Ek ders ucreti kalkacakmis dogrumu

Kodla Büyü

klmno

Süper Üye
Süper Üye
Ek ders ucreti kalkacakmis yerine 5 gun tam mesai geliyormus. Dogrumu

Hocam ozaman bende sana şunu soruyorum. Nasıl olacak o iş? Maaş karşılığını bile zor dolduran on binlerce öğretmen var. Ne yaptıracaksın bu adamlara. Hizmetli görevi mi yapsınlar. Yerlere paspas mı ataınlar okulun kaloriferini mi yaksınlar. Herkesi kapsayan yeni birşey getiriyorsan aynı şekilde herkesin durumunu göz önünde bulundurarak bunu yapmalısın. Ben böyle birşeye asla ama asla ihtimal vermiyorum

Boş derslerde nasıl destek eğitim veriliyorsa ona benzer işler talep edecekler. Proje yapımı üstün yetenekli öğrencilerle ilgilenme boş derslere girme vb. İsterlerse bulurlar

Çok da önemli değil. Öğretmenlerin %60 halinden çok memnun. Maaş vermeseler de sesleri çıkmaz. Hele ufukta bir idarecilik varsa amuda kalkarlar :) Devran döner o grup blok halinde gücün yanında yer alır. 24 yıllık öğretmenim hep böyle olmuştur. Bu tür şeyleri çok kafaya takmayın hocam, bir arpa boyu yol almazsın. Ailene bak, sağlığına bak, kazancına bak, gerisi önemli değil güzel ülkemde.

Boş derslerde nasıl destek eğitim veriliyorsa ona benzer işler talep edecekler. Proje yapımı üstün yetenekli öğrencilerle ilgilenme boş derslere girme vb. İsterlerse bulurlar
Hıcam boş derslere zaten giriyoruz. Üstün zekalı öğrenci dediğin her okulda en fazla 2 tane olan birşeydir.Hocam son olarak proje dediğin şeylerin yeri üniversitelerdir okullar değil. Tübitak için yaptığımıza benzer uyduruk şeylere proje diyorsan onu bilemiyorum. Üniversitelerimiz bilgi üretmiyor, millet fosil yakıttan yenilenebilir enerjiye geçmek için dünyanın argesini kasıyor biz daha fosil yakıttan arabayı çıkaramadık. Bizim gençleri oyalamaktan ziyade sonuç alacak eğitim politikalarına ihtiyacımız var.

Hocam bende bunları yaparız ya da doğrusu bu demiyorum. İsterlerse bulurlar diyorum.

Çok da önemli değil. Öğretmenlerin %60 halinden çok memnun. Maaş vermeseler de sesleri çıkmaz. Hele ufukta bir idarecilik varsa amuda kalkarlar :) Devran döner o grup blok halinde gücün yanında yer alır. 24 yıllık öğretmenim hep böyle olmuştur. Bu tür şeyleri çok kafaya takmayın hocam, bir arpa boyu yol almazsın. Ailene bak, sağlığına bak, kazancına bak, gerisi önemli değil güzel ülkemde.
Sadece gülümseyebiliyorum bu durumda. İşin kötüsü bazı arkadaşlar okulları gezip böyle bir söylenti var biz buna karşı duruyoruz gibi laflar ediyormuş. Daha önce pek çok konuda yaptıkları gibi lafa gelince iş yapıyor gibi görünüp yangına odun atıyorlar.

Bak bu güzelmiş. Bence de kalksın. İyi olur ;)
Maaş desen, zaten masabaşı memur ile başabaş.

Son düzenleme:
Söylenti değil TED’in düşünce kuruluşu olan TEDEM’in “Öğretmenlik Meslek Kanunu" ile ilgi yazdıkları önerilerde yazıyor bu konu.

Bakınız:

https://www.memurlar.net/haber/7959...meslek-kanunu-icin-oneri-metni-hazirladi.html

EK DERS ÜCRETİ TAMAMEN KALDIRILMALI

Ayrıca ek ders ücretlerinin tamamen kaldırılması, bunun yerine maaşlarda iyileştirmeye gidilmesi ve özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin brüt aylık ücretlerinin dengi resmi kurumlardan az olmayacak şekilde yeniden düzenlenmesi önerisinde bulunuldu.

Çalışmada, dezavantajlı yerleşim birimlerinde görev yapanlar için de konut temini/desteği, yıpranma payı verilmesi gibi teşviklerin sağlanmasının önemli olduğu ifade edildi.

Boşverin söylentidir. Ama bence öğretmen maaşını milletvekili maaşına eşitlesinler kaldırsınlar ek dersi :)

Tes başkanı idarecileri ilgilendiren bir olay demişti. Sanırım eskiden sb md ekderslerini kaldırıp koltuk parası vermesi gibi yapacaklar.

30 saat derse giren ile 15 saat derse giren 5 gün saat 17 ye kadar duracak ve aynı parayı alacak öylemi:) o zaman adam neden 30 saat ders versin istemiyorum der.

tam gün mesai olmayacak sadece DYK kaldırılacak ve DYK larda ödenen ücretlerden kurtulmak istiyorlar onun yerine memurun 8-5 mesaiye tabi olduğu gerçeğinden yola çıkarak normal ders saatinin dışında öğrencilere kurs vermeleri istenecek. olması gerekende budur zaten.
bizim için değişen birşey yok zaten ne dyk açabiliyoruz nede adam gibi dersimiz var.
Esas gerçek vatanseverler bu milletin çocuklarına yararlı olmak isteyen matematik,fen türkçe,sosyal,ingilizceciler ortaya çıkacak hal böyle olursa. çünkü DYK ücretleri 2 kat olmasa değil kurs bir öğrencinin ders dışında tek bir sorusunu bile çözmem diyen onlarca öğretmen gördüm.

Ek ders Öğretmeni çalıştırma yöntemidir, kaldırılamaz. Bu sistemde, bu dışlanmışlıkla, laboratuvarsız bir okulda 15 saat dersten fazlası zaten hikaye.
Kaldı ki kimseyi çalıştıramazlar. Ne güzel bulmuşlar hammal, sabahtan akşama kadar 7 gün 24 saat çalışacak adam var.
Okulumuz tam gün, günde 7 saat derse girip ardından 2 saat DYK'ye girip 9 saate tamamlıyorlar. Üstüne hafta sonu da başka okuldan DYK'ye giriyorlar. Hatta bunun üstüne evde eğitime gidenler var. Neyse ki varlar......
Düşünsenize herkese standart maaş verdiklerini, 1 saat için kavga çıkar, ne çirkeflikler yapılır. Şimdi 2500-3000 liralık ek dersleri ile mutlular.

Geri