Eğitsel Geziye katılan öğretmenin Kurs Ek Dersi Ödenir mi

Kodla Büyü

sanalomer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İdari amirin izniyle eğitim öğretim günlerinde izinli olunan hallerde (yağmur, kar, sel tabii afet, deprem, eğitsel gezi vs.) ders işlenmese bile ek ders ücretleri ödenmektedir.

Aynı durum Destekleme ve Yetiştirme Kursu için de geçerli midir? Eğitsel gezi düzenlenen haftaiçi günde kurs ücretleri ödenir mi?(Bana göre ödenmesi gerekir ama yine de danışmakta fayda var)

Bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

-----------------------------------Edit ÇÖZÜLDÜ-----------------------------------------
Bu linkten şimdi cevapları aldım. Ayrıca Dosya Ekini de forma upload ettim.

Buradaki sununun 31.slaytındaki bilgilere göre ek ders ücreti ödenir. Herkese katkısından dolayı teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 08022529_ekderssunu.zip
    231.4 KB · Görüntüleme: 104
Re: Eğitsel Geziye katılan öğretmenin Kurs Ek Dersi Ödenir mi?

Hocam mevzuat bilgim yok bu konuda ama ilk dönem sonuna doğru kar tatillerinde dyk ödemelerinin yapılması ile ilgili memurlar net bir haber yaptı. İdari izinlerde ödemelerin yapılması ile ilgili yazı geldiğini söylemişti okul müdürü.

Allah tan korkun be, hem geziye git hemde çift katlı katmerli kurs ücreti iste, dyk lar kapanır yakında zaten.

karacam' Alıntı:
Allah tan korkun be, hem geziye git hemde çift katlı katmerli kurs ücreti iste, dyk lar kapanır yakında zaten.
Hocam mevzuat neyse ona göre hareket etmek zorundayız.

selcuklu' Alıntı:
Hocam mevzuat bilgim yok bu konuda ama ilk dönem sonuna doğru kar tatillerinde dyk ödemelerinin yapılması ile ilgili memurlar net bir haber yaptı. İdari izinlerde ödemelerin yapılması ile ilgili yazı geldiğini söylemişti okul müdürü.
Hafta sonu idari izinlerinde de dyk ek dersleri ödenir mi bu durumda? Net bir bilgi bulursanız bekliyorum. Tşk.

sanalomer' Alıntı:
karacam' Alıntı:
Hocam mevzuat neyse ona göre hareket etmek zorundayız.

Böyle mevzuat mı olur hocam, kurs extra verilir ve ücreti verilmemesi lazım. Ha hafta içi dersin olur, zorunlu veya isteğe bağlı görevlendirme çıkar ek dersini alırsın, ama dyk ki 2 ile çarpılıyor ek dersi almak hiçte doğru değil, mevzuatta da olmaması lazım.

fiilen yapılmayan nöbet egzersiz dyk ücreti ödenmez

görevli izinliyse yazılmamasında bir sebep yok. milletvekilleri başbakan cumhurbaşkanı gezerken aldıkları ödeneklerede keşke aynı tepkiyi verebilseniz. öğretmenin cebine dyklar sayesinde 3 kuruş para girdi öğretmen milleti bile öğretmene bu parayı çok görüyor. bize herşey müstehak onun için zaten herkese zam yapılırken bize kıllarını kıpırdatmıyorlar.

yani uzun lafın kısası bunun Allahtan korkmakla alakası yok yönetmelikte yazıyorsa alır yazmıyorsa almaz.

Yorumlarınız için teşekkürler. Ancak ilgi mevzuat madde ile ilintili açıklama olursa çok memnun olurum.

Müdürüme sordum görevli izinliyse alır dedi. Dyk sıkça sorulan sorularda varmis. Bu sene düzeltilmiş geçen sene yapılma şartı vardı bu sene yok görevli izinliyken alabilirsiniz yani ifa şartı kalkmış.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DYK'yı geçtim geçen sene bizim öğretmenler çanakkale gezisine öğrenci götürdü, hafta içi ek dersleri kesildi. İtiraz edince de sığırın biri çıktı hem gezdiniz hem de ek ders mi alacaksınız dedi. Olay şöyledir. Eğer ki siz o geziye idari izinli olarak gittiyseniz ek dersinizi alırsınız. Verilmiyosa eğer neye göre kesinti yapılmıştır. Siz hastaneden rapor mu aldınız da ona istinaden kesildi? Yok rapor alınmadı, idari izin de verilmediyse keyfi bi şekilde okula gelmeme suçu işlemiş olursunuz o zaman ek dersi yazmayan idare soruşturma açmak zorunda.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında derse fiili olarak girilme zorunluluğu vardır. bu yüzden görevli izinli olduğunuz zamanlarda dyk ücretleri ödenmez. aynı durum nöbet içinde geçerlidir. nöbetçi olduğunuz gün görevli izinli olursanız o da ödenmez. sadece ders görevi sayılan hallerde zorunlu ödeme yapılır.

Bu linkten şimdi cevapları aldım. Ayrıca Dosya Ekini de forma upload ettim.

Buradaki sununun 31.slaytındaki bilgilere göre ek ders ücreti ödenir. Herkese katkısından dolayı teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 08022529_ekderssunu.zip
    231.4 KB · Görüntüleme: 83
Hocanin yasal hakkına göz dikip Allah'tan kork diyen arkadaşlarda bu yazıyla Allah'tan korkarlar umarım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ek dersin yapılmış sayılacağı 1. Durum: genel idari izin. Bu durum bayram tatilini uzatan yada kar tatili vb. Izindir. Ülke veya il çapında olur.
2. Durum: okul yada sınıf bütünlüğünde öğrencilerin izinli sayılması halinde öğretmenin dersini yapamaması halidir.
Okulun tümünün izinli olması yani geziye gitmesi sebebiyle kursunuzu yapamadıysanız ücreti ödenir. Ama siz gezi için görevli izinli iseniz ve kurs verdiğiniz öğrencilerden geziye gitmek uzere izinli olmayan varsa yani ders vereceğiniz öğrencilerin tamamı izinli değil ise ücretiniz ödenmez. Sizin geziye nezaret etmek için görevli izinli olmanız genel idari izin değildir. Bunu slaytin 32. Sayfasindan okuyabilirsiniz. Öğretmenin değil öğrencinin sınıf veya okul bütünlüğünde izinli olması şartı var.

Egitsel gezi icin tum okul ogrencileri izinli ise yapamadığınız kurs ücretiniz ödenir.
Kurs vereceğiniz öğrenci grubunun tamami egitsel gezi icin izinli ise yapamadığınız kurs ücretiniz ödenir.
Kurs vereceğiniz öğrenci grubundan bir kısmı gezi icin izinli bir kısmı izinli değil ise ücretiniz ödenmez.

Son düzenleme:

fiilen yapılmayan nöbet egzersiz dyk ücreti ödenmez
Bakanlık görüş yazılarında nöbet ve egzersizlerde fiilen yapma şartı var. Bunlar dışındaki normal ek ders, dyk ek ders ve destek odası ek dersi ödenir.

Son düzenleme:
Geri