EBA DERS dersimi adam yerine koymuyor ki!!

Kodla Büyü

61>34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar,

Hepimizin malumu uzaktan eğitim kursumuzu alıyoruz veya bi çoğumuz tamamladı, bende 2 günde açtım ve bir şeyler öğrenebilmek maksadıyla önem vererek tüm videoları özenle izledim ve kursu tamamladım. Özellikle EBA DERS bölümünü çok işe yarayacağını düşünerek anlamadığım yerleri tekrar izledim.

Bu gün de heyecanla okulda çocuklara ödev gönderme özelliğini kullanarak kendi çabamla oluşturduğum test yapraklarını düzenleyip öğrencilerime göndermek istedim. Ama tamda bu aşamada ödevin ait olduğu dersi seçiniz bölümüne geldiğimde sadece TEOG sınavı ile ilgili dersler olduğunu ve diğer derslerin olmadığını gördüm. Kan beynime sıçradı. Koca koca adamlar şunu demek istiyorlardı açıkça, senin dersini biz dersten saymıyoruz, sen milletin arkasını toplayıp çalışmayan yazıcıyı çalışır hale getir, tahtaların imajını al gerektiğinde geri yükle, arıza varsa teknik servise haber ver gibi gibi.. ama o ödevi yinede gönderdim öğrencilerime, ait olduğu dersi "matematik" seçerek. Yazıklar olsun diyorum.. Hadi her yerde ikinci hatta üçüncü plana atıldık da, projeyi emanet ettiğinizi söylediğiniz zümrenin dersine bari bunu yapmasaydınız. Çok mu zordu o dersi oraya eklemek.. Ha bir de unutmadan, kursun anketinde de sormuşlar ya EBA DERS'i hangi sıklıkla kullanıyorsunuz, kullanmıyorsanız kullanmama nedenlerini aşağıdakilerden seçiniz diye.. bir diğer soru da BT Rehber Öğretmeninden hangi sıklıkla yardım alıyorsunuz? Unuttular galiba bu kursu BT Rehber Öğretmenlerine verdiklerini..

Son olarak ortaya koyulan emek ve sistem harikulade, ellerine sağlık.. Ama bu konular hepimizin ortak derdidir.. Konu hakında EBA yetkililerine de mail göndermek gerekir diye düşünüyorum.

ne zaman dersimizi önemsediler ki şimdi önemsemelerini bekliyorsunuz :?

aslında dersimi önemsemelerini de istemiyorum, önemsemek demek pozitif ayrımcılık yapılması demektir. olması gereken neyse o yapılsın, bu şekilde aşağılanmasın yeterli..

Yemişim fatihini ebasını. Size nasıl davranılırsa aynı karşılığı verirsiniz. Girmezsiniz olur biter.

kusura bakmayın da cevap veren hocalarım hep şunu yap, şöyle düşün şeklinde yazmışlar da, hocam yapılabileceklerden de bahsetmiş, eğitime katılan baya kişi varmış anlaşılan herkes tepkisin göstersin. her şeye alışıp kanıksamanın ne faydası olacak ki :sleep:

İlk dönem Btr idim, düzgün çalışmayan e-posta ve düzgün çalışmayan Pybs sistemi ile çebelleşe çebelleşe tablet işlerini hallettim. 35 tahtayı virüssüz işler hale getirdim. Mükafatım ne oldu? İnterneti olan okullarda açık olduğu için, 2. dönem Btr olarak görevlendirilmemek!

Fatih Projesi benim için bitmiştir. Kurs verdikleri branş öğretmenleri okullardaki ağ sorunları gidersin, çok istekli(!) öğetmenlere V-Sınıfı Eba Dersi öğretsin.

kazuo' Alıntı:
İlk dönem Btr idim, düzgün çalışmayan e-posta ve düzgün çalışmayan Pybs sistemi ile çebelleşe çebelleşe tablet işlerini hallettim. 35 tahtayı virüssüz işler hale getirdim. Mükafatım ne oldu? İnterneti olan okullarda açık olduğu için, 2. dönem Btr olarak görevlendirilmemek!

Fatih Projesi benim için bitmiştir. Kurs verdikleri branş öğretmenleri okullardaki ağ sorunları gidersin, çok istekli(!) öğetmenlere V-Sınıfı Eba Dersi öğretsin.

Aynı şeyi yaşayan çok fazla insan var bu forumda :verymad: Bende dahil :x

Tamam dersimizin adı yok anladık da, bari istediğimiz sınavı istediğimiz ders adıyla kaydedip öğrencilere gönderebilelim, onu bile yapamıyoruz, kesinlikle çok büyük eksiklik var EBA V.2'de

arkadaşlar ilgili yerlere durumu anlatan ve rahatsızlığımızı bildiren mail yazdım. inşaallah cevap vermeye değer bulurlar.. bakalım ne olacak..

zodiac' Alıntı:
Tamam dersimizin adı yok anladık da, bari istediğimiz sınavı istediğimiz ders adıyla kaydedip öğrencilere gönderebilelim, onu bile yapamıyoruz, kesinlikle çok büyük eksiklik var EBA V.2'de

hocam ben matematik dersini seçerek gönderdim. çocuklar da hemen erişebildi. uygulama güzel ama dediğimiz gibi bu konularda ciddi eksiklikler var..

