EBA videoları açılmıyor?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar... Bizim okuldaki bilgisayarlarda ve akıllı tahtalarda Eba.gov.tr'deki ders videoları açılmıyor. Yükleniyor işareti çıkıyor ve öyle dönüyor ama video açılmıyor. Eve geldim baktım videolar normal çalışıyor. Okuldaki akıllı tahtalarda ve bilgisayarlarda videoların açılmama sebebi ne olabilir? Resimde de görüldüğü gibi oluyor. Yükleniyor işareti dönüyor ama açılmıyor

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    67.7 KB · Görüntüleme: 5,959
Meb hattında yasakkklanmış olabilir. Bizim okulda da aynı

Bu filtreleme işini abarttıkça abartıyorlar. Bakanlık sitesindeki video da seyredilmiyorsa ne diyeyim artık. Sanki filtreleme işini telekoma mı devrettiler adamlar bant trafiği yüksek olan her şeye yasak getiriyor. Bu konuyu gündeme taşıyalım arkadaşlar. Acaba Necdet bey Eba daki videoları seyredemediğimizi öğrense fikri ne olur. sonuçta Eba çalışması yapmayan B.t.r lerle ilgili baya bir sert çıkış yaptılar kendileri.

Eğer düzelmez ise il formatörlerini bu konuda bilgilendirmek gerekiyor.

açılmadığı gibi bizim yüklediğimiz videoları da yayınlamıyorlar
geçenlerde bilişim dersinin önemi ile ilgili bir video çekip koymuştum
işlerine mi gelmedi ne yayınlamadılar :verymad:

unbreakable' Alıntı:
Bu filtreleme işini abarttıkça abartıyorlar. Bakanlık sitesindeki video da seyredilmiyorsa ne diyeyim artık. Sanki filtreleme işini telekoma mı devrettiler adamlar bant trafiği yüksek olan her şeye yasak getiriyor. Bu konuyu gündeme taşıyalım arkadaşlar. Acaba Necdet bey Eba daki videoları seyredemediğimizi öğrense fikri ne olur. sonuçta Eba çalışması yapmayan B.t.r lerle ilgili baya bir sert çıkış yaptılar kendileri.
Emin olun haberleri vardır hocam.
Bu konuda gerekli çalışmayı yapıyorlar.

Hocam, eba da dikkat ederseniz Khanacademy'nin hiçbir eğitim videosu açılmıyor. Neden, çünkü videolar youtube dan çekme. Dikkat ettiniz mi? Bunu MEB'e bildirmek gerekir.

EBA'yı kullanalım diye bütün öğretmenleri ayağa kaldırdık, bilgilendirme toplantıları yaptık, okul içi bütün öğretmenlere resmi yazı bile yazdık. Şimdi öğretmenler geliyor "Sayın BT Rehber Öğretmenim okulda internet yok EBA 'da videoları izleyemiyoruz" diyorlar. Şimdi EBA 'da video izleyemedikleri için internet yok diyen öğretmen arkadaşlara mı yanayım yoksa okulu ayağa kaldırdık EBA kullanmıyorsunuz kullanın kardeşim diye ama adamlar şimdi FATİH ağından EBA 'daki videoları izleyemiyorlar. Sınıfta açıyorlar ama açılmayınca öğrencilere mahçup oluyorlar. Biz onlara mahçup oluyoruz. Şimdi hangisine yanayım bilemedim. FATİH Projesinde ezilen BT Rehber Öğretmenleri oldu. Ne kadro verdiler ne çalışma saatlerimizi adam gibi net bir şekilde belirlediler. Yaşanan her sorunda hep arada sıkışan ezilen biz olduk. İdarenin ve öğretmenlerin arasında sıkıştık. Sürekli Norm fazlası olup oradan oraya sürüklendik. Sürekli altı ayda bir görevlendirme usulü kadrosuz çalıştırıldığımız için hem norm fazlası olduk, hem keyfi uygulamalara tabi tutulduk, hem de çok farklı çalışma saatleri uygulamaları ile karşı karşıya kaldık. En sonunda da EBA 'nın az kullanılmasını bizim sırtımıza yüklediler. Herhalde herkesin vicdanı rahattır. Ne diyelim artık.

benim görevlendirildiğim okulda da tahtalarda eba videoları açılmıyor. tahtalara anahtar olayı geldikten sonra olmuş bu sorun çözümünü bulabilen var mı?

Ayni sıkıntı bizde de oluştu. Şu DNS'leri değiştirme olayını deneyecegim. Çözülürse yazarım arkadaşlar.

EbaAdmnden girince açılan videolar guest hesabından açılmıyor .30 tahta var çoğu bu durumda.
meb sertifika yükledim belki ondandır diye çözüm yok yine açılmıyor.

Eba daki videolar açılmıyor genel bir sorun mu acaba..tarayıcı güncel ve farklı tarayıcılar denendi..

Geri