EBA OKul Müdürlüğü İstatistik

Kodla Büyü

karaoz

Üye
Arkadaşlar bir yönetici arkadaşımın ricası üzerine rahatsız ediyorum. Okullara eba kullanım oranları ile ilgili sürekli istatistik gönderiyorlarmış. Kendi okullarında olmayan görevlendirme olan öğretmenler, hatta emekli olmuş öğretmenler bile eba siteminde gözüküyormuş. Buda eba kullanım oranımızı çok düşürüyor diyor. Bu durumdaki kişileri sistemden nasıl düşürürüz diye sordu bana. Ben direk bir çözüm bulamadım. Acaba uzman arkadaşların görüşü nedir?

hocam onu idare çözemez, eba okul öğretmen bilgilerini mebbisten çekiyor, mebbisten düşülmesi gerekir, onuda ilçe yapıyor. Bu yapılmış olsa bile, kadrolu öğretmen okuldan gidince öğretmen okul grubunda çıkıyor ama ücretli ögretmenler kalıyor, hatta detaylı kullanım raporlarında giden öğretmenler görünmeye devam ediyor. Çok çok şu olur buda istatistiği düzeltmez idare ebadaki öğretmen grubundan gruba dahil olanlara erişip gruptan çıkartabilir, benide uğraştırmıştı, birde okulun yapması gereken detaylı kullanım raporunda listeyi inceleyip, aktif olmayan öğretmenleri bulup, onlarında ebaya giriş yapması sağlamak o zaman %100 aktif orana ulaşılır.Gerisi öğretmenlerin ebayi kullanmasina kalir.

Hocam çok teşekkürler. Arkadaşa aynen ilettim. Öncelik görüntü istatistik olunca böyle sorunlar çıkıyor. Amaca uygun herkes elinden gelince kullansa bir problem kalmayacak ama. Okullar eba ya giriş çıkış dakilarını yarıştırıyorlar.

Hocam okulun YÖNETİCİSİ EBA'ya girsin. EBA da GRUPLAR bölümüne tıklasın. Açılan sayfada üst kısımda tekrar Gruplar diye bir menü olacak ona tıklasın. Sonrasında alt tarafta kendi okulunu görecek. Okulunun yanındaki YENİLE butonuna basınca EBA daki öğretmen durumu güncellenecektir. Yalnız bu işlemi yaptıktan sonra 1 gün beklemesi gerekebilir. Benim de okulumun durumu böyleydi. Bu işlemi yaptıktan sonra düzeldi. İyi çalışmalar

Geri