EĞİTİM BİR-SEN'den Fişleme Rezaleti!

Kodla Büyü
branta' Alıntı:
Ayrıca ne var bu idarecilikte anlamış değil, idarecilik dediğin bir öğretmen için 2.görev kapsamında değil midir? Asli görev öğretmenlik değil midir? Bunca yıl idarecilik yapan arkadaşlar buyursunlar biraz koltuklarını devretsinler gelsinler birlikte derslere girelim, engin birikimlerinden üstün yeteneklerinden faydalanalım. Nedir bu koltuk sevdası arkadaş. Para desen ciddi bir parada yok ortada???

Tekrar söylüyorum evet yapılan adaletsizlik var ise yanlıştır savunulacak bir tarafı yok, fakat şundan da fazlasıyla eminim ki aynı fırsatlar eğitimsen veya tes e verilse onlar da farklı birşeyler yapmayacak. Hatırladığım kadarı ile bir dönem de müdür müdürler tes'li idi.

ülkemizdeki sendikacılık anlayışı maalesef budur...
ülkemizdeki sendika anlayışını sadece EBS ye bakarak görürsen hepsini aynısı zannedersin oysaki iş öyle değil
akp den önce MHP koaliyon hükümetinin ortayıydı ve TES ciddi anlamda eylem yapmış tepki göstermiştir. o dönem mhp nin karolaştığını söyleyebilirmisiniz.

idarecililik kişiye göre önem arzeder benim için bir değerli olmayabilir ama başkası içın önem arz edebilir bunu saygıyla karşılamak gerekir. siz şimdi formaötrlüğü kaldırsanız kıyamet kopmaz mı? belki bazıları buna sevinebilirde bazıları için önemsizde olabilir ama çoğu için önemlidir. çok ciddi parası var mı?
bu millet bütün sendikları aynı zannediyor. ben TES liyim benim sendikam yanlış yaptığında en büyük tepki kor gerekirse istifa ederim kimsenin kuşkusu olmasın. bizim için onur herşeyden önemlidir. şucu bucu bırakın adalet herkese lazımdır. istediğin kadar dindar yönetici seç adalet olmayınca havanda su döversin

sahrak' Alıntı:
Bütün bu olanları ben abes bulmuyorum. Bunlar acı da olsa 2014 Türkiye'sinin bir gerçeğidir. Bu ülkede maddiyata önem verenler maneviyatı düşünenlerden kat be kat fazladır. % bilmem kaçı müslüman olan güzel ülkemin kapitalizme köle olmuş fertleriyle dolu.
Eskiden bu millette onur vardı, şeref vardı, fakirde olsa gurur vardı, Ekmeğini taştan çıkarıp namerde muhtaç olmamak vardı. Kutsal sayılan değerleri vardı vatan, bayrak, din, millet, ata, marşımız, andımız, şehit...
Neyse siz bunları boşverin 3 kuruşluk maaş ve mevki için yukarıda söylediklerimi hepsini yok saymaya devam edin. Taki onlar olmadığında yaşamanın hayvandan farklı olmadığını anlayana kadar.
Ben kime anlatıyorsam.. :!:
Hocam sen bana anlatıyorsun ve ben bu yazdıklarına dikkat ederek yaşamama rağmen, asıl dikkat etmesi gereken yine gözardı edecek. Bu iddia mahkemeye verilse, mahkeme yapılan atamaları iptal etse ne olur. Bu ülkede siyasi iktidarın emrinde olmayan mahkeme mi var? Varsa onun verdiği kararı uygulayacak idari güç yada kolluk kuvveti mi var? Hala bu forumda o malum sendikayı savunan arkadaşlar var. Ben anladım artık, bu dünyada adalet yok, öbür dünyada elim yakanız da olacak.

buda muğla'dan onurlu davranış

Ekli dosyalar

• 1452023_841685525864563_5171469203141796138_n.jpg
    1452023_841685525864563_5171469203141796138_n.jpg
    108.4 KB · Görüntüleme: 582
Kürşat_58' Alıntı:
........bu millet bütün sendikları aynı zannediyor. ben TES liyim benim sendikam yanlış yaptığında en büyük tepki kor gerekirse istifa ederim kimsenin kuşkusu olmasın. bizim için onur herşeyden önemlidir. ......

Hocam işte fark burada, "sendikaların hepsi aynı, kendi zamanında o da aynısını yapıyordu" diyorlar, boş laf söylemek kolay, gel de ispatla deyince herkes geri çekiliyor.

Sendikaların hepsi aynı değil, hele günümüzde, kimlerin gerçekten sendikacılık yaptığı (memurun hakkını koruduğu, izin, grev, maaş, ücret alacaklarının peşinde koştuğu), kimin de koltuk ve yandaşlık peşinde koştuğu belli.

