EBS Meydanlara inecekmiş...

Kodla Büyü
cehcah' Alıntı:
Milli iradeye saygı, insinler tabi. Hükümete laf atanlar 1923-2002 ile 2002-2014 arasındaki yatırımları karşılaştırsın.

yatırım dediğiniz herhalde özelleştirme. cumhuriyet döneminde yapılan bütün fabrikalar satıldı. ne yatırımından bahsediyorsunuz siz??? işiniz gücünüz Atatürk'e dil uzatmak. bir olayı karşılaştıracaksanız dönemi göz önünde bulundurun. o beğenmediğiniz insanşar bu ülkeyi sıfırdan hatta eksiden başlayarak kurdu...

bir siyasi partinin arka bahçesi olan bir sendikadan zaten bu beklenirdi. onların sayesinde var oldukları için destek vermeleri çok normal...

munsal' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
gezi olaylarında küresel güçlere destek olan sendikalara ve üyelerine karşı bizim de milletimize yapılan bu küresel oyunlara karşı birlikte eylem yapmalıyız.
EBS'ye Tam destek...

vaav arkadaş çok duygulandırdın beni. küresel güçler, milletimize yapılan küresel oyunlar. taktir ediyorum. gerçekten bravo. birazda ben ekleyeyim cehape zihniyeti, dünyada söz sahibi olmuş güzel ülkemizi içte ve dışta çekemeyenler, hele şu faiz lobisi, birde paralel devlet ah ah her şey ak hükumete karşı. adamlar çağlayanda saray yaptı. çağlayanda saray yapan adam hiç yolsuzluk yapar mı savcılar ve hakimler? ah hsk ah sen de başımıza bürütüs kesildin. yazmayacaktım bir şey ama bu kadarını görünce dayanamadım.

ismailt yazdı:
gezi olaylarında küresel güçlere destek olan sendikalara ve üyelerine karşı bizim de milletimize yapılan bu küresel oyunlara karşı birlikte eylem yapmalıyız.
EBS'ye Tam destek...

Diyelim ki haklısınız... Peki konu memurların sorunları olduğunda neden sessiz kalıyorsunuz, o zaman aklınız nereye kaçıyor?
Siz Memurların haklarını korumak için görev alan bir sendika mısınız yoksa sadece birilerinin piyonu mu?

:p

Çok da tınn...

Herkesin kafası kalbinde yatan kadar basar gözü de o kadar görür.

:eek:fftopic: :evil: :twisted:

Arkadaşlar benim ifadeler nasılsa meydana inerken hazırlanacak pankartlar bunlara benzeyeceğinden şüphem yok :puhaha:

özel bir öğretmen kanunu çıksın aynen polisler gibi şutlayacaklar.Eşyalarınızı hazırlayın türkiyeyi gezeceğiz

ebs en güzelini yaptı kendilerini takdir etmek lazım kuruşla zamlandı ek dersimiz sonra ne güzel bir ek ödeme aldık 75tl gerçekten güzel çalışmalar bunlar.
Şu öğretmenlerin düştüğü duruma bir bak.Meslekte heyecan yok zam yok ilerleme kariyer yok sınavlara girsen torpil çok kayırma çok.
2.vatandaşlığa artık utanmıyorum ilerde yapacağım

o değilde aktifsen 15000 ni aşmış türk eğitim sen ve eğitimbirsen son üye sayıları nedir acaba bilen varmı???

Yav insan için mi sendika var yoksa belli bir görüşü ya da gücü korumak icin mi sendika var :)

dünyanın gelimiş geçmiş en büyük yolsuzluğuna imza atan akp nin bu yolsuzluklarını örtmek için mi yürüyeceksiniz ilginçtir yolsuzluğu herkes kabul ediyor ama yargılamasını kimse istemiyor.

