Eba canlı sınıf oluşturmayla ilgili yardım

Kodla Büyü
Telefona kurulan EBA mobil uygulaması üzerinden canlı ders izlenebiliyor mu arkadaşlar, bu bilgi kesin mi ?

“Canlı Derse Katıl”a tıkladığımda bağlantı hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?
  • Windows 7 kullanıyorsanız, Windows Update'ten işletim sisteminizin son güncelleştirmelerini denetlemeli ve hepsini yüklediğinizden emin olmalısınız. Güncelleştirmeler sırasında sorun yaşarsanız, Microsoft'un kolay düzeltme çözümleri sunan programını bilgisayarınıza yükleyip tekrar deneyebilirsiniz.
    İndir → http://download.microsoft.com/downl...F-BC2C-D69E5B9E9A68/MicrosoftEasyFix51044.msi

• Antivirüs programı kullanıyorsanız, izinlerini kontrol etmelisiniz. Bazı antivirüs programları, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir.

• Windows güvenlik duvarını kapatmalısınız. Güvenlik duvarı, “EBA Canlı Ders”in internet erişimini kısıtlıyor olabilir. Güvenlik duvarını kapattığınız hâlde sorun yaşamaya devam ediyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamalısınız.
    1. “Windows + R” kısayol kombinasyonuyla açabileceğiniz “Çalıştır” ekranına, “inetcpl.cpl” yazınız ve “Tamam” düğmesine tıklayınız.

canliders-img1.jpg
    2. Açılan penceredeki “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız ve listedeki “TLS 1.0 Kullan”, “TLS 1.1 Kullan” ve “TLS 1.2 Kullan” kutucuklarını işaretleyiniz.

canliders-img2.jpg
    3. Tamam düğmesine tıklayıp tekrar deneyiniz.
“EBA Canlı Ders” açılırken sistem hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?
Önce Windows Update'ten işletim sisteminizin son güncelleştirmelerini denetleyiniz ve hepsini yüklediğinizden emin olunuz. Muhtemelen Windows’un eski bir sürümünü kullanıyorsunuz. Bu nedenle bilgisayarınızda bazı dosyalar eksik olabilir. Bunları tamamlamak için Microsoft’un bu tür sorunlar için önerdiği programı kurup tekrar deneyiniz.
İndir → https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x86.exe

Bu uygulamayı kurmak için bilgisayarınızda yönetici rolünde olmanız gerekir. Eğer uygulamayı kurmakta sorun yaşıyorsanız, bilgisayarınızı edindiğiniz kurumdan destek alabilirsiniz.

“EBA Canlı Ders güncellendi!” uyarısı aldım. Uygulamanın eski versiyonunu silmem gerekir mi?
Gerekmez. Güncel uygulamayı indirip kurulumu tamamlayarak canlı derslerinize devam edebilirsiniz.

kaynak: http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/
Bu öğretmen bilgisayarlarında hata verilince yapılacak işlemmi hocam ? Öğrermenler sadece windows 8 ve üzeri işletim sistemine sahip bilgisayarlarda mı ders anlatabiliyor?tablet telefon dan ders anlatmaları mümkünmü

“Başlat” düğmesine tıkladığımda bağlantı hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

Öğretmenlerinki yukarıdaki başlık altında verilmiş ama içeriği aynı hocam, http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/ adresinde öğretmen sekmesine tıklayarak görebilirsiniz.

Bazı resmi sitelerde de gördüm, windows 8 ve üzeri olmalı denmiş, ios, android sürümleri hakkında bilgi verilmiş, ama o bilgilerin kaynağını bulamadım. Resmi sitede windows 7 kullanıyorsanız dediğine göre nereden en az windows 8 olması gerekiyor bilgisi çıktı bilmiyorum.

Ayrıca mobilden canlı ders başlatabilen var mı onu ben de merak ediyorum, buradan da bir ses çıkmadı. Resmi videolarda hep bilgisayar üzerinden anlatım var.

Son düzenleme:
Merhaba bir hocamız ekteki hata uyarısını almış. Bununla ilgili ne yapabiliriz

Ekli dosyalar

• IMG-20200413-WA0025.jpg
    IMG-20200413-WA0025.jpg
    108.4 KB · Görüntüleme: 173
bizim öğrencilerin çoğunda pc yok, telefonda çalışmıyor deniyordu, umarım yapmışlardır uygulamada çalışır

bizim okulda 8. sınıflar 2 şube ama müdür bey aynı saate farklı ders atayamadığını söyledi(örneğin aynı saatte 8A için matematik 8B için türkçe)limitiniz doldu gibi bir uyarı veriyormuş. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba?

bizim okulda 8. sınıflar 2 şube ama müdür bey aynı saate farklı ders atayamadığını söyledi(örneğin aynı saatte 8A için matematik 8B için türkçe)limitiniz doldu gibi bir uyarı veriyormuş. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba?
bir videoda okulların kotasına(şube sayılarına) göre canlı ders sayısı belirlenecek diyordu hangi videodaydı hatırlayamadım
Bizde de üç şube var aynı anda 2 şube açabiliyoruz, şube sayısının bir eksiği gibi olabilir belki

Son düzenleme:
bir videoda okulların kotasına(şube sayılarına) göre canlı ders sayısı belirlenecek diyordu hangi videodaydı hatırlayamadım
Bizde de üç şube var aynı anda 2 şube açabiliyoruz, şube sayısının bir eksiği gibi olabilir belki
Yüzdelik oranı var demekki bizde 6 şube var 4 taneye izin verdi

Sistem hatası uyarısında yukarıdaki programı kurmak istesigimde böyle hata veriyor nasıl giderilecek win7 home basic işletim sistemi

Ekli dosyalar

• IMG-20200414-WA0013.jpg
    IMG-20200414-WA0013.jpg
    90.9 KB · Görüntüleme: 93
Win7 olanlar sistemi güncellesin diyor, win 7 güncellemesi mi kaldı?

yapılan canlı dersleri sonradan idareciler izleyebiliyor mu? incele kısmında bi şey çıkmıyor

ipad den canlı dersi nasıl anlatabiliriz, deneyen bir arkadaşınız oldu mu? PDF paylaşımı yapılabiliyor mu?

Telefonu webcam ve mikrofon yapan programlarda (droid) acaba eba canlı ders çalışır mı ?

eba kurulum.jpeg
bu hatayla karşılaşan oldu mu? kurulumu tamamlamayıp başa dönüyor kuruluma baştan başlıyormuş

Geri