Edmodo ve Kahoot Paylaşımlarım

Kodla Büyü

aslicakir

Site Gezgini
Arkadaşlar bu yıl derslerimde edmodo ve kahoot'u kullanıyorum. Bu sayede çok eğlenceli ve verimli ders işleyebiliyorum. Bütün sınıflar için ayrı ayrı gruplar oluşturdum. Yeri geldikçe Edmodo' da sınav yapıyorum,konularla ilgili materyalleri ve videoları paylaşıyorum, öğrencilerimde ödevlerini edmodo üzerinden yolluyorlar ve ben de onlara her ödev için hem puan veriyorum hemde ödevle ilgili yorumlarımı paylaşıyorum. Güzel çalışma yapanlara rozet veriyorum. Böylece ödevlerini daha özenerek yapıyorlar. (Bu arada bütün ödevler sınıf ortamında yapılıyor.) Hem böylece bütün öğrencilerin çalışmalarını saklama imkanım oluyor.
Sizin için sınıfta yaptıklarımı paylaşmak için ayrı bir grup oluşturdum. ;Grup kodum g8u6rx sizde gruba üye olup çalışmaları görebilirsiniz. Ayrıca bu başlıkta birlikte çalışmalarımızı ve ödev konularımızı paylaşırsak daha iyi olacağını düşünüyorum. Birlikte bir şeyler yaparsak daha orjinal ödevler çıkartabiliriz.
Gelelim Kahoot'a.... Ders anlatımlarım ve ödevleri dışında eğer zamanımız kalırsa Kahoot üzerinden bilgi yarışması yapıyorum. Öğrencilerim her hafta Kahoot'a girelim öğretmenim diye yalvarıyorlar. Gerçekten onlar için çok eğlenceli oluyor. Hemde kalan zamanlarımızı iyi değerlendirmiş oluyoruz. Kahoot' da soru tahtaya yansıyor öğrencilerin bilgisayarlarında sadece butonlar görünüyor ve doğru cevabı bulup butona tıklayıp, elleriyle cevaplarını kapatıyorlar. Her soru sonunda sıralama tahtaya yansıyor. Hızlı ve doğru cevap verenler daha yüksek puanlar alıyorlar.
Kahoot'ta yarışma hazırlarken diğer derslerle ilgili sorular soruyorum, fakat işledikleri konular ve seviyelerine göre soru hazırlamam zaman alıyor. Bu konuda diğer branş öğretmenlerinden de gereken desteği alamadığım için, burada sizlerde hazırladığınız yarışmaları paylaşırsanız, çok iyi olacağını düşünüyorum. Elimizin altında, dersimizde kalan 10-15 dakikayı daha iyi değerlendirebileceğimiz yarışmalar olsa çok iyi olacaktır. Ben kalan süremize göre daha önceden hazırladığım 10,15,20 soruluk yarışmaları paylaşıyorum.
Bu yarışmalardan bir tanesi; https://play.kahoot.it/#/k/05e5335d-157 ... a9a84fb9e7
Bir kere olsun her arkadaşımın denemesini tavsiye ediyorum. Faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Edmodo kullanmıyorum ama kahoot'u kullanmış ve çok beğenmiştim. İlerleyen zamanda daha fazla kullanmayı düşünüyorum.
Gerçekten derslerin eğlenceli geçmesini sağlıyor.

Edmodo'yu derslerimde kullanıyorum fakat Kahot'u ilk defa sizlerden duyuyorum. Deneyim göreceğim. Saygılar.

Geri