Eba üzerinden öğretmenlere canlı toplantı

Kodla Büyü

pride

Üye
Merhaba arkadaşlar
Seminer döneminde, Eba üzerinden canlı öğretmenler toplantısı planlamak istiyorum. Canlı ders bölümünde nasıl planlanacağını bilen meslektaşım var mı?

Bildiğim kadarıyla şu anda mümkün değil. Çünkü grup oluşturmak sadece Öğrencilerle yapılabiliyor bu yüzden canlı ders eba üzerinden yapamazsınız... Zoom üzerinden açın eğer öğretmen sayınız çok fazla ise il BT formatörüne başvurun o sizin için 300 kişilik bir zoom meeting toplantısı oluşturabilir...

bizden de uzaktan eğitim hakkında ders anlatmamız istendi zoom üzerinden.okadar saat ne anlatacağız bilemedim

Ben de dün okula gittim ve google meet' i denedim. Bilgisayardan kendi görüntümü alamadım. Kendi cep telefonumdan (canlı yayına katılan diğer kişiler gibi) bağlantı kurdum, cepten görüntü geliyor fakat bilgisayarda ( canlı yayını oluşturduğum) görüntü alamıyorum. Zoom da denedim sorun yok yani görüntü geliyor, ama google meet' te görüntü alamadım. Bu konuda instagram'dan canlı yayın yapılabilir mi? Daha önce canlı yayın yapan arkadaşlardan bilgi alabilir miyiz? Meb interneti izin vermeyebilir, özelden kullanırız.

Bildiğim kadarıyla şu anda mümkün değil. Çünkü grup oluşturmak sadece Öğrencilerle yapılabiliyor bu yüzden canlı ders eba üzerinden yapamazsınız... Zoom üzerinden açın eğer öğretmen sayınız çok fazla ise il BT formatörüne başvurun o sizin için 300 kişilik bir zoom meeting toplantısı oluşturabilir...
Hocam zoom ücretsiz kaç kişiye kadar izin veriyor

Yav bu zoom dan öğretmenlerin öğrenci velilerinin kredi banka kartlarına dadanmamışlardı? Şimdi ne oldu ortalık yıkılıyor bir ara?

hocalarım google meet kullanabilirsiniz. pc de direk gmail üzeriden telefonda ise (android) play store dan indirip kullanabilirsiniz. süre ve kullanıcı sınırı yok çom rahat

Haberler biraz uydurma gibi geldi bana...
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...erilerin-korunmasi.173078/page-2#post-1856107

Benim beklentim bakanlığın eba üzerinden organize etmesi.. olmazda bizi kalırsa google meet, zoom, jitsi vs bir çözüm bulunur.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ise 81 il müdürüyle yaptığı online toplantıda bu konuda masaya yatırıldı. MEB’in öğrencilere Zoom benzeri programlar üzerinden ders anlatılmasına yasak getirirken, uzaktan eğitimin sadece EBA üzerinden yapılacağı yönünde talimat gönderdiği öğrenildi.

Uydurma bile olsa bakanlık yazı bile göndermişti. Buradan youtube a giriş yöntemin yazınca hemen yöntemi kapatanlar bakanlığa bi haber verseler de eba canlı dersten yapsak şu online semineri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ise 81 il müdürüyle yaptığı online toplantıda bu konuda masaya yatırıldı. MEB’in öğrencilere Zoom benzeri programlar üzerinden ders anlatılmasına yasak getirirken, uzaktan eğitimin sadece EBA üzerinden yapılacağı yönünde talimat gönderdiği öğrenildi.

Uydurma bile olsa bakanlık yazı bile göndermişti. Buradan youtube a giriş yöntemin yazınca hemen yöntemi kapatanlar bakanlığa bi haber verseler de eba canlı dersten yapsak şu online semineri
Yasak falan gelmedi... geldiyse de haberim yok. Resmi yazı var mı?
Bildiğim kadarıyla kişisel bilgilerin korunma kanuna atıfta bulunarak dikkatimi olunması istendi..

Merhaba arkadaşlar
Seminer döneminde, Eba üzerinden canlı öğretmenler toplantısı planlamak istiyorum. Canlı ders bölümünde nasıl planlanacağını bilen meslektaşım var mı?
hocam meet veya zoom üzerinden işin konuşma kısmını halledin. maddelerin yazılı hale getirilmesi gerekiyorsa; öğretmen sayınız azsa google dökümanlardan kelime işlemci belgesi oluşturup öğretmenlerinizle paylaşın. öğretmen sayınız fazlaysa google form oluşturun linkini paylaşın öğretmenlerle fikirlerini oraya yazsınlar sonra düzenlemesini yapın. Böylelikle bilgisayar öğretmeni diyerek bütün yük size kalmaz.

youtube eba sayfasından eba canlı yayına bağlanabilirsiniz hocam, eba açılmıyor yine.

Son düzenleme:
Eba anasayfa açılıyor fakat giriş yapmaya çalışınca yine sunucu doğrulama hatası karşımıza çıkıyor...

Zoom client ı linux a kurdum çok rahat bir şekilde.eddy ile deb paketini kurdum.Bakalım bekliyorum toplantıyı.

Geri