Eba destek noktası ihtiyaç listesi var mı elinizde

Kodla Büyü

aytduman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuz z kütüphanede 6-7 bilgisayar mevcut,geçen yıl kuruldu Kulaklık alalım diyoruz başka neler alınabilir kendi kamerası falan var

Görevli öğretmenler için, Koruyucu siperlik,eldiven, beyaz iş önlüğü
Öğrencileri için, yeterince maske, gerekirse eldiven
Bilgisayarlar için, web cam, kulaklıklı mikrofon,internete erişim.
Destek noktası olacak alan için, ateş ölçer, kapaklı ayakla açılabilen çöp kovası, el antiseptiği
ayrıca
okul girişine, atölye girişine ve içine asılacak olan afişler, eba destek noktası yönlendirmelerini gösteren koridora yapıştırılacak olan görseller.

Hocam kulaklık almayın bence. Otobüslerde bile virüs olmadan önce sağlıksız diye kaldırılmıştı. Bir tane kulaklık uzatma kablosu alın. klavyenin önüne getirin. Öğrenciler kendi kulaklığını getirsin taksın. MEB bu konuda nasıl böyle bir istekte bulunuyor anlamış değilim.

Son düzenleme:
kulaklığını kendi getirsin hocam, hijyen hijyen diyen meb kulaklıkta da hijyen gerektiğini bilmiyor mu? Ayrıca kameraya da gerek yok bence, geçen sene öğrencilerin kamera açması yasaklanmıştı, bu sene sanırım daha uyarı gelmedi ama eli kulağındadır.

kulaklığını kendi getirsin hocam, hijyen hijyen diyen meb kulaklıkta da hijyen gerektiğini bilmiyor mu? Ayrıca kameraya da gerek yok bence, geçen sene öğrencilerin kamera açması yasaklanmıştı, bu sene sanırım daha uyarı gelmedi ama eli kulağındadır.
Evet bu kulaklık meselesini benim de aklım Almıyor . İnsan normal zamanda bile aynı aile fertleri ile bile kullanmıyor kulaklığını .kaldı ki şu dönemde her önüne gelen kullansın .

Kulaklık biz de almayı düşünmüyoruz. Milli eğitim temin edin diyor ama bana hiç mantıklı gelmiyor. Defenfekte işlemini biz yapacakmışız yazıya göre. Ne kadar güvenilir olabilir k?

Bizim okula da bugün eba destek noktası için hazırlık yapın dendi ilçeden. Kamera kulaklıklı mikrofon almak gerekiyor. Ben de kişisel kulaklık getirilsin istiyorum ama yayınlanan kitapçıkta temin edilmesi yazıyor. Mecbur alacağız. Okula gelen öğrenciyi kulaklığın yok diye gönderemeyiz uygun fiyatlı tavsiye edebileceğiniz webcam ve kulaklıklı mikrofon var mı arkadaşlar. 10 tane almamı gerek. Malum okullara hazırlık yapın deniyor ama tek kuruş yok hepsini okul kend almak zorunda.

Bizim okula da bugün eba destek noktası için hazırlık yapın dendi ilçeden. Kamera kulaklıklı mikrofon almak gerekiyor. Ben de kişisel kulaklık getirilsin istiyorum ama yayınlanan kitapçıkta temin edilmesi yazıyor. Mecbur alacağız. Okula gelen öğrenciyi kulaklığın yok diye gönderemeyiz uygun fiyatlı tavsiye edebileceğiniz webcam ve kulaklıklı mikrofon var mı arkadaşlar. 10 tane almamı gerek. Malum okullara hazırlık yapın deniyor ama tek kuruş yok hepsini okul kend almak zorunda.
ben gönderiyorum hocam . gitsin kendi kulaklığını alsın. en hijyeni bu. tepeden anca konuşuyorlar. okullarda kantin kapalı para yok. nasıl alınacak bunlar. mem gönderiyor diyorlar. hani nerede. ayaktan basmalı dezenfektan kitini zor aldırdım müdüre...ne siperliği ne önlüğü. öğrenci maskeyle geliyor o kadar. birazcık gerçekçi olalım. her okul zengin değil maalesef.

ben gönderiyorum hocam . gitsin kendi kulaklığını alsın. en hijyeni bu. tepeden anca konuşuyorlar. okullarda kantin kapalı para yok. nasıl alınacak bunlar. mem gönderiyor diyorlar. hani nerede. ayaktan basmalı dezenfektan kitini zor aldırdım müdüre...ne siperliği ne önlüğü. öğrenci maskeyle geliyor o kadar. birazcık gerçekçi olalım. her okul zengin değil maalesef.
Kesinlikle haklısınız hocam. Ama sadece yapacaksınız deyip nasıl olacak kısmında hiç birşey yapmıyorlar. Şu süreçte okul müdürüne de bişey diyemiyorum. Ama öğrenciyi geri gönderen sen misin diyecek de çok adam var. Bana kalsa hiç bişey aldırmam ama

Kamera da çok konuşulmuyor, şaşırıyorum. Fırsatçılar sağolsun en kötü kamera olmuş kaç lira. Bu kadar para harcanıp, öğrenciye kamera açmak yasak diyip kullanılmayacaklar. Çok garip. Ben EDN için kamera da kulaklık da aldırmadım. Ama veli gelir, ısrar eder, sağlığı boş ver 10 liram yok alamam derse, veririz bi kulaklık ona tabi.

öğrencilere kamera açtırmayın yazısı birkaç haftaya gelir bakanlıktan, vakalar, şikayetler biraz daha biriksin, o zaman akıllarına gelir. İkincisi, kulaklığını mümkünse mikrofonlu, kendi getirsin öğrenci, hijyen, kişisel temizlik ilk önceliğimiz olmalı. Kağıt üstünde yetkili olan kişilerin okul kulaklık temin edecek sözünün/yazısının bir kıymeti yoktur. Yoksa haberlerde x okuldaki kulaklıktan, fareden virüs yayıldı haberlerini duyarız. Ben klavye ve fareyi streç filmle kaplıyor, başka bir öğrenci kullanacaksa değiştiriyorum, sürekli gelen öğrenciyi aynı bilgisayara oturtuyor, o bilgisayara başkasını oturtmuyorum. Gelenlerin bilgilerini de excel formuna yazıyorum.

Geri