Egitek Gen. Müd. Yrd. Konuşması 37 Dakika

Kodla Büyü

@lperen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
http://www.4shared.com/file/8PxUN4me/konusma.html

İlk kısımdan bir parça eksik arkadaşlar. Gelmeyen arkadaşlar da dinlesinler, belki bizim anlayamadığımız bazı şeyleri anlayabilirler.

Bu konuşmaların dışında ayaküstü sorduğumuz sorulardan aldığımız cevapları da aşağıya ekliyorum.
1- "Biz diğer Formatör öğretmenlerden bahsetmiyoruz BT öğretmenlerinin durumu ne olacak?" diye sorduğumuzda net bir cevap alamadık, zaten genelde de BT öğretmenlerinden pek bahsedilmedi, sürekli Formatör öğretmenlerin durumundan bahsedildi.
2- Bir Ebitefo kadrolu olalım dedi, kadro mümkün değildir cevabını aldı.
3- Öğretmenlere bu konularda(bahsedilen proje kapsamında) eğitim verileceğini söyledi ama bu konuda bizim(BT öğretmenleri) görevimizin ne olacağı açıklanmadı, üstelik formatör öğretmenin birden fazla okula gitmesi durumundan bahsetti.
4- Çalışma saatleri meselesini duyunca şaşırdı, not aldı, kimse sizi 5'a kadar okulda tutamaz dedi.
5- Sözleşmeli öğretmenler konusunu duyunca da duraksadı, sonra da sanıyorum sorunu çözeceğini söyledi.
6- Okullarda teknik eleman gibi görülüyoruz, bu nasıl değişecek dedik. Teknik eleman değilsiniz diye cevapladı.

Ayrıca panel kısmında konuşan branş dışı Ebitefo arkadaşlar sadece can sıktı, bir katkıları olduğunu düşünmüyorum. BT derslerinin üzerinde de neredeyse hiç durulmadı, özellikle "formatör olmak istemeyen" BT öğretmenlerinin durumu hiç sorulmadı, bu konuşulmadı da... Bu konu mutlaka bildiride yer almalıdır. Ayrıca genelge çıkmadan evvel "BT öğretmenleri"nin durumu ile ilgili bir adım atılmalı, en azından bu konuda bir metin düzenleyip Tunay Bey'e e-posta gönderebiliriz.

Eve az önce geldim, dinlenmek istiyorum... Umarım her şey gönlümüzce olur, hakkımızda hayırlısı olur... Ayrıca emeği geçen herkese çok teşekkürler...

evet sözleşmeli öğretmenlerin durumu hakkında genelgeden bişey çıkmazsa yüzlerce meslektaşım özlük hakları eğitmen kadrosu gibi kavramları düşünmeyi bi kenara bırak, iş kaybetme stresini birebir yaşayacak. Genelgenin içeriğine göre harekete geçilmeli.

Ayrıca yıllardır gitmeyi çok istediğim CeBIT fuarına gittim fakat toplantı sebeiyle gezemeden geri döndüm, buna da üzülmedim değil... Hayırlısı...

Biz bu işi başarcaz arkadaşlar. Tunay Bey'e isteklerimizi ve kısıtlı bir zamanda anlatamadığımız olayları bir rapor halinde gönderelim. İnanın kendini bilgisayar profu zanneden öğrencilerim bir kaç döküman dağıttığımda bakıp kaldılar. Biz bunları bilmiyoruz dediler. Geçen yılki ücretli öğretmene ders bile anlattırmamışlar ukalalıklarından. Şimdi çıtları bile çıkmıyor. Metin2 ve internette gezinmekten başka bişey bildikleri yokki. Bilgisayarındaki virüsleri temizlemeyi bilen birkaç kişi ancak çıkıyor. Vahim halde geleceğimiz. Yazık hepsine.
Olmadı anırkabire gidp orada oturma eylemi yapalım. Her zaman oraya gidenleri haber manşetlerinde görüyoruz :)

@lperen' Alıntı:
Ayrıca yıllardır gitmeyi çok istediğim CeBIT fuarına gittim fakat toplantı sebeiyle gezemeden geri döndüm, buna da üzülmedim değil... Hayırlısı...
Hocam üzülmeyin bu gidişle seneye de CEBİT'te oluruz. Hatta her yıl sistemli şekilde bu toplantıyı düzenlemek, sadece iş sektöründe değil eğitim alanında da bazı çalışmaların yapılmasını sağlayacaktır. Bu bir başlangıçtı. Ve iyi de başlamış okuduğum yorumlardan. Bundan iyisi can sağlığı. Şimdi sıra BT eğitiminin önemini üst kademedekilere benimsetmekte.

