Eğitim teknolojileri ve Öğretim Teknolojileri

Kodla Büyü

hanedantr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar bazı yerlerde kişiler arası sorgulama yaptığımda eğitim ve öğretim teknolojileri kavramlarının karıştığını gördüm. Rica etsem Eğitim Teknolojilerine ve Öğretim Teknolojilerine örnek verebilir misiniz? Bakalım forumda durum nedir?

Örnek
Eğtim Teknolojileri örneği....:
Öğretim Teknolojileri örneği...:

Son düzenleme:
Eğitim teknolojileri tüm öğrenmeleri hedef almakta iken öğretim teknolojileri kurumsal, tasarlanmış, müfredatlandırılmış ve istendik öğrenmeleri hedef almaktadır.

Ya da daha basit olarak sorayım bilgisayar eğitim teknolojiler araçlarına mı girer öğretim teknolojileri araçlarına mı?

her iki kategoriye koyanda oluyor bende merak ettim bu forumdakilerin düşüncesi nedir

Eğitim teknolojisi ve öğretim teknolojisi arasındaki temel fark eğitim teknolojisi tüm eğitim faaliyetlerini göz önünde bulunduruyorken öğretim teknolojisinin daha çok örgün eğitim kurumlarındaki öğrenmeler üzerinde duruyor olmasıdır. Bu bağlamda öğretim teknolojisinin eğitim teknolojisinin bir dalı olduğu söylenebilir. Veyahut da eğitim teknolojisinin öğretim teknolojisini de kapsayan daha geniş bir paradigma olduğu belirtilebilir.

Geri