Eba'da öğrencinin öğretmene ödevini tamamlayıp gondermesi

Kodla Büyü

DNA

Aktif Üye
İyi günler arkadaşlar, size sormak istediğim bi konu var. Öğretmenlerin vermiş olduğu ödevleri, eba üzerinden öğrenci tamamlayıp nasıl öğretmene gönderecek? Ben aradım fakat bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim ☺️

Gönderme işini bilmiyorum da, Öğretmen raporlardan kimin ne yaptığını görüyor.

Ödev havuzu olabilse keşke. Öğrenci fotoğrafını çekip 1.hafta ödev havuzuna yüklese, öğrenciler birbirinin ödevini görmese ve öğretmen de topluca ödevlerin hepsini görse. Çok mu şey istedim

Hocam ben mektup kısmından öğrencilerime mesaj atıyorum.Onlarda karşılık olarak ödevlerini atıyorlar.Daha çok yeni oldukları için böyle başladık.başla yükleme özelliği var.

Edmodo'da Microsoft Office Online ile öğretmenler ve öğrenciler Word, Excel ve PowerPoint dosyaları tarayıcıda oluşturabiliyor, ödevleri online teslim edebiliyor. Bilgisayarınıda programlar olmasa bile düzenleyebiliyorlar ve düzenlemeler otomatik olarak Edmodo'ya kaydediliyor. Keşke bakanlık biraz paraya kıyıp böyle bir entegrasyon yapsa da öğretmenler de ööğrenciler de whatsapptan mesajla ödev gönderme çilesinden kurtulsa .

eba.gov.tr sayfası ile EBA'ya giriş yaptıgımızda Ekranın sağ üstünde yer alan zarfa tıkladıgımda sınıflara mektup gonderebiliyoruz

İyi günler arkadaşlar, size sormak istediğim bi konu var. Öğretmenlerin vermiş olduğu ödevleri, eba üzerinden öğrenci tamamlayıp nasıl öğretmene gönderecek? Ben aradım fakat bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim ☺️
Çalışmalar kısmında cevap ver gibi bir fonksiyon yok maalesef.
Arkadaşların bahsettiği sistemi kullanıyorum, mesaj bölümünde cevap vererek dönüş yapabilirler.
Buna ek sınıf sayfasına Dosya Ekle diyerek mesaj atabilirler. Yok sınıf sayfasını meşgul etmek istemiyorum derseniz özel olarak ödev grubu oluşturup oraya atmalarını da isteyebilirsiniz.

Geri