Konuşma....

1) Bt lablartuvarları dağıtılmayacak
2) Bilişim tüm derslerde kullanalıcak
3) Bt öğretmeninin önemi artacak
4) Bt öğretmenleri yardım amaçlı olacak
5) Öğretmenliği unutun Bt formatör öğretmen olarak geçiyor tüm konuşmalarda
6) Sınıf öğretmenleri formatör olamayacak büyük ihtimalle
7) Bt öğretmeni diğer öğretmenlerin dersinde onlara yardım edecek
8) Bt dersleri gene olacak
9) herkes bilişimi kendi öğretmenliğine monte edecek
10) ismini verilmeyen bir proje var :)
11) 3 yıl içinde ana okuldan lise sona kadar bt yi monte etmek istiyorlar mışşşşşş

Arkadaşlara yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etmek gerekiyor. Gerçekten kısa sürede ii bir hazırlık oldu. Ancak tabi muhattabımız olaylalara hakim değil mi, yoksa bilmemezlikten mi geliyor bilemiyorum... Her iki durumda çok üzücü. Madem bir projeniz var bunu bize değil de kime açıklayacaksın. Tam bir saçmalık. diyorki " o olmaz, bu olmaz". o durumda ben anlıyorum ki ilerdeki durumumuz şu günden farklı olmayacak. Yine görevlendirmeler hatta 2-3 okul görevlendirmeleri vs. Ben bu saçmalığa katılmam.
Bir sonraki görevlendirmelerde gerekirse tüm ülkedeki BT ci arkadaşlar kesinlikle formatörlüğe başvurmasa. Bunu tabi arkadaşlardan beklemek ya da istemek haddim değil. Çünkü durumumuz ortada. zorunluluktan yapıyoruz. ama ben kendi adıma ilimde buna başvurmayacağım. Terbiyesiz adamlar için biz tamirciyiz öyle mi. Gelsinlerde yaptırsınlar o zaman...

@lperen' Alıntı:
Ayrıca panel kısmında konuşan branş dışı Ebitefo arkadaşlar sadece can sıktı, bir katkıları olduğunu düşünmüyorum. BT derslerinin üzerinde de neredeyse hiç durulmadı, özellikle "formatör olmak istemeyen" BT öğretmenlerinin durumu hiç sorulmadı, bu konuşulmadı da... Bu konu mutlaka bildiride yer almalıdır. Ayrıca genelge çıkmadan evvel "BT öğretmenleri"nin durumu ile ilgili bir adım atılmalı, en azından bu konuda bir metin düzenleyip Tunay Bey'e e-posta gönderebiliriz.

Bir kısım ebitefo sürekli bizleri suçluyor. Hele bir tanesi vardı aslen elektrikçiymiş. İçinden elektrik geçen herşeyden anlarım deyip ne kadar bilgisayar bilgisi olduğundan bahsetti. Bu cümleyi aslen bilgisayarcı olmadığı ve bilgisayarcıların olduğu bir ortamda eziklik duyduğu için söyledi muhtemelen. Zaten sonrada sorunların asıl kaynağının biz BT öğretmenleri olduğunu bizi kendimizi geliştirmemek ve reddedicilikle suçlayarak gösterdi. Bazı ebitefolar kendilerini üstün görme ve bu görüşlerinide BT öğretmenlerinin bilgilerini gösterme çabası içindeler. Ama o ebitefolar şunu unutmasın kraldan çok kralcı şımarık insanlar sempatik değil antipatik olur. Sadece içinden elektrik geçen herşeyden anlamak yetmez, birazda insanı anlamak lazım. Bu akılda herkesde yok anlaşılan.

dosyayı yükleyen arkadaş teşkler ayrıca

içinden elektrik geçen herşeyden anlarım diyen arkadaşın videosu da varsa onu da alsak :p :p :p

Şu genelgeyi merak etmeye başladım. Bakalım yılbaşına kadar çıkarabilecekler mi. İçerisinde ne gibi sürprizler olacak. Eğer yakın zamanda çıkarmazlarsa bahar aylarındaki tayin dönemlerinde bilgisayar öğretmenlerinin çoğu norm fazlası olarak görünecek. Bir hayal kırıklığı da hala genelge diyorlar. Yönetmelik yok. Afaki uygulamalara devam edilecek sanırsam.

alperen hocam teşekkürler...

çocuk avutmaya çalışır gibi bir konuşmaydı. sizin önemiz artacak demekten başka bir şey dememiş... bizim istediğimiz önemimiz artsın değil ki...çalışma şartlarımız düzenlensin...kimi kandırıyorlar...

ankbote' Alıntı:
alperen hocam teşekkürler...

