Eba Kurs Listesi Excel Listesi

Kodla Büyü

denizci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar excel belgesine aktarılan öğrenci kurs listesini başka bir sayfada aynı öğrencinin tercih ettiği derslerin hepsini aynı satırda göstermek şartı ile birleştirmek istiyorum. Visual basic ile denedim ama işin içinden çıkamadım. bu konuda bilgisi olan yardımcı olacak arkadaş var mı?

Değerli hocam ekteki Excel belgesini inceleyebilirsiniz. Sanırım istediğiniz böyle bir şey.

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    11.9 KB · Görüntüleme: 163
Hocam veri filtreleyerek önce çarpı ile işaretledim. sonra işaretleri tek satırda birleştirdim. sorgulama yaparken iş görüyor. Yaklaşık 1 saatte 420 kişinin 1300 civarı başvurusunun olduğu exceli ancak yapabildim ama tüm kurs sistemini bu dosyanın üzerine kurduk. örnek ektedir...

Ekli dosyalar

• rnek.rar
    11.6 KB · Görüntüleme: 132
furkhan22' Alıntı:
Değerli hocam ekteki Excel belgesini inceleyebilirsiniz. Sanırım istediğiniz böyle bir şey.

hocam tşk ederim ellerinize sağlık. evet istediğim böyle bşy. siz bunu eğer le yapmışsınız. bende bunu kullandım. ama VB kullanarakta yapılabilinirmiş gibi geliyor bana....

gulumse_kaderine' Alıntı:
Hocam veri filtreleyerek önce çarpı ile işaretledim. sonra işaretleri tek satırda birleştirdim. sorgulama yaparken iş görüyor. Yaklaşık 1 saatte 420 kişinin 1300 civarı başvurusunun olduğu exceli ancak yapabildim ama tüm kurs sistemini bu dosyanın üzerine kurduk. örnek ektedir...

hocam tşk ederim. ellerinize sağlık. sanırım teker teker yaptınız. eğer formülü ile yapılması daha kolay galiba.

Ekteki dosyada da aynı dersler aynı sütunda olacak şekildedir.

Ekli dosyalar

• deneme1.rar
    181.3 KB · Görüntüleme: 119
nasıl bir yöntemle yapacaksınız hocam. bu konuda bilgi verirseniz daha iyi olur. ben balık tutmayı öğrenmek istiyorum hocam. :D

Ben Excel ile hazırladım. Ama kurs programını okuldaki ders programına göre hazırlayacağım.

:tr: Hocam size zahmet ben de okulumda basit bir Ek Ders Hazırlama lçizelgesi oluşturmak istiyorum.Ancak Excell bilgim fazla yok.İstediğim benin "VERİ" sayfasına öğretmenlerin alacağı haftalık ek ders saatlerini gireyim ve bu sayfa hiç değişmesin.Buradaki verileri Aylık Ek Ders Çizelgesine otomatik göndereyim.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar.

Ekli dosyalar

• EKDERS.rar
    9.1 KB · Görüntüleme: 35
Geri