kullanılanlara ekliyorum düğmeyi. tıklayınca hiçbir pencere açılmıyor. önceden 0,1,2 diye girerek atayabiliyordum

Öncelikle eba’da yeni harici ders oluşturma sayfasını açmış olmanız lazım
Her tanımlama için tekrarlamanız lazım
Ya da otomasyon var onu kullanın

Öncelikle eba’da yeni harici ders oluşturma sayfasını açmış olmanız lazım
Her tanımlama için tekrarlamanız lazım

yeni canlı ders oluşturma sayfasında deniyorum. ama hiç başlamıyor. önceden sıra numarası soran bir pencere çıkardı o hiç çıkmıyor.

otomasyonu henüz inceleyemedim

Hocam işimizi çok kolaylaştırdı tekrar teşekkür ederim. Yalnız 3 haftadan beri deniyorum çalışmıyor. Neden olabilir acaba? Sizde çalışıyor mu?

Hocam işimizi çok kolaylaştırdı tekrar teşekkür ederim. Yalnız 3 haftadan beri deniyorum çalışmıyor. Neden olabilir acaba? Sizde çalışıyor mu?
çalışıyor, bir problem yok, kopyala yapıştır yaparken formülleri değiştirmiş olabilirsiniz, onları kontrol etmek lazım. veri düzenle demeyi unutmayın.

@ify hocam merhaba lar...
Hocam geçen yıl programınızı canlı ders tanımlamada baya kullandım, ellerinize sağlık...dersine girdiğim sınıf karantinaya alındı ve uzaktan eğitim yapmak zorunda kaldık...

sorun:
program ile tekrar canlı dersleri tanımlamak istedim ama EBA sayfasında Tarih Alanı : 5 Ocak Çarşamba şeklinde biçimlendirilmiş; sizin projenizde Tarih Alanı :05.01.2022 şeklinde gözüküyor; haliyle tarih alanı istenilen değeri alamıyor...Excel uygulamanızda "Sabitler" isimli sayfayı görünür hale getirdim ve oradan tarihleri 03 Ocak 2022 Pazartesi den başlattım ve diğer tarihler otomatik olarak 1 hafta ileri tarih olacak şekilde oluştu.

Çalışan kısımlar:
-Canlı Ders başlığı
-Sınıf
-Ders
-Şube/Grup
-Saat Aralığı

Çalışmayan Kısım:
-Tarih

Programı kontrol edip tekrar bir güncelleme yapmanız mümkün mü acaba?

Son düzenleme:
Geri