Eba V Sınıf uygulaması sorunları

Kodla Büyü
mslk' Alıntı:
v sınıf uygulaması yapacağımız sınıfların tamamında tahtaya bağlanmak istediğimiz zaman ders bulunamadı hatası alıyoruz. Bir de sınıf listeleri geçen seneden kalma. Nasıl çözebiliriz?

Sınıf listelerini güncellemek için öğretmen tabletindeki v-sınıf uygulaması simgesini tabletin masaüstü ekranına sürüklediğimizde üst kısımda görünen çöp kutusunun üzerine bırakıyoruz. Böylelikle uygulamayı tabletten kaldırma ekranı geliyor. Sonrasında iki seçeneğimiz var:
1. Kurumsal Cihaz Yöneticisine girip sağ üst köşedeki senkronizasyon simgesine ara ara basarak tabletin güncel V-sınıf uygulamasını kendiliğinden almasını beklemek.
2. Aşağıdaki adreste ademola hocamızın açtığı konu başlığında ikinci sayfanın başında verilen mail.ru bağlantısından V-sınıf öğretmen apk dosyasını indirip tablete kurmak.
fatih-tablet-f281/etab-4-icin-ogretmen-vsinif-apk-buyrun-t149813.html

Yeni kurulan V-sınıf öğretmen uygulamasını açtığımızda sınıf listeleri güncel olarak geliyor.
Ders bulunamadı hatası ile çok karşılaşmadım maalesef bir bilgim yok hocam. Yanlız öğrenci tabletlerinde zaman zaman ders kodu doğru girilmesine rağmen ders kodu yanlış hatası alıyoruz.

Öğretmen tabletinden ders başlattığımızda 9. ve 10. sınflarda ders içerikleri varken 11. ve 12. sınıfları seçtiğimizde "Seçmiş olduğunuz sınıf seviyesinde içerik bulunamamaktadır" diye hata veriyor. bilgisayardan eba ya girdiğimde görünen içerikler tabletten neden görünmüyor acaba??

v sınıf uygulaması eba şifremi doğru girmeme rağmen açılmıyor sso güncel internetten ebaya girebildiğim şifre tabletteki vsınıf öğretmen uygulamasını artık açmıyor şifre değştirdim uygulamayı kaldırıp tekrar kurdum ama nafile bilgisi olan varmı ?

Benzer sorunları biz de yaşadık. Hata 1. faz öğretmen tabletlerinde v sınıf yok güncelleme ile de yüklenmiyor. bu durum ile ilgili mail attım, cevap olarak "v-sınıf" uygulamasının yeni versiyonu ile ilgili çalışmalar var. Çalışmalar sonlanınca uygulamanın yeni versiyonu güncelleme ile tabletlerinize yüklenecektir şeklinde cevap geldi.

Wifi üzerinden tahtayı kontrol edebileceğimiz bi program varmı starboard da soruçözebileceğim teamwiever tarzı ama teamwvr engelli adonis vs de işe yaramaz meb yine kısıtlamış akıcı çalışmıyo wifi üzerinden bağlantı hızlı olur sanırım ne dersiniz

V-Sınıf etkileşimli tahta programında ders kodunu girdiğimde "ders bulunamadı" hatası veriyor. Bu genel bir hata mı? V-Sınıf uygulaması yapabilen var mı? Birde V-Sınıf öğretmen APK dosyasının güncel versiyonu paylaşabilir misiniz?

Neden V-Sınıf öğretmen uygulaması MEB in sisteminde bulunmuyor da, farklı sitelerden indirip bulmamız isteniyor. V-sınıf etkileşimli tahta ve V-sınıf öğretmen uygulaması MEB'in sitelerinde yok. Tablete güncelleme ile de gelmiyor (E-Tab4). Bu kadar gizli tutulmasının nedenini bilen var mı?

Benzer sorunları biz de yaşadık. Hata 1. faz öğretmen tabletlerinde v sınıf yok güncelleme ile de yüklenmiyor. bu durum ile ilgili mail attım, cevap olarak "v-sınıf" uygulamasının yeni versiyonu ile ilgili çalışmalar var. Çalışmalar sonlanınca uygulamanın yeni versiyonu güncelleme ile tabletlerinize yüklenecektir şeklinde cevap geldi.

hala tabletler ile mücadele veren olduğunu görmek güzel :) bizim öğretmenler yıldı. öğrencilerde kalmadı zaten. 12. sınıflarda var onlar da başka alemdeler . En baştan dediğimizi tekrar edeyim. Tahtalar çok iyi tabletler bir işe yaramaz. 1 tane sınıfa verilen tabletlerle ben bilgisayar sınıfı yaparım. yazık valla

Tahtalar iş görüyor. Öğretmen kullanmak istedikten sonra güzel bir yardımcı ama tabletlerden hiçbir şekilde verim alınamadı. Böyle olacağı da belliydi aslında. Her şey düzgün çalışsa bile öğretmen ve öğrencilerin verimli bir şekilde kullanabilmesi bile bir yetenek gerektiriyor. Bu da öğretmenlerin çok azında var.

Tablet yerine pili aylarca giden pasif renksiz ekranlı e-kitap okuyucu verilebilirdi. Öğrenciler sadece kitap ve not alma aracı olarak kullanırlardı. Hem çantaları hafiflerdi, hem kitap dağıtma derdi de olmazdı. Tek sorun bunun normal tabletten pahalı olması.

Geri