EĞİTEK den randevu alınmıstır

Kodla Büyü

baygizem

Üye
Arkadaslar facede bilişim öğretmenlerinin oldugu bir grubun calısması sonucu br randevu soz konusu gitmek katılmak isteyenler gruba bir göz atsın ;
"Hocalarım EĞİTEKDEN randevu salı günü(27 aralık) saat 16:00 olarak alınmıstır.4-6 kişi arası bir katılım olarak bildirildi.Konusu bilişim öğretmenleri ve adaylarının sorunları ve olası çözüm önerileri.. Gidecek arkadaslar,eğite e sunulmak uzere belge hazırlamalı(soz ucar yazı kalır)..YALNIZ randevu PAZARTESİ günü TEYİT ETTİRİLECEK olası değişiklik olursa ben o gun aksamına buraya yazarım..O yuzden gidecekler PAZARTESİ aksamında da MUHAKKAK baksınlar buraya..GİDİLECEK ADRES BESEVLERDE gazi hastanesinin karsısı imiş(Konya yolu falan dedi ankaralı ark lar biliyordur).."
http://www.facebook.com/#!/groups/bilisimatanmakistiyor/

Eğitek muhtemel cevabı...

Sorunlarınızı biliyoruz taslak hazır ama onaylanmadan gösteremeyiz. Fatih projesiyle herşey toz pembe olacak. Hayat güzel dünya güzel kuşlar ağaçlar güneş hepsi güzel diyecek hadi yavrum pış pış...

Bizim sorunlarımızla ile ilgili olarak Başbakan veya Bakan dışındakiler ne söylerse söylesin sonuçlanmaz gibi geliyor... Çünkü Egitek veya Personel organize olup da ortak karar veremiyor...

Teachnologist' Alıntı:

Sorunlarınızı biliyoruz taslak hazır ama onaylanmadan gösteremeyiz. Fatih projesiyle herşey toz pembe olacak. Hayat güzel dünya güzel kuşlar ağaçlar güneş hepsi güzel diyecek hadi yavrum pış pış...

:puhaha: :+1:

ama eğiteke ziyaretler güzel bişey. belki baskıdan sıkılırda çalışmayı bitirirler.

Arkadaşların çalışmalarını takdir ediyorum.
Fakat bu işin çözümü Eğitikte midir? YOksa onları aşmakta mıdır?
İnşallah faydalı olur...

Hocam bu randevuyu alan benim..denilecek cogu sey elbette belli ancak burda amac BİZ BURDAYIZ diyebilmek..Bizzat konustum ve bu turlu etkinliklerin verimli olduğunu kendileri soylediler SESİNİZİ DUYURUN dediler..Formatorluk değişiyormus( belirli etkinliklere bölünecekmis işte atıyorum haftada 4 saat öğretmenleri fatıh projesi ıle ilgili bilgilendrme 4saat proje uygulaması..(saat ve etkınlıkler sadece örnek) ) ve her okulda sadece bilişimcilerin olabileceği sekilde norm olarak gozukecekmıs..Bu atama sorununu ortadan kaldıracak ama gerceklesme zamanı önemli bana denilen oncekı bakan donemınde hersey hazırlanmıs sonrası secım bakan değişikliği yenı kadro degısıklıgı derken o hazırlanan raporlar yenı kadrolara tekrardan sunuluyormus hep(sil bastan olmus bir nevi)..Bunlar bana denilenler dogru ya da yanlıs bilemem...

baygizem' Alıntı:
Arkadaslar facede bilişim öğretmenlerinin oldugu bir grubun calısması sonucu br randevu soz konusu gitmek katılmak isteyenler gruba bir göz atsın ;
"Hocalarım EĞİTEKDEN randevu salı günü(27 aralık) saat 16:00 olarak alınmıstır.4-6 kişi arası bir katılım olarak bildirildi.Konusu bilişim öğretmenleri ve adaylarının sorunları ve olası çözüm önerileri.. Gidecek arkadaslar,eğite e sunulmak uzere belge hazırlamalı(soz ucar yazı kalır)..YALNIZ randevu PAZARTESİ günü TEYİT ETTİRİLECEK olası değişiklik olursa ben o gun aksamına buraya yazarım..O yuzden gidecekler PAZARTESİ aksamında da MUHAKKAK baksınlar buraya..GİDİLECEK ADRES BESEVLERDE gazi hastanesinin karsısı imiş(Konya yolu falan dedi ankaralı ark lar biliyordur).."

