eğitim yönetimi, denetimi, ekonomisi ve planlaması

Kodla Büyü

selcuk35

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu alanda sorusu olan veya dökümana ihtiyaç olan varsa yardımcı olabilirim.

üstadım elinde döküman ne varsa paylaş derim ben bu sene sonunda yüksek lisans yapmayı planlıyorum

Hocam ben de eytpe tezsiz yuksek lisans yapiyorum. yarin(carsamba) projemi sunacagim. Proje sunumunda ne soruyorlar bir bilgin var mi

selcuk35 hocam sanırım siz bitirdiniz veya bitirmek üzeresiniz. Henüz yeni başladık. (Fatih ya da yeni adı T.Özal'da / ANK)
Tavsiyelerinizi alabiliriz.
Paylaşacağınız makale veya sunular olabilir, faydalanırız.
Şimdiden teşekkürler...

bende pamukkalede yapmaktayım. şuan okuldayım. bugün yarın elimdeki dökumanları toparlar, upload eder link paylaşırım arkadaşlar.

eğitim planlaması dersi için "yök de ki plansızlıkların sayısal verilerle anlatılması" şeklinde kendi ödevim var.

proje içinde zihinsel engelli öğrencilerin internet üzerinden gelişimlerine faydalı bir eğitim sitesi üzerinde çalışıyorum.

bu alan üzerinde elimde baya döküman var, yakında paylaşacağım arkadaşlar.

bu alanda yüksek lisansın faydaları konusunda bildiklerim şunlar;
* Müdür ve müdür yard. sınavında extra 8 puan
*bu alanda yüksek lisans yapmışsanız 5 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra müfettişlik sınavlarına girebiliyorsunuz. Normalde 8 yıl idarecilik ya da 10 yıllık öğrt. yapmış olmak gerekiyor.
Ben müfettişlikde tekrar doğu görevi yapmak gerektiğinden düşünmüyorum.
*Bence en önemli faydası insanın ufkunu çok açıyor.

vediban' Alıntı:
Hocam ben de eytpe tezsiz yuksek lisans yapiyorum. yarin(carsamba) projemi sunacagim. Proje sunumunda ne soruyorlar bir bilgin var mi

Biz KTÜ 3 kişilik bir jürünün önüne çıktık . Tezsiz olmasına rağmen hazırlamış olduğumuz tezimizi hocalarımıza verip her yerinden soru sormalarını bekledik konu seçiminin nedeninden tutunda, hangi istatistikleri neden kullandığımıza kadar soru yönelttiler ardından tez sorgusu bittikten sonra Hocalarımızdan bir tanesi 5. disiplinin ne olduğunu sordular. Bir başka soru Bakanlıktaki kurmay yetkisiyle ilgiliydi, köy enstitüleri v.s. bizi baya zorlamışlardı. Bilmiyorum şuanda durum nedir ?

bende bu dönem eytp(tezsiz) yüksek lisans bitirdim. lisans okumak çok daha kolaydı. okuyanlara allah yardım etsin

hocam makale araştırması yaptığınız siteler neler.... yada sürekli takip ettiğiniz online dergiler varmı..
aynı bölümde değiliz ama bende makalelerinizi merak ettim...birde yurt dışı üniversitelerinin şifreleri var mı

Bihruze' Alıntı:
hocam makale araştırması yaptığınız siteler neler.... yada sürekli takip ettiğiniz online dergiler varmı..
aynı bölümde değiliz ama bende makalelerinizi merak ettim...birde yurt dışı üniversitelerinin şifreleri var mı

hocam ben araştırma için ulakbim ve tüik kullanıyorum.

online takip etmiyorum hocam. takip ettiğim yazarlar ve kitaplar var.

yurtdışı üniversite şifresi yok malesef

Arkadaşlar eğitim yönetimi yüksek lisans programının ödev aşamasına geldiğim dönemde tayinim çıktı. 24 ocakta da ödevi teslim etmem gerekiyormuş. Bugün öğrendim. Bu bölümü bitirip de elinde ödevi olan arkadaşlar varsa özelden atabilirlermi? Gerekirse parayla da satın alabilirim. Malum karne haftası.Olmasada sıfırdan bir ödev 5 günde bitmez. Lütfen yardımlarınızı bekliyorummm

HOCAM ELİNİZDEKİ DOKÜMANLARI BAŞKA BİR SİTEYE UPLOAD EDEBİLİR MİSİNİZ? HOTFİLE KAPANMIŞ DA

Hocam ben bu alanda yüksek lisans yapıyorum ve son döneme geldim. Bir bitirme projesi(tez) hazırlamam gerekiyor. Bana konu seçiminde yardımcı olabilirmisiniz.

Geri