İmaj Nasıl Oluşturulur

Kodla Büyü

pointer

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,

laboratuvarlardaki bilgisayarlara tek tek format atıp program yüklemektense imaj alıp imajla yükleme yapmak istiyorum. istediğim şey akıllı tahta imajlarının aynısı imajı alıp usb ye atıp o usb den formatlamak. internette araştırdığımda hirens boot diye bir program ile imaj alıyor daha sonra o program içinde restore diyerek yükleme yapıyor ben böyle olsun istemiyorum. Akıllı tahtalardaki gibi bir süreç için ne yapmak gerekli.

bir de windowsda sistem görüntüsü oluşturma diye kendi özelliği var ama onu kullanamadım sürekli hata veriyor ve çözemedim.

teşekkürler.

araştırmalarım sonucu bulduğum yöntem şudur:

clonezilla ile yedek oluşturuyoruz. tekrar clonezilla ile bilgisayarı açıp bu yedeği seçip iso ya dönüştürüyoruz. en son elimizdeki bu iso yu bir usb ye atıp format usb si elde ediyoruz.

Hız istiyorsanız acronisin üzerine tanımam. Akıllı tahta 6dk da yüklenip açılıyor.

merhaba arkadaşlar gönüllü olarak bir lisenin laboratuvarını elden geçireceğim. pc lere tüm programların kurulu olduğu (driverlar, office,deepfreeze,sctatch,python vs) bir bilgisayardan imaj alıp, o imajı kurmak istiyorum. yukarda youtube da bahsedilen hirens boot programını kullanabilir miyim ? şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaşlar gönüllü olarak bir lisenin laboratuvarını elden geçireceğim. pc lere tüm programların kurulu olduğu (driverlar, office,deepfreeze,sctatch,python vs) bir bilgisayardan imaj alıp, o imajı kurmak istiyorum. yukarda youtube da bahsedilen hirens boot programını kullanabilir miyim ? şimdiden teşekkürler
bilgisayarlar aynı marka modelse olur. değilse sürücüleri falan yeniden yüklemek gerekebilir.

yüzde 90 aynı markalar eksik kalanları elle yüklerim ilk defa imaj alacağım için sorayım dedim.bi deneyeceğim bunu

Hız istiyorsanız acronisin üzerine tanımam. Akıllı tahta 6dk da yüklenip açılıyor.
Hocam merhabalar. Acronis'in hangi sürümünü kullanıyorsunuz. Yakın zamanda hiç imaj aldınız mı?

Benim hiç acronis tecrübem olmadı ve denemek istiyorum. Bilgi almak açısından soruyorum. Teşekkür ederim.

Hocam merhabalar. Acronis'in hangi sürümünü kullanıyorsunuz. Yakın zamanda hiç imaj aldınız mı?

Benim hiç acronis tecrübem olmadı ve denemek istiyorum. Bilgi almak açısından soruyorum. Teşekkür ederim.
Hocam 2021 veya 2020 sürümü var bende sanırım emin değilim. SSD disk de imajim.
Akıllı tahta imajını almak 10dk civarı imajını atmak 4dk maximim sürüyor. Kendim işletim sistemi kurdum ve öğretmenlere gerekli programları yukledim akıllı tahtaya.

Pclerde android stüdyo unity ve Adobe nin tüm programları yüklü üstüne diğer programlar da var Arduino ide Office xampp gibi imaj atmak 6dk. 1 atolyeyi yarım günde halledip bitiriyorum.

Hocam 2021 veya 2020 sürümü var bende sanırım emin değilim. SSD disk de imajim.
Akıllı tahta imajını almak 10dk civarı imajını atmak 4dk maximim sürüyor. Kendim işletim sistemi kurdum ve öğretmenlere gerekli programları yukledim akıllı tahtaya.

Pclerde android stüdyo unity ve Adobe nin tüm programları yüklü üstüne diğer programlar da var Arduino ide Office xampp gibi imaj atmak 6dk. 1 atolyeyi yarım günde halledip bitiriyorum.
Acronisin tam sürümünü nasıl temin edebiliriz ?

Clonzilla ile imaj almanızı tavsiye ederim. Etkileşimli Tahtalarda (ET) kullanılan imajlar (Pardus ETAP olanlar, wintost'ları bilmiyorum) clonzilla ile hazırlanmıştır. Hazırladığınız imajı geri yüklemek için herhangi bir uygulamaya gerek kalmıyor, clonzilla kendini imajın içerisine gömüyor. Acronis ile hazırladığınızda acronis için ayrıca bir flash bellek daha kullanmak durumunda kalacaksınız. Bilginiz olsun. 😉

Ücretsiz ve kullanımı kolay olan Aomei backupper da olabilir. Ventoy ile kullanıldığında çok daha kolay olur kullanması.

Akill tahta icin olusturulan win7 imaji evdeki laptopa attim cuk diye oldu . Tum driverlar calisti. 😃

dism++, acronis ve clonizella. iso için clonizella. Tek dikkat etmen gereken imaj almadan önce gereksiz yer kaplayan dosyaları silmek. yoksa çok büyük dosya elde edersin.

Arkadaşlar Dism++' da bazı bilgisayarlarda "WinRE İçinde Çalıştır" işlevini seçince "sistem belirtilen yolu bulamıyor" hatası alıyorum. Neden olabilir?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    404.8 KB · Görüntüleme: 23
  • 2.jpg
    2.jpg
    403.1 KB · Görüntüleme: 24
Yıllar önce açtığım bir başlık:

Geri