EBA Dersler bölümünde içerik yok ama..

Kodla Büyü

rock

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,
1) eba' da dersler kısmından örneğin 5. sınıf/konu/kazanım seçtiğimde (problem çözme ve programlama/Programlama gibi) sadece kütüphaneden öneriler kısmında mobil kod uygulaması görünüyor başka hiç bir etkinlik, içerik, konu anlatımı vs yok. Ancak arama kısmına Scratch, kodlama, algoritma vs konu ile alakalı arama yapıldığında birtakım içeriklere ulaşılabiliyor. Neden arama yapmadan ilgili içerikleri dersler kısmında göremiyorum?
2) Arama yaparak bulduğumuz içeriğin altında listeye ekle/çalışma gönder/rapor/paylaş seçenekleri var farkı nedir?

Talim terbiye ne yapıyor anlamıyorum.İçerik oluşturma işi onların değil mi?Merkezden yapılması gerekiyor.Öğretmen kafasına göre içerik üretemez.Çoğu derste sorun var.Oturmayan bir sistem var maalesef.Ben ayrıca içerik oluşturma kısmına giremem ki sadece rehberlik ederim.Bu çocukların neye ihtiyacı var diye araştırma yapmadım yapamam.Öyle yapsam gider yüksek lisans yaparım doktora yaparım.Şimdi ben quantum kodlama ile ilgili kaynak yüklesem başım ağrır.Deli saçması derler:D Bu bilgi kirliliğine gerek yok yani.

Merkezden içerikler oluşturulup dersler 3 senede bir veya ne kadar değişim yaşanıyorsa güncelleme yapılarak yüklenmelidir.Sonra Öğretmenler kendi öğrencilerinin hazırbuluşluklarına göre
seçer yollar.Ayrıca fırsat eşitliği diyip duran meb hala zor,orta kolay şeklinde anlatımlar geliştirmedi.Sınavlar keza öyle.Öze öğrencileri ayrı şekilde ebadan sınav yaptırılabilir.Sınavlar da
özel durumlu ögrencilerinin seviyesine göre sorulur.Yani yks de diyelim bunu göz önünde bulundurması gerek.İşine gelince özel öğretim ögrencisi için ne yaptın diye soruşturma açıyor ama genel sınavda aynı soruları herkese soruyor.Bir kere bu konuda bile kendi ile örtüşüyor.Neyse bizim dönütlerimize kulak asarsa bu meb camiası belki bir taş gerektiği yere konur...Adios Amigos.

Arkadaşlar,
1) eba' da dersler kısmından örneğin 5. sınıf/konu/kazanım seçtiğimde (problem çözme ve programlama/Programlama gibi) sadece kütüphaneden öneriler kısmında mobil kod uygulaması görünüyor başka hiç bir etkinlik, içerik, konu anlatımı vs yok. Ancak arama kısmına Scratch, kodlama, algoritma vs konu ile alakalı arama yapıldığında birtakım içeriklere ulaşılabiliyor. Neden arama yapmadan ilgili içerikleri dersler kısmında göremiyorum?
2) Arama yaparak bulduğumuz içeriğin altında listeye ekle/çalışma gönder/rapor/paylaş seçenekleri var farkı nedir?
hocam 2. sorunuzun yanıtını ben de merak ediyorum. eba da daha önce içerik paylaşmadım hangi adımları izlemeliyim

Geri