EBA öğretmen girişi

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Okuldan öğretmenler giriş yapamıyoruz, ödev, test gönderemiyoruz demişler, ben de denedim bulamadım nasıl giriş yapılacağını. Bu dersler için öğretmen girişi mi kapatıldı nedir, bilgisi olan var mı?

Hocam mebbisi açıp, oradaki bağlantıdan girerseniz aşağıdaki uyarıyı alıyorsunuz.

Değerli Öğrencimiz, Öğretmenimiz, EBA’ya girişlerinizi sadece ilgili ders saati için gerçekleştirebilirsiniz.
Lütfen size atanmış ders saatinde giriş yapınız
Ders saatlerinizi eba.gov.tr Anasayfa adresinden takip edebilirsiniz.
EBA Ana Sayfa'sına gitmek için tıklayınız

ancak EBA anasayfasını açıp EBA'yla devam et bölümünden giriş yaparsanız açıyor.

İlk girdiğiniz pencerede Eba'yla devam et tıklayın.
TC Kimlik ve giriş kodunun olduğu bir sayfa geliyor. Muhtemelen orada da hata veriyor..
Sonra yeni gelen pencerede birçok giriş seçeneği geliyor. Orada Mebbis ile gir seçeneği var. Ona tıklasınlar.. Girş kodu+Kull adı ve şifre girin o zaman giriş yapılıyor..
Biraz dolandırıyor ama şimdi giriş yaptım.

Hocam mebbisi açıp, oradaki bağlantıdan girerseniz aşağıdaki uyarıyı alıyorsunuz.

Değerli Öğrencimiz, Öğretmenimiz, EBA’ya girişlerinizi sadece ilgili ders saati için gerçekleştirebilirsiniz.
Lütfen size atanmış ders saatinde giriş yapınız
Ders saatlerinizi eba.gov.tr Anasayfa adresinden takip edebilirsiniz.
EBA Ana Sayfa'sına gitmek için tıklayınız

ancak EBA anasayfasını açıp EBA'yla devam et bölümünden giriş yaparsanız açıyor.

Uygulamadan o EBA ya devam et kısmından ileri gidemiyorum, tc güvenlik kodunu yazıyorum ama aynı ekran tekrar geliyor

https://www.eba.gov.tr/eba-sinif-bazli.html

Buradaki tabloya göre akşam 9 sabah 9 arasında izin verecekler gibi öğretmenlere
Öğretmen her saat girebilir hocam öğrenci ders saatlerinde girebiliyor. Ebaya giriş yöntemi değişti. Anasayfaya girinci uzaktan eğitim programı çıkıyor orada Ebaya devam et butonu var ona tıklayarak giriş yapılıyor. T. C. Kimlik no ve doğrulama kodu yazılacak sonra mebbis ile giriş yapılacak.

Ara ara giriş kapatılıyor güvenlik kodu kaldırılıyor sonra geri geliyor.

Son düzenleme:
Öğrenciler hala şifre istiyor şifre kalktımı yani şimdilik

öğretmen olarak ebaya girebiliyormusunuz arkadaşlar ?
şuanda akşam 9 denmiş sabah 9 denmiş ama malesef ?

Giriyorum fakat şifre ver kısmı anasayfaya atıyor. Giriş saatleri düzenlenmiş o yüzden sanırım.

Öğretmen her saat girebilir hocam öğrenci ders saatlerinde girebiliyor. Ebaya giriş yöntemi değişti. Anasayfaya girinci uzaktan eğitim programı çıkıyor orada Ebaya devam et butonu var ona tıklayarak giriş yapılıyor. T. C. Kimlik no ve doğrulama kodu yazılacak sonra mebbis ile giriş yapılacak.

Ara ara giriş kapatılıyor güvenlik kodu kaldırılıyor sonra geri geliyor.
Yanlış bilgilendirme; öğretmenler her saat giremez, bana uyarı verdi, sadece belirli saatlerde girebilirsiniz diye, herhangi bir saatte girdiğimde girmiyor mu; evet giriyor ama ne geçmişte oluşturduğum sınavları görebiliyorum, ne yeni sınav ekleyebiliyorum, sadece soru ve dosya ekleyebiliyor ve sadece geçmişte verilmiş çalışma raporlarını görebiliyorum.

Bana dün itibariyle öğretmen girişiyle meb anahtarı da kullanarak girdiğimde verdiği uyarı=

Go1yW2.jpg

Mebbisi açıp oradan EBA ya girerseniz hep hata geliyor.

EBA nın sayfasından önce TC kimlik + güvenlik kodu daha sonra Mebbisle giriş TC Kimlik + Şifre ile girdinmi sıkıntı yok . Öğretmen için zaman kısıtlaması yok - Öğrenciler için zaman kısıtlaması var .

Mebbisi açıp oradan EBA ya girerseniz hep hata geliyor.

EBA nın sayfasından önce TC kimlik + güvenlik kodu daha sonra Mebbisle giriş TC Kimlik + Şifre ile girdinmi sıkıntı yok . Öğretmen için zaman kısıtlaması yok - Öğrenciler için zaman kısıtlaması var .

Hocam dediğin gibi sayfa açılıyor. Ama yükleniyor yükleniyor bir türlü gelmiyor.

eba ya giriş yapamıyorum.1 hafta yapmayıda düşünmüyorum .eba da size kolay gelsin.
bu ne yaa şaka gibi şaka olsa bu kadar olur

Yanlış bilgilendirme; öğretmenler her saat giremez, bana uyarı verdi, sadece belirli saatlerde girebilirsiniz diye, herhangi bir saatte girdiğimde girmiyor mu; evet giriyor ama ne geçmişte oluşturduğum sınavları görebiliyorum, ne yeni sınav ekleyebiliyorum, sadece soru ve dosya ekleyebiliyor ve sadece geçmişte verilmiş çalışma raporlarını görebiliyorum.

Bana dün itibariyle öğretmen girişiyle meb anahtarı da kullanarak girdiğimde verdiği uyarı=

Go1yW2.jpg
Hocam normal eba.gov.tr den giriyor uzaktan eğitim izledim. Gün boyu ara ara girdim ama çok yavaş çalışıyor. Bu arada üslubunuz hoş değil.

Hocam normal eba.gov.tr den giriyor uzaktan eğitim izledim. Gün boyu ara ara girdim ama çok yavaş çalışıyor. Bu arada üslubunuz hoş değil.
normalide uzagıda yakınıda e devleti de mebbiside girmiyor.
yukardaki arkadaşın yazısınıda okudum bir uslup hatası görmedim ayrıca

Geri