EBA da içerik paylaşalım.

Kodla Büyü

gokhanbicer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün Eba daki videoları incelediğimde gelen oalrak bilişim teknolojileri adına pek fazla içerik paylaşılmadığı gördüm.

Ebaya en çok içerik yükleyen branşın bizler olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Öğrenciler gerçekten ebadaki içerikleri dikkate alıyorlar ve izliyorlar yüklediğim videolar 2000 3000 4000 5000 kez izlenmiş. Eba kanalım http://www.eba.gov.tr/p/gokhan-bicer-100001

Lütfen sizler de youtube dan veya başka ortamlardan bulduğunuz eğitsel videoları ebaya yükleyiniz. Özellikle Fatih projesi BT Rehber öğretmenlerinden birçok video yüklemelerini bekliyoruz.

Ayrıca diğer öğretmenlere de bu konuda bilgilendirmeler yapınız. Ellerindeki arşivlere göz atıp uygun olanlarını eba ya yükleyiniz. Nasıl yükleneceği konusunda rehberlik yapınız.

iyi güzel de hocam önce bizim branşın adını bi zahmet eklesinler her alana. Örn Vsınıf. Ana branşlar var bizimki yoktu

bizim dersimize ait bir başlık maalesef yok.. ben de grafik animasyon dersi için basit bir animasyon uygulaması paylaştım.. belki ileride programlama örnekleri paylaşırız

Hocam bbnet te çok ciddi bir içerik var. Onlarca etkinlik örneği, çalışma yaprağı, öntest-sontest, etkileşimli uygulamalar, vs. Bunların derli toplu bir halde ebaya dahil edilmesi çok iyi olur...
Du!
Böyle bir şeye niyetlendim hatta, kaynak bbnet gösterip ebaya içerik eklemeyi. Ama arkadaşların dediği gibi eba da dersimizle ilgili başlık bile yok. Eba daki içeriklerin çoğu ders videosu. Öğretmen arkadaşımız dersi anlatırken video kaydı yapmış çekmiş... Özgün etkieşimli içerikler yok denecek kadar az. Sanırım Bilgisayar Destekli Eğitim, Etkileşimli İçerik, Uzaktan Eğitim, vs. konularda ciddi eksiği var öğretmenlerimizin.
Eba güzel düşünülmüş bir portal. Kısa sürede mükemmel içeriğe, mükemmel arayüze, mükemmel hıza ulaşmasını beklemiyorum elbette ama özellikle etkileşimli içerik konusunda yanlış yöne doğru ilerliyor bence.
Neyse dersimize dönersek başlık yok diye vazgeçmek doğru olmaz. Başlık açılması için talepte bulunalım. Ortaokullarda öğretim programına, liselerde ders müfredatına göre düzenli olarak içerik oluşturulabilir. Maalesef ortaokullarda öğretim programından fazlası da yok ya neyse....

Etkileşimli içerik konusunda çalışıyorum Xerte güzel bir program.Etudyo kullanımı daha kolay.ideaLStudio çalışmalarında simülasyonlarda zorlandım.İçerik üretimi ile ilgili uzaktan eğitim olursa güzel olur diye düşünüyorum.

Geri