Eba Canlı Ders Yükleme(Excel,Selenium,VBA)

Kodla Büyü
Arkadaşlar herkese kolay gelsin EBA toplu ders yükleme ile ilgili paylaşılan Excel Dosyasında çalışma gerçekleştirdim ve tamamen otomatik hale getirdim. Programın temelini oluşturan excel dosyası için ify arkadaşıma burdan teşekkür ediyorum.

Edit : Excel dosyasının güncel hali tekrar yüklendi.İlk mesajdaki Excel dosyası hatalıdır. 28.12.2020 17:58

Edit : Macro hızı yavaşlatıldı.
Durum kısmına eklenemeyen derslerin sebebi ayrıntılandırıldı
03.03.2020 15:21

Kurulum :

Kullanım:

Ekli dosyalar

• Eba Toplu Ders Yükleme.rar
    27.8 MB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
hata aldım. exceli açıp eba mebbis girişe basınca chrome ayarlar kısmı açılıp windows defender ayarlarınızı sıfırlamak istiyor gibi bir hata veriyor. kapatıp tekrar deneyince de run time error '0' hatası veriyor.

Hocam selenium programı ve Chrome sürümü ile ilgili olduğunu tahmin ediyorum Excel Chrome kendi dosyası ile çalışmıyor kurulum videosunda Chrome driver yükleme kısmını dikkatli izleyelim
Daha önce karşılaştığım bir hata değil malasef

Teşekkürler. Yararlı bir paylaşım.

Henüz deneyemedim. Deneyeceğim ilk fırsatta

Ebadan bilgileri al dediğimde fotodaki hatayı veriyor.

2020-12-28_204815.png

Hocam ders ve şubeyi sistemden aldığı için çalışması lazım eşim için kullandık anaokulu
Gayet güzel olmuş sistem ancak stabil çalışmadı bende. EBA yoğunluğundan mıdır bilinmez ama ön bilgi kısmını 4-5 kerede anca çektirdim. Sonrasında programı yapıp ders yüklerken hepsini ekledi gösterdi ancak 18 saatlik dersin 4-5 saatini ancak ekleyebildi. Ekran olarak 14" kullanıyorum, ekran boyutu etkiler mi acaba?

Gayet güzel olmuş sistem ancak stabil çalışmadı bende. EBA yoğunluğundan mıdır bilinmez ama ön bilgi kısmını 4-5 kerede anca çektirdim. Sonrasında programı yapıp ders yüklerken hepsini ekledi gösterdi ancak 18 saatlik dersin 4-5 saatini ancak ekleyebildi. Ekran olarak 14" kullanıyorum, ekran boyutu etkiler mi acaba?

Ekran boyutu etkilemez hocam internet hızınız ve eba yoğunluğundan etkilenecektir. Otomatik kullanıma geçince ön plana Chrome tarayıcısını getirmek etkiliyor ama Ön bilgi kısmını daha sonraki kullnımlarda çekmeniz gerekmez programda hatalar olacaktır ön göremediğim durumlar ☺️

Benim selenium programını kurdum, appdata kısmında selenium dosyası görünmüyor. gizli dosyaları göster dedim ama klasör yok? ne yapmam lazım

Arkadaşlar herkese kolay gelsin EBA toplu ders yükleme ile ilgili paylaşılan Excel Dosyasında çalışma gerçekleştirdim ve tamamen otomatik hale getirdim. Programın temelini oluşturan excel dosyası için ify arkadaşıma burdan teşekkür ediyorum.

Edit : Excel dosyasının güncel hali tekrar yüklendi.İlk mesajdaki Excel dosyası hatalıdır. 28.12.2020 17:58

Kurulum :

Kullanım:
[/QUOT
Mrb .Benim şöyle bir problemim oldu.Videodaki anlatıma göre yükledim.Ebadan tanımladım.Dersler de çıkıyor.Fakat kademe kısmı boş.Sınıf atayamıyorum.bir de zoom kısmı excelde sayfaa bozuluyor .ben de yeşil alana link ve şifre ayrı girdim.Windows ofis sürümüyle alakalı olabilir mi.Ben ofis kullanıyorum.

Sadece son dersi eklemesinin nedeni nedir ? Program ekliyor gibi görünüyor fakat sadece hazırlanan ders programındaki son saati ekliyor.

hocam ilkokul için yapmak istediğimde hata veriyor, ve eba bilgilerini çekerken sadece anasınıfını çekiyor. bunun için ne yapmam lazım.

farklı şubeleri çekemiyor sadece 9.sınıf çekti bunu ben mi yapamadım yoksa Teşekkürler çok güzel olmuş

Bende de aynısı olmuştu. Bir daha dene hepsini çekiyor
maalesef hocam, belki 20 sefer denedim. olmuyor. sadece anasınıfı bilgileri geliyor. makroları ayarladım, programı kurdum chromedriver ı ayarladım, bir türlü olmadı. kaldırıp tekrar kurdum yine olmadı.

Geri