:puhaha: Personel genel müdürlüğüne gidin. EĞİTEK'e biz çıkarma yaptık, söylenen Bilişim Öğretmenleri Personel Genel Müdürlüğünün personeli biz karışamayız oldu. Artık EĞİTEK bizi gözden çıkarmış. Tek duyacağınız şey, "Sorunlarınızı biliyoruz, çalışmalar sürüyor, size Fatih projesi kapsamında çok ihtiyacımız var..." olacak. Biz daha önce duyduk da oradan söylüyorum.

AMen' Alıntı:
baygizem' Alıntı:

:puhaha: Personel genel müdürlüğüne gidin. EĞİTEK'e biz çıkarma yaptık, söylenen Bilişim Öğretmenleri Personel Genel Müdürlüğünün personeli biz karışamayız oldu. Artık EĞİTEK bizi gözden çıkarmış. Tek duyacağınız şey, "Sorunlarınızı biliyoruz, çalışmalar sürüyor, size Fatih projesi kapsamında çok ihtiyacımız var..." olacak. Biz daha önce duyduk da oradan söylüyorum.
Hocam bizi gözden cıkarma diye birseyın oldugunu pek sanmıyorum ama su bir gercek COK YIPRATILDIK HAKETTIGIMIZ YERDE DEĞİLİZ..Su an fatih projesine yonelık calısmalarda var olabilmek adına faydalı bir etkinlik diye dusunduk..İnş öylede olur.."Sorunlarınızı biliyoruz, çalışmalar sürüyor, size Fatih projesi kapsamında çok ihtiyacımız var..." bu cumleye kesınlıkle katılıyorum:)dedimya BİZ BURADAYIZ diyebilmek adına faydalı olur diye dusunuyorum kaybedecek bısey yok sonucta:p

Bence gitmişken silahlarıda kuşatın rehin alın 3 5 kişiyi tüm Türkiye duymuş olur sesimizi gerçi arada siz gidersiniz ergenekoncu diye içeri ama olsun birileri her zaman fedakarlık yapacaktır :puhaha:

egitek benim okuluma çok yakın sürekli girip çıkıyorum hiç randevuya ihtiyaç duymadım :| kiminle görüşmek için randevu aldınız merak ettim. ben gelirim dışarıdan geliyorsanız sizi de alıp götürürüm yardımcı olurum hocam.

kolay gelsin

1960-1980 gençler meydanlarda, kimi "devrim" , kimi "ülkü", kimi de "şeriat" diye bağırıyor.
Sonra darbe geliyor, hepsi yer ile yeksan .....
Ölen öldüğüyle kalıyor.
Ve sonrası .........
Meydan goygoycuların şöyle astık böyle kestik hiç bir mantığı yerinde bir adamda sormuyor: "-Hacı sen bunları yaptın da, hala nasıl yaşıyorsun, ya da kaç gün yatmışlığın var?"

dilarayanal' Alıntı:
Bence gitmişken silahlarıda kuşatın rehin alın 3 5 kişiyi tüm Türkiye duymuş olur sesimizi gerçi arada siz gidersiniz ergenekoncu diye içeri ama olsun birileri her zaman fedakarlık yapacaktır :puhaha:

İşte 2011 Türkiyesi, manzara aynı bre.

Gidin aslanlarım, koçlarım.
Zafer kazanırsanız, o zaferi kutlayacak hatta size dahi bırakmayacaklar var.

Kaybederseniz zaten kimsenin umurunda değil.

Teachnologist' Alıntı:

:+1:

yani arkadaş egitege gitmek istemiş randevu almış herkes de bir heves kırma yarısına girmiş.destek oluyorsanız destek verin olmuyorsanız bari cevap yazmayın köstek olmayın.

bir muhtemel cevapta bnden, projelerin başındaki kişiler değişti yeni proje taslak çalışmaları başlamak üzere merak etmeyin, bilişimciler bu ülkenin olmazsa olmazları, tüm çalışma şartlarınızı iyileştirecez seçime kadar sabredin

HOCAM bence darılmaca falan olmasın ama bil. öğretmenleri dışında formatörlük yapanları çıkarsınlar. kanımca bak bize yetiyor diye almıyor olabilirler. çünkü harbiden bitirdiler bizim bölümü. ben fen-edebiyat kimya bölümünü 3. seneden bıraktım, böteyi kazandım. bitirdim 1 dönem sözleşmeli çalıştım. bu kadar mezun nolacak diyen yok. ben soranlara diyorum eşin dostun kardeşin akraban bil. öğretmenliği mezunu olduğunda ancak anlarsın bizi diye.
180 saat kursu al benim yerime geç. oh ne ala mualla. bence formatör yapılacaksa( ben çok karşıyım dersimi geri versinler) bizi yapsınlar ozaman mezunlarımızda atanır. bunu söyleyin kesinlikle. pgm de valla formatörler işimizi görüyor niye bil. öğretmeni atayalım diyor sonra yüklen baba rehberlik, yok din kültürü, yok okul öncesi hani bizim bölüm diyen yok. biz atandık diye durmak yok mezun olacaklara da destek olmalıyız.

