Eba üzererinden Öğrenciye ödev verme ve toplama

Kodla Büyü

teknonik

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar;

Eba da sağ üstte resminizin yanında mesajlar kısmından sınıf, öğrenci veya öğretmene mesaj yazılabiliyor.
Öğrenciye 1 hafta sonrasına ait ödevi mesaj atıp örnek çalışmayı dosya ekleden ekleyerek gönderebiliyorouz.
Fakat öğrencilerde yeni mesaj yaz (gönderdiğim mesajı cevaplayabilirler sorun yok) yok ayrıca öğrencilerde bize çıkan dosya ekle olmadığı için yaptığı çalışmayı ekle gönder diyemiyor.

Bu ödev gönder toplamanın eba üzerinden başka bir yöntemi var mı?
Öğrenciler etkinliklere dosya ekle derse herkes o ödev dosyasını indirebiliyor. Adını değiştirip geri yükler doğal olarak .

Önerileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler

Bende böyle bir şeyin ihtiyacını hissediyorum ve bulmadım.

Arkadaşlar merhaba, biz şöyle çözmüştük. Öğrenci yaptığı çalışmanın ekran görüntüsünü alıp, kendi sayfasında, Portfolyolor --> Etkinlikler kısmından etkinlik olarak ekliyor. Sonra da Eba mesaj dan, etkinlik eklediğine dair sınıf ve numara belirterek mesaj atıyor.

Biz de bu şekilde öğrencinin çalışmasını alabildik. Ama tabii görseller arasında çözünürlük farkları çok fazla oluyor. Bazıları okunamıyor.

Şu an ödevlerini e-posta olarak almaya başladım, umarım virüs vs ile uğraşmak durumunda kalmayız.

google classroom kullanırsanız ödev gönderip alabilirsiniz. Ben bu hafta sınıfları açtım bağlantı linklerini gönderdim. Bakalım nasıl olacak.

Ben google form ile topluyorum ödevleri, bir form oluşturdum her ödeve numara veriyorum öğrenciler girişlerini bu şekilde yapıyorlar, excele tablo olarak da dökebiliyoruz, tavsiye ederim işimi çok kolaylaştırdı.

Geri