EBA Canlı Ders Saatleri Güncellendi

Kodla Büyü
Hocam sizce de herşey gayet yolunda mı gidiyor. Şu pandemi 6-7 aydır var. İnsan şu plan programları 1 ay öncesinden ayrıntılı açıklayamaz mı. Kervan her zamanki gibi yolda mı düzülmesi lazım. Türkiye'nin tamamını ilgilendiren bir olay. Okul yarın açılacak. Çoğu şey net değil..
Hocam kolay değil,biraz sabır hocamın dediği gibi kaynakları sınırsız olsa ülkenin bir Güney Kore olsak haklisinda ,

şimdi haftalık 35-36 saat canlı ders nasıl yapılacak?
öğretmenler canlı dersleri kendi oluşturacak diyor nedir ayrıntılar bilen var mı?

eba da öğretmen olarak girince canlı ders oluştur çıkmıyor şu an

Ekli dosyalar

• UZAKTAN ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM SÜRECİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR.pdf
    542.7 KB · Görüntüleme: 85
Sistmlerse geribildirim önemlidir, doğru geribildirim engellenirse planlayıcılar herşeyi yolunda varsayarlar.
+1
yazın istenen, uzaktan eğitimin değerlendirilmesi öğretmen anketi'nden bi soru. manidar..
eba anket uzaktan eğitim dönüt - Kopya.png

birleştirilmiş sınıfta:

öğretmenin o dersine kaç öğrenci katıldığı..
öğrenci katıldı ise kaç dakika katıldığı
öğrenci katılmadı ise karşısında katılmadığı
öğretmenin dersi yapıp yapmadığı
yaptı ise kaç dakika yaptığı
yapmadı ise karşısında yapmadığı

gözüküyoru.

tanımlanan her ders için öğretmene ve öğrenicilere ayrı ayrı bakılabiliyor

O zaman birleştirilmiş sınıfta öğretmen yine 1 saat ders anlatmış şekilde görünüyor anladığım kadarıyla. Birleştirilmiş derste 2 sınıf olduğu için 2 ders saati işlemiş gibi görünseydi ek ders sıkıntısı ortadan kalkardı.

bakanlık, brileştirilmiş sınıf ve ayrı ayrı sınıf ek dersini açığa kavuşturmalı.yoksa çoğu öğretmen ben dersimi birleştirmeden ayrı ayrı işleyeceğim diyecek.eğer ek dersler öğretmene dağıtılan haftalık ders yüküne göre ödenirse sınıf birleştirme sıkıntı olmaz, aksi takdirde herkes ayrı ayrı ders isteyecek ve istemeye başladı bile bizde:)

bakanlık, gerek canlı ders tanımlama olsun, gerek raporlama olsun, adım adım gidiyor.yani sistemi oturta oturta gidiyor.algoritma bemce doğru işliyor..arkadaşlar olayı genel düşünün ve yapılan işler ve planlamalar kolay değil.zoom u kendisi yazmamış sonuçta bu işler için zoomla birlikte çalışması gerek.ve oradan gelen ve sistematik yazılıma göre tr deki işleri yapıyor.

bir teknolojiyi ve sistemi ülkeye entegre etmeye çalışıyor..biraz sabır..

acele ederse göremediği veya fark edemediği hatalar olabilir.

biz bile kendi okulumuzda öpretmenlere haftalık eba canlı planının çakışmaması için baya bir emek ve zaman harcıyosak...

arkadaşlar raporlarda kimin ne kadar ders yaptığını müdür şifresi ile göürüyormuş ama ben müdür yardımcısıyım göremiyorum.

Sınıf birleştirme olayını açıklamalilar. Birleşen dersler tek ders mi sayılıyor buna göre program yapılmalı. Tek ders sayilirsa ogretmenler ekders için ayrı ayrı ders isteyecek . İdare o kadar dersi her hafta nasıl sisteme işleyecek. Ortaokullarda liselerde program dönemlik girilmeli ya da ilkokul öğretmenleri gibi kendi dersilerini kendileri girmeli ... Karışık durumlar ..