KİM Kİ BU HEVESİ KIRMAYA ÇALIŞIRSA KLAVYESİ KIRILSIN...

PİLAVDAN DÖNENİN DE KAŞIĞI KIRILSIN... BU İŞİ ORGANİZE EDEN VE KATILAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM...

KEŞKE ANKARADA OLSAYDIM BENDE KATILIRDIM...

ÇALIŞMALARINIZI SONUNA KADAR DESTEKLİYOR PATAVATSIZCA KONUŞAN DALGASINI GEÇEN ARKADAŞLARADA SİTEM EDİYORUM...

SONUNA KADAR ARKANIZDAYIZ ARKADAŞLAR... GÖRÜŞMENİZİN SONUÇLARINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ...

Arkadaşlar kolay gelsin, umarım görüşme istediğiniz, istediğimiz gibi güzel haberler getirir.

Bu görüşme hepimizin bildiği bir gerçeği dikkate alarak yapılmalı, sonuç ne olursa da üzülmemek gerek. Eğitek'in herhangi bir yaptırımı, yetkisi olmadığını biliyoruz, ki ellerinde böyle bir yetki olsa sorun bu kadar sürmezdi. Önceki mesajlarda arkadaşların görüşlerine kızanlarda oldu mutlaka fakat bugüne kadar yaşanan süreçte herkes kendine göre haklı, söylenenlerde ne yazıkki doğru. Bu girişimi baltalamak gibi bir düşünce kesinlikle olamaz ama eğitekle beraber talim terbiyeden de randevu almaya çalışırsanız, özellikle dersler konusunu orayla görüşürseniz, belki personel yeni adıyla insan kaynakları da eklenebilir, düşünülebilir, daha faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Kolaylıklar dilerim

Yazan yazmayan herkese teşekkürler..Bizim amacımız yasadıgımız sorunların çözülme sürecini hızlandırmak...Ve atama sayısı olarak eskisi yıllara dönebilmek..Bazı arkadaslar ne yazıkki sonuc cıkmaz kapıdan geri gönderirler vb gıbı acıklamalarda bulunmuslar sahsen üzüldüm onlara cevaben;
"ormanın birinde yangın cıkar orman cayır cayır yanmaktadır.ormanın ileri gelen hayvanları oturmus yangını izlerken; kucucuk bir serce ucar nehre, alır gagasına suyu, ucar tekrar atesın uzerıne bırakır; bu olayı sureklı tekrarlarken aslan guler serceye serce kardesss der, ne yapıyorsun bak biz bile bısey yapamıyoruz bosuna ugrasma sönduremezsın.. orman yanıyor kul olacak..sercenın verdiği cevap benden emi olmayıp dili olanlara gelsin...
derki;
-elimden gelen budur..."
simdilik elimizden gelen bu arkadaslar sonuc cıkar ya da cıkmaz bilemeyiz elimizden gelenı yapmanın huzuru sitemle beraber de olsa var olsun yeter..
Bakan yardımcısı ile konustum sorunlardan haberdar değil uzun uzun anlattım,sendika yonetımlerindeki kişilerle konustum surekli (türk egt sen ,egt sen,ilgilenmeselerde eğitim bir sen...)elimden geldiğnce dilimin döndüğünce sorunları ifade ettim..
Son olarak görüşmeye katılmak isteyenler varsa
http://www.facebook.com/#!/groups/bilis ... akistiyor/
grubuna göz atsınlar en azından ellerinden geleni yapmıs olmanın huzurunu tatsınlar..

esenordelarthe' Alıntı:
egitek benim okuluma çok yakın sürekli girip çıkıyorum hiç randevuya ihtiyaç duymadım :| kiminle görüşmek için randevu aldınız merak ettim. ben gelirim dışarıdan geliyorsanız sizi de alıp götürürüm yardımcı olurum hocam.

kolay gelsin
Hocam biz bilmediğimiz için randevu alıp gitmenin daha anlamlı olduğunu dusunduk Mustafa Bey var onunla görüşülecek sanırım ama Genel mudurunde haberi var boyle bir görüşmenın olacagından ..
Sizde facedeki gruba biz göz atın yardımınız olur bizlere muhakkak..
tesekkurler..

emeği geçenlere ve gidecek olanlra teşekkür ederim arkadaşlar. inş. iyi bir cevap gelir.....