Bizim TIR ların akibeti ne oldu bilinmez ama geçen gün yaklanan içi uzun namlullu silah bulunan otobüsün sonuda tırı aratmadı. otobüsü yaklayan 3 polis açığa alındı. ben anladım bunların neden ileri demokrasi dediğini...
demokrasiyi kendi çıkarına kullanmak demek ileri demokrasi demektir.
ileri demokrasi demek ayakkabı kutuma dokunma demek
ileri demokrasi demek bacanağıma karışma demek
ileri demokrasi demek belediyemi, ihalelerimi araştırma demek
ileri demokrasi demek otobüsüme, tırıma karışma demek
ileri demokrasi demek İHH nın ne yaptığına bakma demek
ileri demokrasi demek oğluma yaklaşma demek.... miş
hacı bunlar artık çok ileri gidiyor...
bunun bedeli çok ağır olur bunun altından ali yalçın mı çıkacak ayrıca kimin için yürüyeceksiniz bizimkiler suçsuz yolsuzluk yapmıyormu diyeceksiniz

eskiden her sıkıştığınıza ergenekoncular yapmıştır diyorsunuz şimdi küresel güç yalanıyla mı bizi kandıracaksınız. bir bakanın 700 milyalık kol saatini küresel güç mü takdırdı. ülkeyi o kadar çok yediniz ki doymadınız halada doymuyorsunuz. harun geldiniz karun oldunuz....

beni en çok üzen samimi müslamanların iyiniyetlerini süistimal eden böyle sendika ve iktidardır. kendisi dünyalık yaşıyor, diğerlerine ahretlik yaşamalarını söylüyorlar..gülen hareketini hiç bir yakınlığım olmasa da destekliyorum..doğru yoldan makam mevki demeden sapmıyorlar.

ismailt' Alıntı:
ismailt yazdı:
EBS'ye Tam destek...

Diyelim ki haklısınız... Peki konu memurların sorunları olduğunda neden sessiz kalıyorsunuz, o zaman aklınız nereye kaçıyor?
Siz Memurların haklarını korumak için görev alan bir sendika mısınız yoksa sadece birilerinin piyonu mu?

Çok da tınn...

Hak veriyorum! İnsan aklını kullanabilse kendi hakları yenilirken ses çıkarmayanları destekler mi hiç! Yoksa tınlaya tınlaya başkaları tarafından yönetilir değil mi! :wink:

Allah verdikçe veriyordu şimdide aldıkça alıyor verende Allah alanda Allah sokağa dökülmek neymiş

*Vendetta*' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
ismailt yazdı:
EBS'ye Tam destek...

Çok da tınn...

Hak veriyorum! İnsan aklını kullanabilse kendi hakları yenilirken ses çıkarmayanları destekler mi hiç! Yoksa tınlaya tınlaya başkaları tarafından yönetilir değil mi! :wink:

Aklını kullanabilme olarak tanımlanan bizim nazarımızda bencil nefislerin dünyalık menfaatinden ileriye gidemez.Beynine organları tarafından sinyaller gönderilen ve sadece bu sinyallerle dünyayı algılayan insanlar ile dünyayı ve insanları kalbinden gelenlerle algılayan insanlar arasında ki fark materyal gözlerde görülemezken manevi gözler tarafından farkedilir.

ismailt' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
ismailt yazdı:
EBS'ye Tam destek...

Çok da tınn...

Aklını kullanabilme olarak tanımlanan bizim nazarımızda bencil nefislerin dünyalık menfaatinden ileriye gidemez.Beynine organları tarafından sinyaller gönderilen ve sadece bu sinyallerle dünyayı algılayan insanlar ile dünyayı ve insanları kalbinden gelenlerle algılayan insanlar arasında ki fark materyal gözlerde görülemezken manevi gözler tarafından farkedilir.

sizler ne kullanıyorsunuz yaaa...bu dünyadanmısınız.. :puhaha:

Hükümet tarafının çoğunluk olduğu algısı oluşturulup, buradan haklılık devşirilmeye çalışılıyor. Gördüğüm kadarıyla bu propoganda tutmuş vaziyette. Ayakkabı kutularından mağduriyet üretildi, seçim sürecine de iktidarın da istediği gibi kutuplaşarak girilmiş oldu. Çevreme baktığımda herkes daha da iştiyakla mevcut iktidara oy vermekten bahsediyor.

Ben bu propangandanın ilk günlerde tutmayacağını tahmin etmiştim ama çevreme baktığımda yanıldığımı gördüm.

bilo' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
ismailt yazdı:
EBS'ye Tam destek...

Çok da tınn...

sizler ne kullanıyorsunuz yaaa...bu dünyadanmısınız.. :puhaha:

Sizin kullanmadıklarınızı....

cehcah' Alıntı:
Gezide iş bırakan öğretmenler yüz karası olmuyor da, milli iradeye destek olanlar mı sıkıntı yaratıyor. bırakın bu işleri.
Gezi gibi onurlu bir direnişi, rüşvet ve yolsuzluklarda nasıl bir araya getirebilirsiniz, Kapıkulu olmak zor olmalı. Somut bir suçu övmek için sokağa çıkıldığını sayenizde göreceğiz.

