ebiko.org - ilköğretim yarışmaları

Kodla Büyü

marmarabote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2 gün önce okula bilişim alanında yapılan yarışmalara e-biko.org sitesi incelenerek katılımın sağlanması istenmiş. Ben de bu yıl ilk defa duydum bu işi güzel olabilir diye düşünüyorum. Mutlaka daha önceden katılan arkadaşlar olmuştur. Biraz projelerinizden ve ayrıntılardan bahseder misiniz? Ayrıca ilköğretim düzeyi olacağı için projeler profesyonel olmak zorunda mıdır sizce?

ilköğretim öğrencisi asp sitesi hazırlayıp birinci olmuş :)) burada bu işi eğer öğrenci yaptıysa eğitim sisteminin payı ne eğer başkası yapmış ise bu öğrencinin payı ne:))

hocam jüri orada öğrenciye sorular soruyor. eğer öğrenci yapmadıysa emin olun anlıyorlar. çünkü finale kalan projeleri bütün yarışmacılar jürinin önünde sırayla sunuyorlar.

şüphelendiğim diğerinden zaten... :) bir yerde asp ile site yapabilen öğrenciler var diğer tarafta da bilgisayar kullanmamış öğrenciler... ikisi arasındaki uçurum beni korkutuyor. Bizim göstermemiz gereken müfredatta 8. sınıftaki programlamayı eminim gösterebilen arkadaşlar vardır ama ben bunu burada hayal bile edemem. haftada bir saat dersle ben site yapmayı bile zar zor anlatıyorum her dersin yarısı tekrarla geçiyor. Her öğrenciye tek tek yaptırıyorum. Diğer taraftada asp ile site yapan ilköğretim öğrencisini görünce ister istemez şaşırıyorum.

Bende çok araştırdım, projelere baktım asp site yapmış çocuk, flash kullanmış.
Bu olay sınıf öğretmenlerinin ödev verip, velilerin yaptığı bir olaya dönüşmüş.
Burda da Bt öğretmenleri yapıyor

Zizu_' Alıntı:
Bende çok araştırdım, projelere baktım asp site yapmış çocuk, flash kullanmış.
Bu olay sınıf öğretmenlerinin ödev verip, velilerin yaptığı bir olaya dönüşmüş.
Burda da Bt öğretmenleri yapıyor

Nereden anladın sayın hocam?

eğer öğrenci yapmadıysa emin olun anlıyorlar. çünkü finale kalan projeleri bütün yarışmacılar jürinin önünde sırayla sunuyorlar.
cpu.gif

fenji2014' Alıntı:
eğer öğrenci yapmadıysa emin olun anlıyorlar. çünkü finale kalan projeleri bütün yarışmacılar jürinin önünde sırayla sunuyorlar.
cpu.gif
..
bazen de anlayamıyorlar hocam
..
bizim daha önce 1 projemiz (tamamen öğrenci yapımı olduğunu belirteyim) aşırı profesyonel bulunduğu için elenmişti :D

2008 de Ben katılmıştım hocam. Öğrencim altın oranı anlatan bir web site hazırlamıştı. Finale kalmıştık çok basit bir çalışmaydı bizimkisi ama devlet okulu olarak katılmamız sanırım sempati uyandırdı. Çok güzel vakit geçirdik. Yurtdışından da gelenler vardı acayip güzel çalışmalar vardı. Seneye nasip olursa tekrar katılmayı düşünüyorum.

Geri