EBA - Soru Ekleme !

Kodla Büyü

hasemrah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, bir kısmımız EBA portalını aktif olarak kullanıyor. Ben yaprak test, konu testi veya sınav gibi etkinlikleri arada EBA üzerinden öğrencilerime uyguluyorum. Sonuçları rapor alıyorum. Zamandan tasarruf, kağıttan tasarruf, verimlilik gibi vs. avantajları var. Fakat TEST hazırlarken EBA'da özellikle Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi konuları ile ilgili yeterli soru yer almadığını farkettim. Biz BT öğretmenleri olarak konu ve kazanımlar ile ilgili soru ekleyebiliriz ve böylece ciddi anlamda bir soru havuzu oluşur. Sanırım EBA'daki bu cevheri herkes atlıyor. Ben zaman içinde soru eklemiştim.

Sizlerin de soru ekleme desteği ile EBA'yı daha aktif kılabilir ve sınav ve ölçme değerlendirme etkinliklerimizi daha verimli gerçekleştirebiliriz.

Soru Ekleme ekranı aşağıdaki gibidir:
3OG8E2.png

Zamanı olan arkadaşların katkı sunacağından eminim. Herkese kolaylıklar dilerim.

Birden fazla denemem oldu. Çoğundan ret yediğim için artık uğraşmıyorum. Hazırladıklarım iyi yada kötü geyiğine girmiyorum ama onaylanan soruların bir kısmının kazanımla, öğretim programıyla, üniteyle alakası olmaması düşündürücü...
Bende istiyorum konu sonunda 5-10 soruluk hazır bir test yapmak, tane tane soruları incelemesen bilmem ne konusunun yaprak testi diye ama...

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/ebaya-icerik-eklemek.167795/

Geçen sene ne kadar şey eklediysem hepsi reddedildi. Bütün yıl işlediğim müfredatı pdf olarak hazırlayıp EBAya yükledim. Kitap olmadığı için dersin materyallerini oradan paylaştım, öğrenciler takip etti. Anket yaptım, yarışma yaptım vs. Bu yıl hepsi silindiği gibi doğru düzgün bir seferde EBAya bile giremiyorum. O yüzden bu sene kullanmıyorum hocam.

Geçen sene ne kadar şey eklediysem hepsi reddedildi. Bütün yıl işlediğim müfredatı pdf olarak hazırlayıp EBAya yükledim. Kitap olmadığı için dersin materyallerini oradan paylaştım, öğrenciler takip etti. Anket yaptım, yarışma yaptım vs. Bu yıl hepsi silindiği gibi doğru düzgün bir seferde EBAya bile giremiyorum. O yüzden bu sene kullanmıyorum hocam.
Tabii ki aksaklıklar ve içerik reddetme durumları oluyor. Ben de yaşıyorum bunu kesinlikle. Fakat geliştirilebilr sağlıklı iletişimle diye düşünüyorum.

Geri