Eba canlı sınıf oluşturmayla ilgili yardım

Kodla Büyü

knnmrt

Site Gezgini
Arkadaşlar merhabalar, canlı sınıf oluştururken sıkıntıya düştüğümüz bir kaç durum oldu. Birincisi örneğin 8. Sınıflarda fen bilgisi dersinden 3 şubemiz var, aynı anda x öğretmenimiz bu 3 şubeye fen dersinden canlı ders yapabiliyor mu ? İkincisi canlı ders saatleri için ders programı oluşturulurken saatler neye göre seçilmeli, yani 8. Sınıfların ebayı aktif kullanım saatlerinden farklı mı olmalı. Biraz uzun oldu ama bilgi alabilirsem yapan arkadaşlardan çok sevinirim

Arkadaşlar merhabalar, canlı sınıf oluştururken sıkıntıya düştüğümüz bir kaç durum oldu. Birincisi örneğin 8. Sınıflarda fen bilgisi dersinden 3 şubemiz var, aynı anda x öğretmenimiz bu 3 şubeye fen dersinden canlı ders yapabiliyor mu ? İkincisi canlı ders saatleri için ders programı oluşturulurken saatler neye göre seçilmeli, yani 8. Sınıfların ebayı aktif kullanım saatlerinden farklı mı olmalı. Biraz uzun oldu ama bilgi alabilirsem yapan arkadaşlardan çok sevinirim
Sorularınızın cevapları eba uzaktan eğitim videolarında var. 6 şubeye kadar aynı anda öğretmen canlı ders verebiliyor. Saat çizelgesini müdüre söyleyip istediği saate ayarlayabilir olması lazım.

Sorularınızın cevapları eba uzaktan eğitim videolarında var. 6 şubeye kadar aynı anda öğretmen canlı ders verebiliyor. Saat çizelgesini müdüre söyleyip istediği saate ayarlayabilir olması lazım.
İstediği saat olmaz hocam. Ebada sınıf bazlı zaman çizelgesinde 8.sınıfların EBA ya giriş saatleri var o saatlere göre program yapılacak.
Günde 5 saat

İstediği saat olmaz hocam. Ebada sınıf bazlı zaman çizelgesinde 8.sınıfların EBA ya giriş saatleri var o saatlere göre program yapılacak.
Günde 5 saat
Ben deneme amacıyla Perşembe akşamı saat 21:00'e canlı ders ayarladım,sonra 5 öğrenciyle deneme yayını yaptım sorun yoktu. Cuma günü içinde 2 sınıfla canlı ders yaptık, saat olarak istediğimiz saati seçebiliyorduk hocam.

Ben deneme amacıyla Perşembe akşamı saat 21:00'e canlı ders ayarladım,sonra 5 öğrenciyle deneme yayını yaptım sorun yoktu. Cuma günü içinde 2 sınıfla canlı ders yaptık, saat olarak istediğimiz saati seçebiliyorduk hocam.
EBA canlı ders ten mi bahsediyorsunuz hocam. ? Pilot illerden birinde misiniz ?

EBA canlı ders ten mi bahsediyorsunuz hocam. ? Pilot illerden birinde misiniz ?
Evet İzmirde görev yapıyorum, pilot uygulama yapıldı geçen hafta. Canlı dersler yaptık deneme amaçlı. Bu hafta kaliteli ve verimli bir deneyim yaşanması için her okulun canlı ders yapabileceği saatler farklıdır diyor gelen yazıda. İdare şifresiyle girildiğinde her okul için belirli saat dilimleri ayarlamışlar

Evet İzmirde görev yapıyorum, pilot uygulama yapıldı geçen hafta. Canlı dersler yaptık deneme amaçlı. Bu hafta kaliteli ve verimli bir deneyim yaşanması için her okulun canlı ders yapabileceği saatler farklıdır diyor gelen yazıda. İdare şifresiyle girildiğinde her okul için belirli saat dilimleri ayarlamışlar
Hocam öğrenciler telefon ile bağlanabilecek mi?

Son durum hakkında bilgi verir mısınız?

EBA uygulaması güncelse eğer akıllı telefonlarla bağlanabiliyorlar. Bilgisayardan giriş yaparken de küçük bir uygulama yüklenmesi gerekiyor. Zoom altyapısı zaten canlı ders uygulaması. Sadece zoomun türkçeleştirilmiş hali

EBA uygulaması güncelse eğer akıllı telefonlarla bağlanabiliyorlar. Bilgisayardan giriş yaparken de küçük bir uygulama yüklenmesi gerekiyor. Zoom altyapısı zaten canlı ders uygulaması. Sadece zoomun türkçeleştirilmiş hali
Teşekkürler hocam.
Çocuklar için iyi olacak

İdareci şifresiyle girince bizde görünüyor canlı dersler. Bu hafta için pazartesi 1 ders, çarşamba 1 ders, cuma 1 ders, pazar günü için 4 ders açıyoruz mesela. Her okulun ders günleri ve saatleri farklı oluyormuş

Sadece TYT AYT sınavlarında sorusu olan dersler için mi ders atanabiliyor arkadaşlar?

