EBA toplu şifre

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar konya da KONEBA projesi kapsamında bütün okul öğrencilerine eba şifresi verilmesi isteniyor. Müdür ise tüm okula tek tek eba şifresi vermemi istedi. Okulumuz kalabalık. Öğretmen kullanıcısı ile tek tek verilebiliyor tc kimlik numarasında 5 gün geçerli olacak şekilde. Bunu toplu yapmanın bir yöntemi yok mu ?

Toplu bir yöntem var mı bilmiyorum ama diğer öğretmenlerden yardım istenebilir. Misal; sınıf öğretmenlerinden.

Eskiden toplu verilebiliyordu. Gün geçtikçe kolaylaştırılacağına zorlaştırılıyor. Zaman çok kıymetli

biz her öğretmenin kendi sınıfını düzenlemesi şeklinde yapıyoruz herkes aynı sorumluluğu paylaşmalı

Öğrenciler şifrelerini kendi oluşturabiliyor. Siz neden uğraşıyorsunuz?
Evet kendi hesaplarını kendileri oluşturuyorlar hocam, eba hesabı oluştur kısmından,sen sadece nasıl oluşturacaklarını göster. Şifresini unutanları sınıf öğretmenlerine yönlendiriyorum, nokta.
Veliler de edevlet şifresiyle sıfırlayabiliyor.
Öğrenci hesabına eposta ya da tel numarası verdiyse onlarla da sıfırlayabiliyor.

Evet kendi hesaplarını kendileri oluşturuyorlar hocam, eba hesabı oluştur kısmından,sen sadece nasıl oluşturacaklarını göster. Şifresini unutanları sınıf öğretmenlerine yönlendiriyorum, nokta.
Veliler de edevlet şifresiyle sıfırlayabiliyor.
Öğrenci hesabına eposta ya da tel numarası verdiyse onlarla da sıfırlayabiliyor.
ogrenciler için tek sıkıntı tc kimlik numaraları olsa sıkıntı yok ama sorun seri numarası olayı.

Değerli hocalarım müdürümüz bu konuda sıkıntılı maalesef sınıf öğretmenleri yapamıyor diyor. siz yapın deyip sorumluluğu bize atıyor. koneba projesi için okullara yazı gönderdiler diğer illerden farklı sanırım bize özgü birşey.

Bizim idare bütün sınıf öğretmelerine görev verdi
Bana da sıkıntı olursa sınıf öğretmenlerine yardımcı olmam istendi.

Sınıf öğretmenleri verecek olsa 15-20 dk biten birşey.Ama çok sorumlu öğretmenler olunca hepsi bize düşüyür.

Geri