EBA ÖĞRENCİ SINIF BİLGİSİ GÜNCELLEME

Kodla Büyü
habib hocam öğrenciler kendi sayfalarına girdiklerinde de bir önceki sınıfları gözüküyor.
örneğin 8. sınıf öğrencisi 7. sınıf gözüküyor ve öğrenci sayfasında güncelle yok. öğretmen sayfasındaki ayrı. arkadaş sanırım öğrencilerin girdikleri ekrandan bahsediyor.

Aynen bunu ben de merak ediyorum. 6. sınıflar giriyor onlarda 5 yazıyor hala. Habib hocamın dediği yer farklı, öğretmenin kendi şubelerini güncellemesi değil, tüm okulun komple şube güncellemesi. Eba Dyned'de bu tarz şube güncelle vardı ama sanırım şu an Dyned iptal.

Güncellenmiyor malesef.ortaokul için güncelleme sadece e kurs modulunde var o da eba dersi etkilemiyor.

Merhaba arkadaşlar geç gördüğüm bir konu bunun için destek talebinde bulunmuştum gelen cevabı paylaşayım. PDF dosyası RAR olarak ekte.
++++++++++++++++++
Merhaba,

Öğrenci bilgileri öğretmen arayüzündeki sınıf bilgisi güncelleme düğmesi ile öğretmen tarafından güncellenebilmektedir. Ekte çözüm için ilgili dokümanı bulabilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim,

Erdem UYGUN

İçerik Bilişim Uzmanı

MEB, YEĞİTEK, EBA
++++++++++++++++++++

Ekli dosyalar

• Ogrenci Guncelleme Adimlari - EBA.rar
    993.8 KB · Görüntüleme: 2,885
konuyu tekrar öne getirdim kusura bakmayın arkadaşlar
okulda öğrencilerin şube değişikliği yapıldığında b şubesinde hiç öğrenci görünmüyor ve ben nasıl ayarlanacağını bilemedim
yardımcı olur musunuz?

Öğrenciler EBA'da sınıfı nasıl güncelleyeceğiz diye soruyorlardı. (Sınıf güncellenmesinin EBA tarafından otomatik yapılmaması da garip.) İnternette Edirne Meb'in açıklamasını buldum. PDF ekte. Öğrencilerin EBA hesaplarına girip Profilim Bilgilerimi Güncelle demeleri gerekiyormuş.

Ekli dosyalar

• EBA_OGRENCİ_GUNCELLEME.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 1,045
Geri