Ak parti oy filan kaybetmedi, sosyal medyada ak parti aleyhinde paylaşım yapıyorum gelen yorumlar tam tersi istikamette

cehcah' Alıntı:
Gezide iş bırakan öğretmenler yüz karası olmuyor da, milli iradeye destek olanlar mı sıkıntı yaratıyor. bırakın bu işleri.

geziye katılan öğretmenleri çoğu sürüldü hepsi ceza aldı peki size ceza verilecek mi? size biber gazı sıkılacak mı? ayrıca siz milli olan herşeyi ülkede yok ettiniz ne milli iradesiymiş. ayrıca o geziyi sendikalar düzenlemedi. mahkeme kararı olmasına rağmen akp nin avm yapma hırsı olayları tetiklemiştir. başbakan diyordu ki temizler yapıyoruz korkmayın varsın sonuna kadar gitsin bir görelim diyordu şimdi işler değişti savcı aynı polis aynı ama mantık değişti

hakanotuken' Alıntı:
Ak parti oy filan kaybetmedi, sosyal medyada ak parti aleyhinde paylaşım yapıyorum gelen yorumlar tam tersi istikamette

medya şişiriyor seçimler yaklaştı ve göreceğiz akp %40 ın altına düşecek işte buraya yazıyorum. ankara ve istanbulda çok rahat kazanacaklarını zannediyorlarsa çok yanılırlar. bu seçim çok problemli geçecek. bugün ankara keçiörende BBP ve akp liler birbirine girdi ve 11 göz altı var. artık hiç bir şey eskisi gibi değil.

toker42' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

medya şişiriyor seçimler yaklaştı ve göreceğiz akp %40 ın altına düşecek işte buraya yazıyorum. ankara ve istanbulda çok rahat kazanacaklarını zannediyorlarsa çok yanılırlar. bu seçim çok problemli geçecek. bugün ankara keçiörende BBP ve akp liler birbirine girdi ve 11 göz altı var. artık hiç bir şey eskisi gibi değil.

medya filan değilde ben facede kendi arkadaşlarımdan ve okuldaki bazı arkadaşlarımdan biliyorum. İnan çevremde en azılı ak partili bendim ama şimdi insanların bu kadar kör oluşları karşısında şaşıyorum

ismailt' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
ismailt yazdı:
EBS'ye Tam destek...

Çok da tınn...

Yine katılıyorum hocam. Ama laf var icraat yok!
Bu sözün üzerine sizin haklarını savunmakla görevli oldukları memurları unutup, bencil nefislerin dünyalık menfaatleri için bir araya gelmiş bir sendikaya taraf olmanızı anlayamıyorum... Bu arkadaşların manevi gözleri kör olmuş resmen, saolsunlar şu üç kuruşluk dünyada adam kayırmaktan başka bir işe yaradıkları yok... Bu arkadaşlar sayesinde ne Müdür Koltukları gördüm üzerinde adam yok, ne Adamlar gördüm bir sandalyesi bile yok... Başka durumlarda gösterdikleri girişkenlikleri neden memurların haklarını ararken göstermiyorlar! Yapmaları gereken iş memurların haklarını korumak, bu sebepten memurların sırtından her ay yaklaşık 7 Milyon giriyormuş kasalarına... Memurlar bahane Yetki şahane...

hakanotuken' Alıntı:
toker42' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

medya filan değilde ben facede kendi arkadaşlarımdan ve okuldaki bazı arkadaşlarımdan biliyorum. İnan çevremde en azılı ak partili bendim ama şimdi insanların bu kadar kör oluşları karşısında şaşıyorum

zamanında ben bu forma ne yazdıysam hepsi çıktı ve ben diyorum ki 5 yıl sonra hiç kimse ben akp ye oy verdim demeyecek bugün milletin kızdığına bakmayın seçime kadar çok şey değişecek

takke düştü kel göründü. 6 ayda kurulan bir parti her an 6 ay içinde de biterse şaşırmayın. gemi her taraftan su alıyor. 1 sene sonra bu cenazeyi kaldıracak adam bile bulamazsınız.