Canlı dersler bölümünde görünüyor hocam öğretmen bazlı raporlar öğrenci bazlı raporlar eklenmiş oraya

İlkokul Müdür Yardımcısında yok hocam. Belki güncelleme ile eklenebilir. Ama Müdür görebiliyormus. Baska okulda Müdür Yardımcısı bende göremiyorum dedi.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    343 KB · Görüntüleme: 90
İlkokul Müdür Yardımcısında yok hocam. Belki güncelleme ile eklenebilir. Ama Müdür görebiliyormus. Baska okulda Müdür Yardımcısı bende göremiyorum dedi.
İlkokulda bir sınıf öğretmeni günlük kac saat eba dan ders ekleyebiliyor hocam belli mi ? Harici dersler yazıyor dikkatimi çekti de ...

bakanlık, gerek canlı ders tanımlama olsun, gerek raporlama olsun, adım adım gidiyor.yani sistemi oturta oturta gidiyor.algoritma bemce doğru işliyor..arkadaşlar olayı genel düşünün ve yapılan işler ve planlamalar kolay değil.zoom u kendisi yazmamış sonuçta bu işler için zoomla birlikte çalışması gerek.ve oradan gelen ve sistematik yazılıma göre tr deki işleri yapıyor.

bir teknolojiyi ve sistemi ülkeye entegre etmeye çalışıyor..biraz sabır..

acele ederse göremediği veya fark edemediği hatalar olabilir.

biz bile kendi okulumuzda öpretmenlere haftalık eba canlı planının çakışmaması için baya bir emek ve zaman harcıyosak...
hocam sabır ama nereye kadar. geçen yıl idareciydim yani mdr yardımcısı, bir saatlik canlı dersi bir saatte yapabildim ilk zamanlarda, hatta forumda da konu açtım bununla ilgili, 6 saat bilgisayar başında kaldım 10-12 saat dersi tanımlayabilmek için, neden çocuklar 2 kelime öğrensin diye, müdür ne yaptı, kronik rahatsızlığı varmış uzaktan okulu yönetmeye çalıştı whatsapp mesajlarını bana ileterek. Çok sevgili bakanlığımız bunu koskoca 2 aylık yaz tatilinde yapamaz mıydı? Yazılım kısmında bunun planlamasının aslında çok da zor olmadığını hepimiz biliyoruz. Kervan yolda düzülür mantığından devletin her kurumunun kurtulması lazım. Mevcut bakanı çok seven hükümet muhalifleri bile sesini çıkarmaya başladı, yani suyu ısındı çoktan.

ahh keşkem bunları bakanlıkla paylaşsaydınız da cevap alsaydınız ne yaptınız neden olmadı diye dedikodudan kurtulurdunuz,yuıci81 burada şikayet edecek zamanın olduguna göre cokk zamanın varmıs bee kimseyi görevde tutmuyorlar

ahh keşkem bunları bakanlıkla paylaşsaydınız da cevap alsaydınız ne yaptınız neden olmadı diye dedikodudan kurtulurdunuz,yuıci81 burada şikayet edecek zamanın olduguna göre cokk zamanın varmıs bee kimseyi görevde tutmuyorlar
istifa ettim zaten hocam, hem de evime yürüyerek 5 dakika mesafesindeki bir okuldan, ben idareciyken çok tartıştım müdürle, şube müdürüyle, hatta müdürüme dedim, x kişisi bir daha bina yöneticisi olarak sınava gelmezse onu da şikayet edeceğim, zaten kameralar çekiyor diye. kurumun en üstü diyeyim siz makamını anlayın. yazdıklarım sözler yapmadığım şeyler değil yani sayın hocam.

Öğretmenlerin Bu herşeye çamur atma tavrı hoşuma gitmiyor. Yaptıysak bir daha yaparız ne olmuş. Biz bir kez daha yapacağız ama adamlar her gün uğraşıyor. Uygun bir yapı kurmaya çalışıyorlar. Biraz insaf ve emeğe saygı lütfen.
Dalga mı geçiyorsun Hocam çamur falan yok. Emeğe saygı varsa o da heba olan bizim emeklerimize olmalı. Eba ya göre program yapılacak deyip Pazar gecesi değişiklik yapmak nedir?
Ben sisteme bir şey demiyorum. Allah var EBA çok da güzel gelişiyor. Ama uzaktan eğitimi sadece EBA ya indirgemek 19 milyon kişiyi bir EBA ya toplamak zaten bu işin çalışmayacağının göstergesidir ve uzaktan eğitim nedir bilmemektir. Kendi okulum için söylüyorum hergün öğretmen ve öğrencilerden 1000 tane sorun geliyor. Kendimizi kandırmanın alemi yok? Uzaktan eğitimin asenkron yönünü neden görmezden geliyoruz.

Çözümü de söyleyeyim. 19 milyonu tek bir platforma toplamak yerine okullara ver bütçeyi her okul kendi çözümünü üretsin. Özel okullara bakın hemen adapte oldular olaya ve kendi çözümlerini üretiyorlar.

Son düzenleme:
Geri