Ek ders

Kodla Büyü

Ebdef

Site Gezgini
Arkadaşlar size bir sorum olacak.Okulda iki bilisimciyiz. 34 saat ders var ve diğer arkadaş btr oldu. Bu durumda 30 saat bana ders verilmesi gerekiyor değil mi?

İdareyle sizin aranızda isterse 30 saat te verirler size isterlerse yarıyarıyada bölerler. İdari ilişkilerineze bağlı biraz. Ben daha önce çalıştığım bir okulda btr oldum diğer öğretmen derslerin tamamına girdi.

Yönetmelikte BTR'nin önce mevcut ders yükünü doldurmasını söyler. Maaş karşılığına girebilme ihtimali varken girmezse haksız ekders almış olursunuz. İleride mali denetlemede sıkıntı yaşarsınız.

İdareyle sizin aranızda isterse 30 saat te verirler size isterlerse yarıyarıyada bölerler. İdari ilişkilerineze bağlı biraz. Ben daha önce çalıştığım bir okulda btr oldum diğer öğretmen derslerin tamamına girdi.
dersleri bölmeyen idareci suç işlemiş, devleti zarara uğratmıştır.

Bakın yanlış bilgiler paylaşıyorsunuz. Milletin başını yakmayın, soruşturmalarla uğraştırmayın.

Link: https://www.memurlar.net/common/news/documents/922956/30122015-13507730.pdf

Konu: Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi

...

3. Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yerine getirecektir...

Bu yazının yoruma açık hiçbir yeri yoktur. Öğretmenin maaş karşılığı ders alma durumu varken ben BTR'yim almasam da olur deme hakkı yoktur. İdarecinin diğer arkadaş da ek ders alsın diye böyle yorumlama hakkı yoktur. Aksini söyleyen kasten devleti zarara uğratma suçu işlemiştir. Öneri ve görüş verirken yasalara, yönetmeliklere dikkat ederek beyanda bulunalım lütfen.

Ders saatlerinin 17 - 17 olacak şekilde bölünmesi en uygunu olur.
Bu mümkün değilse;
* BTR Öğretmenlik görevi olan öğretmenin 18 saat diğer öğretmenin 16 saat ders alması daha az ek ders ücreti ödenmesi açısından;
* BTR Öğretmenlik görevi olan öğretmenin 16 saat diğer öğretmenin 18 saat ders alması BTR ile ilgili işlemlere daha fazla zaman ayrılabilmesi için uygun olur.

BTR olsa da öncelik maaş karşılığı derse girmesidir. Okul idaresi BTR olan arkadaşa 15 saatin altında ders verse bile il buna izin vermez ki vermemelidir. Öncelikli görev öğretmenliktir, BTR yan görevdir. Bundan dolayı 15 saat maaş karşılığı doldurulmalıdır.

Üç kuruş ücret için öğretmenleri ne hale düşürüyorlar. Maaş olarak öğrenim durumuna göre en az alan memur öğretmen.
Asla küçümsemeden söylüyorum öğrenim durumuna göre
2 yıllık mezunu bir memur, bir öğretmene yakın alıyorken bu maaş ile geçinemeyen öğretmen ücret alabilmek için btr olma peşine düşüyor. Hakettiği maaşı versinler öğretmene herkes maaş karşılığına yeterli desin hiç olmazsa ücret pesinde gezmesin kimse.
öğretmen de diğer 4 yıllık lisans mezunu olan mühendis avukat hakim vb memurlar gibi maaşı hak etmiyor mu

Hocam bir de btr olmak istemiyorsunuz siz suçlu oluyorsunuz sanki müdürler hakkımızda ne isterlerse yapmak zorundaymışız gibi. Bazıları sadece müdür tepkisinden dolayı btr oluyor. Ben hicbir dayatmayi kabul etmedim bu saatten sonra da edemem

Geri