Eğitim söz sen sendikası yeni yönetim kurulu

Kodla Büyü

sefatetik

Süper Üye
Süper Üye
Eğitim söz sen sendikası yeni yönetim kurulu belli oldu.
Tüm meslektaş arkadaşlarımı sendikamıza davet ediyorum ...
detayli bilgi için ...
www.egitimsozsen.org ziyaret ediniz..

hazır başkanımı görmüşken, sefa hocam sivil kıyafet eylemine destek verebilirmiyiz acaba okulda sivil giyinmek istiyorum, ama sendikanın böyle bir kararı olmadığı için sivil giyinemiyorum.

merhaba arkadaşlar teşekkürler öncelikle bir bilgisayar öğretmeni olarak sendikamızı daha iyi temsil edeceğimize inanıyorum
üye sayısı noktasında sen yoksan 1 eksik desem anlar üye sayısını soran arkadaşa ilk işim işallah ortada gezen dedikoduları açıklığa
kavuşturmak olacaktır. Bugün Personel genel müdürümüzü sayın Hamza AYDOĞDU 'yu aradım . Toplantıdaydı selamı mı ilettim. ders saat sayımızın artırılması noktasında çalışmalar yapabiliriz. Bir de BT Formatör lü konusundaki olumsuzlukları yeni yeni müdürlerimize de aktarmak gerekir.
sendikaların üye sayısı kadar etkinlikleri de önemlidir.
Serbest kıyafet konusunda arkadaşlar okuldaki bir resmimi çekip siteye koyayım en iyisi sonuna kadar destekliyoruz. Yönetim kurulumuzun kararı
bulunmakta üyelerimiz serbest kıyafetle okullarına gidebilirler..
3 yıllık bir sendikayız bunu BT eylemine katılanlar iyi bilir.
Yaptıklarımız ise yılların sendikaları karşılaştırmanızı isterim
1. Sözleşmeli öğretmenliğin sonlandırılması
2. BT dersinin geri getirilmesi
3. Alan değişikliğine dava açma ve Davanın kazanılması
4. Beden Eğitimi Dersinin kaldırılmasına karşı Dava açılması
5. Müdür yetkiliği davasının kazanılması

Yeni hedefimiz de Okulda tutulan Nöbetlerin ek ders verilmesi için İMZA kampanyası
yapacağız. Nöbete ekders ver adlı ANKETİ bu hafta içinde sitemize ekleyeceğiz tüm öğretmen arkadaşlardan
destek bekliyoruz

Adam sendikayı kuruyor 3 günde 50 bin üyesi oluyor oturup düşünmek lazım
bu sendika eğitim çalışanı sendikası mı yoksa siyasi,ideolojik veya görüş sendikası mı diye
o sendikalara üye olduğunuzda başka bir okula tayin olduğunuzda ETİKETİNİZLE gidersiniz.
etiketinize göre muamele yapılır . Bunları yaşamamak için bu sendikayı 2010 yılında kurduk ..
Yönetim kadromuzda her görüşten insan var ama görüşlerimiz ön plana çıkmaz eğitim çalışanın hakkı ön plandadır her zaman...
sendika öğretmenin hak ve hukuku için vardır. Siyasi partilerin ve ideolojilerin arka bahçesi olmamalıdır.

Bu anlayıştaki herkesi de yanımızda görmek isteriz...

Tüm meslektaşlarıma teşekürler
arkadaşlar Bilgisayar Öğretmenlerini başta olmak üzere tüm eğitim çalışanlarının sözcüsü olacağız
işallah 2 arkadaşımızı da il başkanlıklarına atayacağız
isteyenler olursa Boş olan ilerimizde başkanlık görevi verebiliriz.
Avantaşları soracaksanız

50 üyelik ilçe temsilcisinin 4 saat idari izin hakkı olacak
100 üyesi olan illerde 1 günlük idari izin hakkı olacak

idari izinli olduğunuz gün ek dersleriniz sendika tarafından ödenecek
..................

svil giyinme konusunda sendikanın böyle bir kararı olduğunu bilmiyordum, bilgi için teşekkürler başkanım. :D

en büyük başkan bizim başkan... :-1:

Kararımız var ayrıca personel genel müdürümüz
yanında bunu özellikle belirtik Bilişim Çağındayız artık kılık kıyafetle
uğraşmayalım lütfen

Ekli dosyalar

• meb görüşme.jpg
    meb görüşme.jpg
    30.3 KB · Görüntüleme: 1,124
resimdekinin kim olduğunu görmek isteyen varsa meb personel genel müdürü yazsın çıkar..

sefatetik' Alıntı:
Adam sendikayı kuruyor 3 günde 50 bin üyesi oluyor oturup düşünmek lazım
bu sendika eğitim çalışanı sendikası mı yoksa siyasi,ideolojik veya görüş sendikası mı diye
o sendikalara üye olduğunuzda başka bir okula tayin olduğunuzda ETİKETİNİZLE gidersiniz.
etiketinize göre muamele yapılır . Bunları yaşamamak için bu sendikayı 2010 yılında kurduk ..
Yönetim kadromuzda her görüşten insan var ama görüşlerimiz ön plana çıkmaz eğitim çalışanın hakkı ön plandadır her zaman...
sendika öğretmenin hak ve hukuku için vardır. Siyasi partilerin ve ideolojilerin arka bahçesi olmamalıdır.

Bu anlayıştaki herkesi de yanımızda görmek isteriz...
hocam sendika felsefeniz çok güzel takdir ediyorum. 10 yıllık görevimde hiçbir sendikaya üye olmadım ama bu tarz düşünen bir sendika ile neden olmasın der gibiyim :) başarılar diliyorum

2007 Yılında Getirilen 4688 sayılı kamu görevlileri Sendikaları Kanunu gereği toplu sözleşme priminden
hem çalışırken hemde emekli olduğunuzdan bu haktan yararlanmak için bir sendikaya üye olmanız gerekiyor. Bu noktada
üye olduğunuz sendika çok önemli ,sizi en başta ETİKETLEMEYECEK , siyasi görüş ve ideolojilerden uzak olması her zaman önemlidir.
Bütünleyici herkesi barındıran ama Siyasi görüş veya ideolojik yapıda değil , Eğitim ve Öğretimin geliştirilmesi, Eğitim çalışanının Hak ve Hukukunun
korunması noktasında bütünleyici bir sendikada olmanızı isterim . Başladığımız günden beri bu noktandan ödün vermedik vermeyeceğiz de
Böyle düşünen tüm arkadaşları da sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz...

Sözleşmeli çalışırken çalışmalarınız bizi hep memnun etmişti :++:
Teşekkür ederiz :alkis:

Merak ettiğim bir konu var:
Hiçbir sendika KÖY ÖĞRETMENLERİ ile alakalı bir çalışma yürütmüyor.
Acaba sizin sendikanız da bu konuya yönelik bir çalışma mevcut mu?

Yarın van depremi sırasında özel kanun ile vana atanan 800 öğretmenimizin il içinden yararlanamayan öğretmenlerimizin de il içi atamadan yararlanması için başvuru yapacağız siz de köy konusunu ve yaşananları bize yazılı olarak gönderin gerekli işlemi yapalım hocam

sefatetik' Alıntı:
Yarın van depremi sırasında özel kanun ile vana atanan 800 öğretmenimizin il içinden yararlanamayan öğretmenlerimizin de il içi atamadan yararlanması için başvuru yapacağız siz de köy konusunu ve yaşananları bize yazılı olarak gönderin gerekli işlemi yapalım hocam
Hocam sendikada hangi iller boş bilgi verir misin

Geri