EBA Öğretmenlere Puanlama Getirilmesi Sorunu

Kodla Büyü

dluffy

Site Gezgini
EBA'da öğretmenlere de puan verilmesi ve okul sıralaması getirilmesi bence çok yanlış bir uygulama olmuş. Öğretmenlerin büyük çoğunluğunun zaten Eba ile uzaktan yakından alakası yok.Ancak sırf puanı yükselsin, okul sıralaması artsın diye yapmayacağı şey kalmamış bazı öğretmen arkadaşların. Eba ya bir giriyorum eba ana sayfam öğretmenlerin gönderdiği yüzlerce çalışmayla dolu. Puanı yükselsin diye çok eskiden işlediği konularla ilgili sınavları etkinlikleri bile üst üste göndermiş.Öğrenci yapmış mı yapmamış mı hiç oralı değil.Alakasız alakasız anketler oluşturmuş sorular sormuş. Ama öğrencilere soruyorum hocamız ebayı kullanmıyor diyor. Eba puanlaması öğretmenler arası at yarışına dönmüş. Ebaya girdiğinde ilk yaptığı şey puanım kaç sıralamam kaç olmuşa bakmak. Eba gibi güzel bir platformu hakkıyla kullanmak öğrencilere faydalı birşey yapmak hak getire. Biz ebayı kullanın diye kendimizi paralayalım, tek tek öğrenciye şifre verelim, öğrenci şevkle eba kullanmak istesin ama karşısındaki öğretmenin zerre umurunda olmasın.Belki yetkili biri görür diye yazmak istedim. Eba da puanlama kaldırılmalı sadece hakkıyla kullanan öğretmenler kalsın. Çocuklara da yazık etmemiş oluruz.

Öğretmenin puanı yüksek olursa ne getirisi olacak? Veya puanı düşük gelirse "neden az kullandın" diye soracaklar mı?

Benim okulumda pek umursanmıyor puan işi? Çünkü bir ödül veya ceza gibi bir durum yok sanırım..

hocam ben de bu konu hakkında soracaktım eba yı aktif kullanıyor musunuz puanınız kaç civarında ? ben öğrencilere şifre verirken puanımı görenler çok şaşırıyor niye bu kadar düşük diye puanım yükselsin diye sürekli eba yı açıp kapatıyorum diyenler bile oluyor

Geri