Arkadaşlar 100 saatlik kurs 1.dönem değil de neden 2.dönem verildi. Çünkü 1.dönem BT Rehber Öğretmeleri tahtaları düzenlesin 2.döneme hazır hale getirsin diye. Çoğu tahtalar sorunsuz çalışıyor zaten. Pisliği biz temizledik, kaymağı onlar yiyecek...

kader ağlarını örmüş bir kere hocam.

Önemsenmemek , . , işte o biziz.

hocam bugün yazı geldi yetiştirme kursları açsak bile ek dersi ödenmeyecekmiş. bakalım başımıza daha neler gelecek.

dijireis79' Alıntı:
hocam bugün yazı geldi yetiştirme kursları açsak bile ek dersi ödenmeyecekmiş. bakalım başımıza daha neler gelecek.
Haftasonu ac hocam. Maaş karşiligina sayilcakmis. 15 saatten fazla giriyorsan haftaici acarsandan ucretini alirsin

Aynen hocam agziniza saglik. Hatta Okuldaki öğretmenlere EBA semineri verirken cocuklara sinav gonderecem ders secme asamasinda Ogretmenlere "bizim ders seceneklerde olmadigi icin..... " cumlesini kurarken ne cektigimi bir ben bir allah bilir. Semineri birakip cimasim geldi. Duzelttirmek icin ugrasmak zoruma gidiyor zaten olmasi lazim :-1: :-1:

Arkadaşlar ek dersin verilmeyeceğine ait resmi evrak var mı elinizde varsa gönderin ben bakanlık ile görüşeyim.
Geçen dönem paşa paşa aldık. Hatta bu dönem öğrenci sayımda artı iki misli

dijireis79' Alıntı:
hangi il ve yazıyı bu konuya ekleyebilir misiniz?

Resmi yazı varsa burada paylaşın hocam ben sendika başkanı olarak gerekeni yaparım. Yeter ki duyum veya asparagas olmasın...

Konuyu açan arkadaşım, kesinlikle haklı. Aynı şeyi bende yaşadığımda üzüldüm.
Fakat YEĞİTEK 'deki arkadaşlar eleştirilere ve önerilere açıklar. Orada birim birim çalışıyorlar. Eğer EBA ile ilgili birime mail atarak ya da tel ile iletişime geçerseniz sizi mutlaka dinleyeceklerdir.

akoluacik' Alıntı:
dijireis79' Alıntı:
Haftasonu ac hocam. Maaş karşiligina sayilcakmis. 15 saatten fazla giriyorsan haftaici acarsandan ucretini alirsin

hocam madde şöyle:
Öğretmenler haftada okulda girdiği dersler dahil toplam 40 saate kadar ders verebilecektir.

Örnek:

a) Öğretmen okulda haftada 21 saat derse giriyorsa + 19 saat,

b) Öğretmen okulda haftada 30 saat derse giriyorsa + 10 saat kurs verebilecektir.

c) Hafta içi maaş karşılığını doldurmayan öğretmenin kursta devam ettiği derslerden 15 saat düşüldükten sonraki kısmından ücretlendirilecektir."

bizler yani BTR'ler maaş karşılığını dolduramayanlar kapsamına girmiyoruz. bu noktada ilgili biz değiliz. 15 saati dolduramayan resim-müzik vb. branşlar veya köy okullarında 15 saati dolduramayan tüm branşlar geçerlidir. lütfen okul idarelerinize konuyu bu şekilde izah edin.. eğerki direten idareci olursa kendilerinin de 15 saati doldurmadıklarını ve idarecilikten dolayı tüm gün görevli oldukları için maaşın yanında 18 saat de ek ders aldıklarını hatırlatın ve eğer kendileri de kurs veriyolarsa ki veriyor bir çoğu, kendilerinin de 15 saate kadar kurs için ücret alamayacaklarını belirtin.

Bu his sanırım hepimizde böyle. Dersi önemsemeyi bırakın, bizlere de tamirciden bir tık aşağıdan bakıyorlar.

Bu biraz da bizim ortak bir tepkiden uzakta olmamızdan olabilir. Rehberlik öğretmenleri bizden çok daha konforlu bir çalışma ortamına sahip.

yahu ne zaman bizim dersimizi adam yerine koyacaklar da ders listesine ekleyecekler..çok bişey istemiyoruz en azından test filan yollarken çıksın dersimizin adı.. poff :-1:

boşuna hayaller kurmayın.
bu derse verilen önem böyle geldi böyle gider
ana branşlar (teog ve lys ygs de çıkan dersler)haricindeki tüm dersler böyle olacak herzaman bence ve maalesef en bahtsızı da bizleriz.
moralinizi de bozmayın derim
işiniz neyi gerektiriyorsa onu yapın, aldığınız parayı helal ettirin, vicdanınız rahat olsun yeter
ben böyle düşünüyorum şahsen.

Geri