çocuk avutmaya çalışır gibi bir konuşmaydı. sizin önemiz artacak demekten başka bir şey dememiş... bizim istediğimiz önemimiz artsın değil ki...çalışma şartlarımız düzenlensin...kimi kandırıyorlar...

:+1:

onemimiz zaten belli abi.Ama eğitek in soylediklerine ve calısmalarına gore; herhalde 2-3 kişilik performans gosterirken simdi 10 kişilik performans gosterecez.

neymiş 2-3 okulmus.
neymiş teknik servismişiz.
neymiş diğer ogretmenelere eğitim içeriği hazırlayacakmısız.
neymiş
neymiş
neymiş.

bunlar bizi ne zannediyor.Her seyi bilmek zorunda mıyız.Her seyi ogrenmek zorunda mıyız.

artık konusmak yerine icraat yapmak gerekiyor.

saygılarımla

kazuo' Alıntı:
@@lperen, teşekkürler.
Hocam keşke orada olsaydınız, sizinle de tanışmak isterdim doğrusu.
Toplantının hararetinden oradaki arkadaşlarla da tam olarak tanışamadık ama bu işi için biraraya gelemek bile belki önemliydi. Özellikle Türkiye'nin dört bir yanından gelen arkadaşlara teşekkürler...

umarım bırılerı ıyıce durumumuzu anlamıstr daha nasıl ne sekılde calıstıgımızdan haberlerı yok :scared: ınsallah en kısa zaman da bızım ıcın faydalı bır sonuc alırız 8)

ylmz' Alıntı:
umarım bırılerı ıyıce durumumuzu anlamıstr daha nasıl ne sekılde calıstıgımızdan haberlerı yok :scared: ınsallah en kısa zaman da bızım ıcın faydalı bır sonuc alırız 8)

hocam size mantıklı geliyor mu formatorluk yapmıs biri bt ogretmenliği yapmıs biri sorunlarımızdan haberi olmuyacak. 3-5 mudur okul dısında bt ogretmenlerinin sıkıntısı belli. Kafalarına bir turku aynı calıp calıp kendileri oynuyor.

saygılarımla

katılım formunu doldurmuştum fakat rahatsızlığımdan dolayı uzun yolculuğa çıkamadım. inşallah herşey bizim için pozitif yönde olur. hepimizin hakkında hayırlısı.

üniversitede hocamız BÖTE bölümünü amerikadan alınmış ve direk bize uyarlanmış bir bölüm oldugunu anlatmıştı.Orada rehberlikçi gibi bir odada diger branş ögretmenlerine eğitsel içerik hazırlıyormuş.Üniversitede 6 sat mat 6 saat fizik 6 saat kimya gördük bilgisayar dersinden çok diger dersleri işledik yeri geldi. Program sonradan değişti halen bizim bölümü çözemediler.
Ama ben idareci formatör şu bu olmak istemiyorum tek istediğim öğrencilere birşeyler anlatmak.Çok sevdiğim bilgisayar dersine girmek.Ne yazıkki ek ders sıkıntısından dolayı formatör olup 5 e kadar okulda durmak zorundayız.Okullarda resmen teknik servis elamanı gibi çalışıyoruz.
herkese saygılarımla inşallah güzel günler göreceğiz.

meb öncelikle bt öğretmenlerini nasıl değerlendireceğine bi karar verse...
(bu kararı alırken uygulayıcıları dikkate alsa..)

sonra da bu konuda bt öğretmenlerini ve idarecileri bilgilendirse...
(özellikle idarecileri diyorum çünkü gittiğin ile hatta aynı ildeki okullarda bile bt öğretmenine farklı yaklaşımlar olabiliyor)

ne güzel olurdu ;)

en kötü karar bile karasızlıktan iyidir. hiç olmazsa yolumuzu görürüz tamam yada devam deriz

efe.dincer' Alıntı:
ben görüntüyü bir türlü indiremedim yardımcı olur musunuz :\
Görüntü değil ses dosyası, açılan sayfada Şimdi İndir butonuna basmak yeterli.

Ben de dinlemek istedim ama yüklenmesinden yana 4shared bana yamuk yaptı, şimdi de dosya yolu yanlış dedi. Bir başka dosya paylaşım sitesinde yeninden paylaşmak mümkün müdür hocam?

Peki ekledim arkadaşlar. Ben 4shared'i sorunsuz bilirdim.

Ekli dosyalar

• kayit.part1.rar
    4 MB · Görüntüleme: 67
  • kayit.part2.rar
    3.8 MB · Görüntüleme: 78
Geri