YusufULUCANLAR' Alıntı:
KAPIDA BEKLETİP SONRA GERİ GÖNDERİRLER.
Bu yorumu yazarak ayıp etmişsiniz hocam EĞİTEK gelen kimseye bunu yapmıyor, ben kaç kere şube müdürü yada daire başkanı hatta genel müdür yardımcısı ile görüştürdüm arkadaşlarımı.
Gün içinde yoğunluk fazla mesai bittikten sonra genel müdürlükten çıkmıyacağım bekliyorum gelin konuşalım diyen bile oldu.
Mustafa hocam Sanırım Mustafa İLKAN çok içten bir mesai arkadaşımız inanıyorum ki sizleri dinleyecektir.

ibrahim_hoca' Alıntı:
formatörlüğe norm verilirse bu bittiğimizin resmi olur işte.

Böyle bir uygulama da yok isteyende yok konunun bununla alakası da yok ama söyleye söyleye yapacaksınız sonunda vallahi.

ist_koord' Alıntı:
ibrahim_hoca' Alıntı:
formatörlüğe norm verilirse bu bittiğimizin resmi olur işte.

Böyle bir uygulama da yok isteyende yok konunun bununla alakası da yok ama söyleye söyleye yapacaksınız sonunda vallahi.
baştan 7.mesaj-yazan by gizem yazılan Formatorluk ......... her okulda sadece bilişimcilerin olabileceği sekilde norm olarak gozukecekmıs...

baygizem' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:

kolay gelsin
Hocam biz bilmediğimiz için randevu alıp gitmenin daha anlamlı olduğunu dusunduk Mustafa Bey var onunla görüşülecek sanırım ama Genel mudurunde haberi var boyle bir görüşmenın olacagından ..
Sizde facedeki gruba biz göz atın yardımınız olur bizlere muhakkak..
tesekkurler..

sevgili kardeşim çalışmanız da başarılar dilerim. Ancak EĞİTEK bu anlamda doğru adres değil malesef ,
eğer atanmış bir öğretmenseniz ve sıkıntınız BT Sınıflarının durumu yada burada ki diline mürekkep değesicelerin dediği adıyla formatörlük doğrusu Formatör ÖĞRETMENLİK şartlarının iyileştirilmesi amacıyla gidiyorsanız EĞİTEK bu konuda ki muhattaptır.
Yok atanmak istiyorsanız, kadro konusuyla ilgili konuşacaksanız eski adıyla Personel Genel Müdürlüğü yeni İsmiyle İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne gitmeye çalışın.
Dersimizi seçmeli dersler kategorisinde tutan; bilgisayarı bilmediği için fareyi iki tutan bütün çocukları kendi aşağılık kompleksini yenebilmek için bilgisayar cini sanan ve herkes bilgisayar kullanıyor canım diyerek dangalaklığını alenen ortaya koyan bürokrastlar nerede diye merak ediyor ve ders saatlerinin düzeltilmesi için enerji harcamak istiyorsanız Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı muhattaptır.

Eğitekte ki arkadaşlarımız sizi dinler atanmanız konusunda size canı yürekten hakta verirler ama onların elinden gelen birşey malesef mevcut değil. Genede görüşmeler zincirine EĞİTEKten başlamanız iyi olmuş en azından devletin koyu yüzü ile karşılaşmadan önce EĞİTEKte ki branşdaşlarımızla konuşur ve diğer birimlere gitmek için motive olursunuz.
Sevgili kardeşim malesef her birim EĞİTEK gibi değildir diğer daire başkanlıkları ve genel müdürlüklerde devletin soğuk yüzünü görebilirsiniz gene de siz olmadan bu sistemin olmıyacağını unutmadan ve yılmadan yolunuza devam etmenizi canı yürekten dilerim. Yanlış yere de gitse müdürünün tek lafı ile pısıp gelip buralarda ağlayan klavye delikanlılarından çok daha fazla faydanız olacak hem kendinize hem zümrenize .
Atanmanız ve meslek hayatınızda da çevrenizde ki tırsak meslektaşlarınıza inat bu şekilde mert olmanız dileklerimle.

Geri