Canlı yayın tek sınıf açılıyor birden fazla sınıf yapamıyorum. Aynı anda en fazla 6 sınıf açılabilir yazıyor eba yardım da. Yapabilen var mı?

Eba sınıfın tarayıcı da açılması için ne gerekli java vs belirli mi arkadaş evdeki laptopundan açamamış da

Canlı yayın tek sınıf açılıyor birden fazla sınıf yapamıyorum. Aynı anda en fazla 6 sınıf açılabilir yazıyor eba yardım da. Yapabilen var mı?
Aynı sorun bizde de var ,son güncellemeden sonra böyle oldu, canlı derse katılımın az olduğu sınıflara ders oluşturmak gereksiz.

“Canlı Derse Katıl”a tıkladığımda bağlantı hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?
  • Windows 7 kullanıyorsanız, Windows Update'ten işletim sisteminizin son güncelleştirmelerini denetlemeli ve hepsini yüklediğinizden emin olmalısınız. Güncelleştirmeler sırasında sorun yaşarsanız, Microsoft'un kolay düzeltme çözümleri sunan programını bilgisayarınıza yükleyip tekrar deneyebilirsiniz.
    İndir → http://download.microsoft.com/downl...F-BC2C-D69E5B9E9A68/MicrosoftEasyFix51044.msi

• Antivirüs programı kullanıyorsanız, izinlerini kontrol etmelisiniz. Bazı antivirüs programları, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir.

• Windows güvenlik duvarını kapatmalısınız. Güvenlik duvarı, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir. Güvenlik duvarını kapattığınız hâlde sorun yaşamaya devam ediyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamalısınız.
    1. “Windows + R” kısayol kombinasyonuyla açabileceğiniz “Çalıştır” ekranına, “inetcpl.cpl” yazınız ve “Tamam” düğmesine tıklayınız.

canliders-img1.jpg
    2. Açılan penceredeki “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız ve listedeki “TLS 1.0 Kullan”, “TLS 1.1 Kullan” ve “TLS 1.2 Kullan” kutucuklarını işaretleyiniz.

canliders-img2.jpg
    3. Tamam düğmesine tıklayıp tekrar deneyiniz.
“EBA Canlı Ders” açılırken sistem hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?
Önce Windows Update'ten işletim sisteminizin son güncelleştirmelerini denetleyiniz ve hepsini yüklediğinizden emin olunuz. Muhtemelen Windows’un eski bir sürümünü kullanıyorsunuz. Bu nedenle bilgisayarınızda bazı dosyalar eksik olabilir. Bunları tamamlamak için Microsoft’un bu tür sorunlar için önerdiği programı kurup tekrar deneyiniz.
İndir → https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x86.exe

Bu uygulamayı kurmak için bilgisayarınızda yönetici rolünde olmanız gerekir. Eğer uygulamayı kurmakta sorun yaşıyorsanız, bilgisayarınızı edindiğiniz kurumdan destek alabilirsiniz.

“EBA Canlı Ders güncellendi!” uyarısı aldım. Uygulamanın eski versiyonunu silmem gerekir mi?
Gerekmez. Güncel uygulamayı indirip kurulumu tamamlayarak canlı derslerinize devam edebilirsiniz.

kaynak: http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/

EBA ya giriş yapamıyor bizim çocuklar, geçen öğrencim aradı güvenlik kodunu evdeki üç kişi okuyamamış, en son bana fotoğrafını gönderin ben söyleyeyim size dedim, öyle girdiler, acaba bunları nasıl yapacaklar

Canli derse katılmak icin EBA mobil Uygulama ile giriş yapsınlar telefondan diye bir yazi var. Daha kendim hic eba mobili acamadim ki!!!

Canlı derse birden fazla şube ekleyebilen var mı, aynı anda seçtirmiyor, tarayıcıdan mı kaynaklıdır? Ayrıca eklemeye çalışınca da öğretmenin canlı dersi vardır diyor.

Çok saçma değilmi 6 şube 8.sınıf var 6 ana ders var ama tek şube atayarak haftalık 4 saat dersle hangisi yapılabilir

Geri