EBA 'ya Canlı Ders girisi yapan yazılım var mı?

Kodla Büyü

biteker

Site Gezgini
Arkadaslar, EBA 'ya ogretmenlerin canli ders bilgilerini otomatik olarak giren bir program var mı?

Imacros ile birseyler yaptim ama ucretsiz surumunde disardan csv dosyasi okuma ozelligi yok ve 3 tane degisken tanimlamaya izin veriyor.

Veri girislerini otomatik hale getirmek icin JavaScript ya da Selenium kutuphanesiyle bir çalışma yapan oldu mu?

Var hocam. burada anlatmış hocamız . Alttada linki paylaşmış. Buraya da kopyalayayım.
https://drive.google.com/file/d/1DGL0o6t0yVqsKoLv0KQFAfxVyaNJ02Bs/view

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ancak benim istediğim uygulama bu değildi.

İdarecilerin her gün öğretmenlerin canlı dersini eba'ya girmeleri gerekiyor. bu giriş yapıldıktan sonra da öğretmen ve öğrenciler canlı derslerini Eba da görebiliyor.

İdarecilerin bu her gün yaptığı işi otomatik olarak yapan bir program var mı diye sormuştum.

hocam 1 saat bekledim çalışmıyor oofice 2016 kullanıyorum bilgisayarım win 10

Ben de win10+Office 2016 da test ettim. Excel dosyasından mebbis ile oturum aç a tıklayıp mebbis bilgilerinizi girdikden sonra

Canlı dersler > Canlı ders oluştur

düğmesine tıkladığınıza emin olun. Sınıf ve dersleri seçtiğimiz ekranda olmanız lazım derslerin eklenmesi için.

herkese merhaba. bu programı bugün denedim. listedeki ilk dersi oluşturuyor. ancak 2 dersde zaman aşımı uyarısı alıyorum. bilgilerin doğru girildiğinden eminim. neden kaynaklanıyor olabilir.
şimdiden tş ederim

Son düzenleme:
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ancak benim istediğim uygulama bu değildi.

İdarecilerin her gün öğretmenlerin canlı dersini eba'ya girmeleri gerekiyor. bu giriş yapıldıktan sonra da öğretmen ve öğrenciler canlı derslerini Eba da görebiliyor.

İdarecilerin bu her gün yaptığı işi otomatik olarak yapan bir program var mı diye sormuştum.
Hocam nasıl olduysa yanlış linki atmışım kusura bakma. Bir sonraki mesajda arkadaş doğru linki atmış.

Hocam nasıl olduysa yanlış linki atmışım kusura bakma. Bir sonraki mesajda arkadaş doğru linki atmış.
Rica ederim ne demek.
Neşe hocam. Lise de deneme imkanim olmadi ama ilk kaydi girdigine gore diğerlerinde girmesi lazim. Zaman asimina dusmeden siz tiklayin canli dersler dugmesine. Bazen Explorer dan kaynakli hatalar olabiliyor. Yune duzelmezse baska bir bir bilgisayardan deneyin

Rica ederim ne demek.

Neşe hocam. Lise de deneme imkanim olmadi ama ilk kaydi girdigine gore diğerlerinde girmesi lazim. Zaman asimina dusmeden siz tiklayin canli dersler dugmesine. Bazen Explorer dan kaynakli hatalar olabiliyor. Yune duzelmezse baska bir bir bilgisayardan deneyin
canlı derse tıklamak aklıma gelmedi. hemen deneyim hocam tş lerr

şimdi de bu hatayı alıyorum

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    17.4 KB · Görüntüleme: 97
excel dosyaını yeniden ekledim. şimdi oldu. tş ederim. uygulamayı yapan hocam emeğinize sağlık

Son düzenleme:
Lise için yeni eba saatlerine uygun olarak tekrar revize edilmeli.
9. sınıflarda kalıp bekliyor.

Yukarıdaki videoyu yapan arkadas youtubede video yorumlarinda ebada hatalar var 1 kaç gün içinde düzelince guncelleyecegim yazmis

Hocam bir arkadaş uğraştı nu programla yaptığı kolaylığın yanında öncesinde ciddi bir hazırlık yapmak gerekiyor. Ben vazgeçtim sistemden giriyorum. Elim hızlandı zaten alıştım

Ben yaptım ama uğraşırmısınız bilemem ben meslek lisesi için yapmıştım. Her sınıf için ayrı ayrı giriş yapmanız gerekiyor. Zaten şu anda öğretmenlere açtılar ders eklemeyi...

iyi de bu ne işe yarar ki. bunun yerine eba daki dersleri google takvim uygulamasına atma işlemi olsa süper olur

Geri