Bence bugün genelseçim olsa aşağı yukarı %50 alır ama yerel seçimde işleri o kadar kolay değil... Antalya mersin izmir diyarbakır vb almakta zorandığı yerlerde hiç şansı yok ama çekişme yaşadığı illerde işi biraz zor gibi. İstanbul'da da ak parti kazanır diye düşünüyorum. Fakat yerel seçimde ak parti rüzgarı esmeyecek gibi gözüküyor.

cehcah' Alıntı:
toker42' Alıntı:
cehcah' Alıntı:

geziye katılan öğretmenleri çoğu sürüldü hepsi ceza aldı peki size ceza verilecek mi? size biber gazı sıkılacak mı? ayrıca siz milli olan herşeyi ülkede yok ettiniz ne milli iradesiymiş. ayrıca o geziyi sendikalar düzenlemedi. mahkeme kararı olmasına rağmen akp nin avm yapma hırsı olayları tetiklemiştir. başbakan diyordu ki temizler yapıyoruz korkmayın varsın sonuna kadar gitsin bir görelim diyordu şimdi işler değişti savcı aynı polis aynı ama mantık değişti

Hocam şu atmasyonunu rakamlarla perçinlermisin. Kaç öğretmen katıldı, kaçı ceza aldı, kaçı sürüldü, iyi üfürüyorsun.

Ayrıca memlekette 3-5 savcımı var sadece, yeni savcılara neden itimat edilmiyor, yoksa hepsi akp limi? Hem öz efendiden faturaları bekliyoruz, yıllık izine çıkmış, dönüşte paylaşır heralde :)

sen haberleri takip etmiyosun sanırım geziye katılan bütün insanlar fişlendi memurlar ceza aldı. öğrenciler yurtlarından oldu kimse kendini masum ilan etmesin ayrıca senin öz efendi değin bir zamnlar yere göğe sığdıramdığınız savcıdır. savcı tatile gitmiş faturasını napacaksın diyelim aliağaoğlu göndermiş sen aliağaoğluna sor bakalım o savcıyı tatile niye göndermiş. siz demiyormuydunuz kuvvetli delliller var diye işte adam kuvvetli delil bulmuş telefon kayıtları fotoğraflar videolar resmi evraklar hepsi ortada çalanı suçlamıyorsunuz ama çalanı ortaya çıkaran savcıyı ve polisi mi suçluyorsunuz. başbakan daha çok çıkacak kirli çamaşırlardan korkuyor yargıyı ve polise baskı kuruyor hatta internete bile baskı kuruyor. siz geçmişe dönüp biz referandumu yaptık pişmanız orduyu haksız yere suçladık pişmanız aziz yıldırım haklıyımış içimizde vüris varmış hadi muahlefet birlikte bu virüsle mücadele edelim bu ülkye küresel güçler oyun oynuyor masallarını kimse yemez artık. dünyanın gelmiş geçmiş en büyük yolsuzluğunu yaptınız. işte bununla gurur duyabilirsiniz. ama artık filimin sonu geldi http://www.piramithaber.com/manset/zama ... 35251.html

hakanotuken' Alıntı:
Bence bugün genelseçim olsa aşağı yukarı %50 alır ama yerel seçimde işleri o kadar kolay değil... Antalya mersin izmir diyarbakır vb almakta zorandığı yerlerde hiç şansı yok ama çekişme yaşadığı illerde işi biraz zor gibi. İstanbul'da da ak parti kazanır diye düşünüyorum. Fakat yerel seçimde ak parti rüzgarı esmeyecek gibi gözüküyor.
Açıkçası bende akpnin süreci çok iyi yönettiğini düşünüyorum tabi bunda bizim insanımızın tarafgirliği üst seviyede yaşayıp benim adamım yolsuzlukta yapsa iyidir ya chp gelirse ne hallere düşeriz algısıda çok etkili. Akpnin yinede ciddi anlamda oy kaybı olacaktır özellikle ankaranın düşeceğini istanbulunda kritik olduğunu düşünüyorum. İstanbul düşerse bilelim ki ilk genel seçimde akp düşer. Benim asıl sevindiğim şey ise muğlalıyım ve akpli son ilçede düştü muğlada. Son akpli belediye başkanıda istifa etti. En azından Muğladan temizledik şimdilik bu partiyi bunada şükür.
Sendikanın yaptığı işe gelirsek konuşmaya bile değmez kendi sendikam aynısını yapsa istifa etmezdim yinede belki ama kesinlikle katılmazdım böyle bir eyleme

Geri