EBAKOD ile Akıllı Tahtalardan EBA Giriş Daha Güvenli

Kodla Büyü

fuko88

Üye
EBA çalışmaları bu yıl hızlı başladı. Önce EBA şifre kalktı, MEBBİS şifresi ile giriş geldi şimdi ise MEBBİS şifresini öğrencilerin önünde akıllı tahtaya girmek güvenli olmadığından EBAKOD uygulamasını devreye aldılar.

Sistem güvenli olsa da bana pek kullanışlı gelmedi açıkçası. Önce cep telefonunuzdan ya da tabletinizden MEBBİS şifrenizi kullanarak EBA'ya giriş yapacaksınız. Profil menüsünden EBAKOD oluştur'a basıp geçici şifre üreteceksiniz. Daha sonra akıllı tahtadan EBA giriş sayfasına bağlanıp EBAKOD ile Girişi seçip telefonunuzda gözüken şifreyi buraya gireceksiniz. Anlatması bile epey sürdü :)

Buradaki arkadaşların yapamayacağını düşünmüyorum ama okullardaki arkadaşlara anlatırken kolaylık olur diye bulduğum görselleri ekliyorum:

1. Telefon ya da tabletinizden EBA’ya MEBBİS şifrenizi kullnarak giriş yapın. Profil resminize tıklayıp menüdeki EBAKOD oluştur’u seçin.

EBAKOD-olustur.jpg

2. Geçici şifrenizi alın

Görsel kaynakları: eba-z.com

EBAKOD-tek-kullanimlik-sifre.jpg

3. Akıllı tahtadan EBA Giriş sayfasındaki EBAKOD ile Giriş'i seçin

EBAKOD-ile-giris.jpg

4. EBAKOD ile üretilen şifreyi girip oturum açın

EBAKOD-Giris.jpg

Görsel Kaynak: eba-z.com

her iki cihaz girişini de meb hattından denemelisiniz... diye bir not düşeyim ben de

eba şifrede dursaydı o zaman en azından cilt nosunu bilmeyen çocuklarda oradan girerlerdi.

bence whatsapp web browser üzerinden girişteki gibi mobil uygulama üzerinden öğretmen karekodu okutunca otomatik açılsaydı EBA daha kullanışlı ve güvenli olurdu

yeni başlık açamadım. Eba ya giriş yaptıktan sonra ismimizin olduğu yere tıklayınca gelen tablet aktivasyon şifresi ve usb şifre bölümünde bulunan USB şifre ne işe yarar? Acaba alınan usb şifre ile EBA ya otomatik giriş mi yapılıyor? bilgisi olan var mı? tşkkrlr.

En güzeli öğretmenler kendilerine kablosuz fare klavye seti alsın. Hem dokunmatik sorunu da olmaz.

Ayrıca cep telefonuna marketten eba uygulamasını yükleyerek kod alma işlemini hızlandırabilirsiniz. Programı açıp eba kod oluştur demeniz yeterli, cep programından çıkış yapmadığınız sürece oturumunuz açık olarak geliyor.

Android telefonlarla EBAKOD kullanımını anlattığım pdf

Ekli dosyalar

• EBAKOD.rar
    252.2 KB · Görüntüleme: 79
Geri