Virtualbox Akıllı Tahta İmaj

Kodla Büyü

ahm.uslu

Üye
Arkadaşlar akıllı tahtadan alınan imajı Virtualbox üzerinden sanal makineye kurulumunu yapıyorum. Herşey tamamlanıp yeniden başladığında "FATAL: No Bootable medium found! System halted." hatası alıyorum. Bir yerde hatamı yapıyorum yoksa akıllı tahtadan alınan imaj bu şekilde kurulum yapılamaz mı?

Arkadaşlar akıllı tahtadan alınan imajı Virtualbox üzerinden sanal makineye kurulumunu yapıyorum. Herşey tamamlanıp yeniden başladığında "FATAL: No Bootable medium found! System halted." hatası alıyorum. Bir yerde hatamı yapıyorum yoksa akıllı tahtadan alınan imaj bu şekilde kurulum yapılamaz mı?
İmajı yedeklemeden önce sysprep moduna giriş yapmalısın. Sonra yedek almalısın

BBE3E975-323F-46A0-8D5F-6E1FB247D0E4.png

%WINDIR%\system32\sysprep\sysprep.exe

bende yazın virtualbox 7.0 da etap19 kurup clonezilla ile imajını almıştım. clonezilla nın partition, sıkıştırma vs. seçeneklerini değiştirmeme rağmen oluşturduğum imajı her yüklememde aynı problemi yaşadım. ayarlardan enable efi seçeneğini işaretleyip imaj alma ve yükleme işlemlerini tekrar deneyin hocam. olmazsa depolama kısmındaki optik veya sabit disk donanımlarını silip sata versiyonlarını kendiniz elle oluşturun.

Hocalarım çok teşekkür ederim. Ben sadece C diskinin imajını almıştım. Tüm diskin imajını alıp, virtualbox kurulumunda efi seçeneğini de seçince kurmayı başardım.

Geri