eba kullanımı

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. Müdür Bey rica etti; pazartesi okuldaki arkadaşlara eba kullanımı ile iligli bilgi verecem. Ana hatlarıyla eba yı anlatan video , sunu y da ders notu olan var mı arkadaşalar. v sınıf uygulaması ile iligli uzaktan eğitim videolarına suan ulaşamıyrm. onları ındırmeyi dusunmustum. indiren arkadaşalr varmı.
şimdiden tş ederım

onu düşündüm. ama 20 dk en dikkat çekici konuları seçemedim. arkadaşalrı cok sıkmak istemiyorum ama aynı zamandada etkili bir seminer olsun istiyorum.
daha önce yapan arkadaşlardan fikir bekliyorum.

Hocam bende de egitimde güncel meseleler sunumu var. Ben eba ile kısmı eba üzerinden ve hatta öğrenci şifresi ile girip onların da ekranı üzerinden anlatmayı düşünüyorum. Onun öncesinde ters yüz edilmiş sınıflardan bahsedeceğim.

Seçtiklerim, raporlar, eba dosya, eklediklerim, öğrencilere çalışma gönderme değineceğim konuların büyük kısmı olacak.

Ben de Pazartesi anlatacağım..
Öncelikle MEBBİS ( Nasıl Kullanılır, Nedir? Şifre Alma, Sınav görevi isteme, Hizmetiçi eğitimlere başvurma vb. bilgiler)
Sonrasında EBA (Nedir, nasıl kullanılır, şifre alma, ders içeriklerine ulaşma,paylaşma,dosya yükleme, öğrenci şifresi verme vb. bilgiler)
Devamında İnternet Teknolojilerinin etkin kullanımı, öğrencilerinin teknolojiyi amaca uygun kullanması için neler yapılabilir, Öğretmenlerin Etkileşimli Tahta kullanımı(kısa bilgi) şeklinde sunumu tamamlayacağım inşallah. Hafta sonu sunuyu hazırlarsam buraya ya da isteyene atarım.

Geri