Üye olan arkadaşlar hakkatten, gerçekten ve hatta Allah Rızası için sendikalarını sendikacılık yaptığı için savunuyorlarsa memura 3+3 zam verilirken (devletin enflasyon farkını nasıl az veririz diye düşünürken bunlar tamamen feragat ediyorsa) sadece bundan dolayı bile (tabi yaptıkları ve savundukları kanunsuzlukları, haksızlıkları saymıyorum bile internette birsürüsü belgeleriyle var) hala nasıl bu sendikanın üyesi olarak kalabiliyorlar. Herkesin kendi vicdanını sorgulaması gerekir: "Ben gerçekten sendikacılığından dolayı mı buradayım yoksa menfaat beklentisiyle mi?"

Eğer vicdanları 2.sini söylüyorsa o zaman bilmeliler ki dünya menfaatini isteyen Ahiret menfaatini kaybeder. Çok net bir şekilde söyleyebiliyorum, Ahirette ihtiyaç duyacağı Peygamber şefaatini kaybeder. Sonuçta herkese yalan söyleyip, görmezden gelip duymazdan gelip belki kandırabilirsiniz. Ama biliniz ki Yüce Allah'ı kandıramazsınız. Hak olan ne ise doğru olan ne ise adil olan ne ise her gün, her zaman, har şartta onu savunabilmeliyiz.

Bu işin bir de vebali var tabii. Üye olan arkadaşlar demesinler ki (vicdanlarını bile menfaat uğruna satanlar) "Kime ne canım ben üyeyim, kimseye de bir zararım yok, günahsa bana günah, ben hesabımı öbür dünyada veririm"....

Yok öyleee.... 1.si hesap vermenin kolay veya katlanılabilir olduğu düşüncesine hiç kapılmayın. Çünkü sorulacak soruların hesabını vermek dünyada yaşayan va yaşamış olan bilmem kaç trilyon insanın hiç bir tanesinin bile katlanamayacağı bir şeydir. 2.si kimseye zararı olmadığını söyleyen sayın üye, sen bu (Allah'ın emrine, kanununa, adaletine, hakkına karşı gelen ve apaçık inkar eden) sendikaya üye olduğun için bu kanunsuzluklar devam ediyor. Çünkü maalesef ki senin gibi (Allah'tan korktuğunu söyleyen ama öbür tarafta Allah'ın hakkını çiğneyen) o kadar çok insan var ki, sizler bir araya gelince hak peşinde koşan insanlardan sayıca daha fazla oluyorsunuz. Ve Hak peşinde koşan insanların devlet kanunu önünde yetkisiz kalmasına sebep oluyorsunuz.

Bakın güzel kardeşlerim ben çok net bir insanım her şeyi herkesin anlayabileceği şekilde ve en kısa haliyle söyleyiveririm. Benim mantığım düz mantıktır, bir şey varsa vardır, yoksa yoktur, aaa şimdi yokta birazdan getirecem olmaz bir şey (Hak için) doğruysa doğrudur yanlışsa yanlıştır, yaa yanlış ama şimdilik böyle felan değil..

Ben diyorum ki "Kanunsuzluğu savunan, destek olan, taraf olan veya ses çıkarmayan şahsi (dünyevi) menfaati için torpil yapan, yaptıran, hakkı çiğneyen kim olursa olsun BETER OLSUN inşallah, bu dünyada da öbür dünyada da yüzü yerden yukarıyı kalkmasın inşallah, böyle insanların da bunların soyundan gelenlerin de memlekete faydası zaten olmaz, soyları kurusun inşallah, benim hak, adalet. kanun, kural, eşitlik peşinde çalışmamı engelleyen en başta benim hakkımı yiyen böyle insanlar bin türlü beter olsun inşallah....

Ben bunları söylüyorum. Ben eğer bunları söylerken taraf tutuyorsam, dünyevi menfaatim için söylüyorsam, kendi çıkarlarım için, torpilim için, ayrımcılığım için söylüyorsam zaten (Tövbe haşa Allah'ı kandıracak değiliz o insanın dilinde olanı da kabinde olanı da bilir) kabul olmaz biliyorum. Ama bunların helak olmasını HAKK'ın yücelmesi için söylüyorsam o zamanda duam kabul olur. Onu da biliyorum.

Aldırma be adam diyemem aldırırım,
Hakkı tutar kaldırırım....

Gücüm yettiği yere kadar. Ama bilirim ki "Allah doğrularla beraberdir." Siz torpilci tayfa "Allah'a sırtınızı döndüğünüzün, onu ve hakkını, adaletini, eşitlik ilkesini, kanununu çiğnediğinizin" ve hatta daha açık söylemek gerekirse "Ya iyi tamam da güzel Allah'ım bu devir bizim devrimiz, bu devirde böyle, biz geçici süre senin kanunlarını devre dışı bırakıyoruz" dediğinizi biliyor musunuz. Allah bazı dönemlerin değil her dönemin İlahıdır, Kuran bazı dönemlerin değil her dönemin Kitabıdır.

Hani bir söz var, ayet veya hadis emin değilim: "Bir kadın kocasının rızasını almadan (kocası ondan memnuniyetsiz bir haldeyken) yatarsa sabaha kadar melekler ona LANET OKUR." Aynı şekilde ilgili sendikada ki arkadaşlar da bilsinler ki Allah rızası için adaleti savunun bizler ve bu devirde toprağın altında olan binlerce enbiya, evliya, mürşit, peygamberde sizin için aynı şeyi yapıyoruz.

Bence bu töhmetten biran önce kurtulun ve dünyevi sevdalara bulaştığınız için tövbe edin. İnşallah Allah affeder. Haa bir de doğruları savunmak isteyen ama sizin sayıca engellemeleriniz yüzünden savunamayan bizlerin affetmesi lazım. O kolay. Siz yeterki doğruyu bulun.

Saygılar, hörmetler.

O sayfaları rolu yapsınlar...
Rızkımızı veren Allah, bu Allahsızların oyunları kendilerine dönecek elbet.

mclaren' Alıntı:
Hiçbir sendika üyesi değilim ve olmayacağımda. Ama böyle bir belgeyi burada paylaşıyorsanız dayanağını da söylemelisiniz, böyle bir belgeyi herkes hazırlayıp taratıp internet ortamında paylaşabilir. Bence orjinali varsa onu paylaşın, yoksa da böyle paylaşımlar yapmak karşı tarafı zan altında bırakmaktır, günah almaktır.

sen zaten sendika üyesi olamazsın. bütün medya organlarinin verdiği haberi yalan olarak nitelendircek dar kafalısın :)

Kürşat_58' Alıntı:
mclaren' Alıntı:
zaten orada yazılanlar rivayet bence, onu yazanların kim olduğu belli değil, yazılanların kim olduğu belli değil. Adam TES üyesi diye militan demişler, bu ne hadsizlik. Nerde yaşıyoruz biz kim kime militan, işe yaramaz, faşist gibi yakıştırmalar yapabilir. Bu belgeyi ele geçiren adam tamam isimleri silsin ama branşları yayınlayacağına olayın hangi şehirde olduğunu, altında kimin imzası olduğunu bıraksın da bişeyler yapılsın, yoksa burda konuşmanın, insanlara hakaret etmenin bir lüzumu yok bence.

bu belgenin orjinali kamusen başkanı ismail koncukta var. yakından tanıyan birisi olarak, o insan rivayetten belge yayınlayacak birisi değildir. insanlar ancak inanmak istediğine inanır. bu belge elinde olan bir kişi hukuki olarak birşeyler yapabilir mi? yapamaz. siz kimi kime şikayet edeceksiniz ki

Ebeni si**n kadı, kimi kime şikayet edecen!

seasun' Alıntı:
mclaren' Alıntı:
Hiçbir sendika üyesi değilim ve olmayacağımda. Ama böyle bir belgeyi burada paylaşıyorsanız dayanağını da söylemelisiniz, böyle bir belgeyi herkes hazırlayıp taratıp internet ortamında paylaşabilir. Bence orjinali varsa onu paylaşın, yoksa da böyle paylaşımlar yapmak karşı tarafı zan altında bırakmaktır, günah almaktır.

sen zaten sendika üyesi olamazsın. bütün medya organlarinin verdiği haberi yalan olarak nitelendircek dar kafalısın :)

Hocam bu konu altındaki bütün mesajlarımı okuyun, ben hiçbir habere doğru veya yanlış demedim, sadece bu tarz haberlerin yaptırımı olması için resmi nitelik taşıması gerektiğini savundum, en azından kimseye hakaretvari kelimeler kullanmıyorum sizin gibi, sendikasızım bununla gurur duyuyorum. Eğer bu dar kafalılıksa dar kafalıyım evet.

mclaren' Alıntı:
seasun' Alıntı:
mclaren' Alıntı:

Hocam bu konu altındaki bütün mesajlarımı okuyun, ben hiçbir habere doğru veya yanlış demedim, sadece bu tarz haberlerin yaptırımı olması için resmi nitelik taşıması gerektiğini savundum, en azından kimseye hakaretvari kelimeler kullanmıyorum sizin gibi, sendikasızım bununla gurur duyuyorum. Eğer bu dar kafalılıksa dar kafalıyım evet.
Allah aşkına yaaaa.torpilin belgesi resmi olurmu..yazık yaaaa bunu söyleyen bir öğretmen

Geri