Ek göstergelerinizi kontrol edin

Kodla Büyü

jrerkan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şans eseri geçmiş yılların bordrolarına bakarken farkettim ki, 2008 yılının 4. ayından, 2014 yılının 7. ayına kadar ki sürede ek göstergem sıfır görünüyor, nasıl bir hata bilmiyorum,

okulda bir öğretmen arkadaşa sorduğumda yıllar önce ona da benzer bir hata yapıldığını söyledi demek ki bu çok yapılan bir hata, ilçe mutemedine gidip durumu sorucam ama,

Bu konuda bilgisi olan var mı ? sorun nedir nasıl bir yol izlemeliyim?

Geriye dönük 5 yıl boyunca alabilirsiniz. Yani en fazla 2 aylık alabilirsiniz. Ek göstergeniz kaçtı o dönemde ?

hocam bizim okulda da bir kişinin başına geldi onunda ek göstergesi 2200 olması gerekirken 1100 de kalmış geriye dönük olarak hesaplattı ve aldı. Ben ankara altındağ da çalışıyorum bizim ilçe yapmadığı için dışardan bir muhasebeciye hesaplattırdı.

hocam bizim okulda da bir kişinin başına geldi onunda ek göstergesi 2200 olması gerekirken 1100 de kalmış geriye dönük olarak hesaplattı ve aldı. Ben ankara altındağ da çalışıyorum bizim ilçe yapmadığı için dışardan bir muhasebeciye hesaplattırdı.

benim 2008 den 2014 e kadar sıfır yazılmış hocam, yani üzerinden 5 sene geçmiş hala başvurabilir miyim?

geçmişe dönük faiziyle vermiyorlar. benim derece kademe hataları vardı 6-7 yıl boyunca . uğraştığımla kaldım güncel farka göre veremediler.

geçmişe dönük faiziyle vermiyorlar. benim derece kademe hataları vardı 6-7 yıl boyunca . uğraştığımla kaldım güncel farka göre veremediler.
iki sorum var hocam, itiraz ettiğinizde yapılan hatalı zamanların üzerinden 5 yıl geçmiş miydi?
ikincisi nasıl bir yol izlediniz uğraştığımla kaldım derken neler yaptınız?

aynı şey benimde başıma geldi şırnak silopi de çalışırken ek gösterge işlenmemiş afyona geldiğimizde farkedildi ve ilçede ki muhasebe çok keskin bir tavırla takip etseydin banane dedi. durumu izah ettim dilekçe yazdım bi ses çıkmadı tekrar okulda dilekçe yazdım üst yazıyla gönderdik gene ses çıkmadı muhasebedeki kişinin işi olmasına ve yapabileceği bişey olmasına rağmen YAPMADI alamadım parayı ve adamdan nefret etme boyutana gelince işin peşini bıraktım. sonradan benimle aynı durumda olan silopideki arkadaşlarla konuştuğumda almışlardı yani olay muhasabede bitiyor

bu kadar eski tarihte yapılan bir hata için bu ödenmeyen meblağları tekrardan alabilir miyiz hocam?
Geçenlerde ekdersle ilgili mahkeme kararı vardı orada 5 yıllık zaman aşımı süresi koymuştu ama maaş ödemelerinde ne kadardır bilmiyorum. 5 yıldan az olacağını düşünmüyorum.

IMG_20190509_183222.png
bende 2010 Aralık ta göreve başladım. 2014 Ocağa kadar sıfır görünüyor. Kaç olmalı onu da bilmiyorum ama ne yapmalıyım acaba

Öğretmenlerde Ek gösterge 8. dereceden itibaren başlar. Ayrıca Geriye dönük 5 yıla kadar ödeme yapılıyor bildiğim kadarıyla. Yani şimdi başvursanız 2014 mayıs ve sonrası yapılan eksik ödemeleri alabilirsiniz.
Bazı durumlarda derece terfisi geç geldiğinde ek bordro ile geriye dönük hak ediş yatırılıyor bu yüzden tüm bordrolarınıza bakmanız gerekiyor belki almışsınızdır sonraki aylardan birinde. Ayrıca 5 ten 4 e ve 3 ten 2 ye düşünce ödeme çok farkediyor. Diğer derecelerde 3-4 lira oynuyor o yüzden git gel yakıt paranı bile çıkarmıyor.
Tavsiyem bordrolarınızı ara sıra kalem kalem inceleyin.

iki sorum var hocam, itiraz ettiğinizde yapılan hatalı zamanların üzerinden 5 yıl geçmiş miydi?
ikincisi nasıl bir yol izlediniz uğraştığımla kaldım derken neler yaptınız?

ebordro sistemini açtım zaten bu sisteme geçileli çok uzun yıllar olmamış . tüm bordrolarımı çıktı aldım mebbisteki derece kademelerimin çıktısını da aldım verdiğim dilekçemde mebbisteki derece kademem bordrodaki derece kademem diye tablo oluşturdum ve başvurdum . tahmini 5 yıl kesin vardı ama öncesinde ebordro sisteminden gözükmüyor anca o kadar yazdım . tüm çıktıları da ekledim dileekçeye.
siz dilekçede tüm yılları yazın 5 yıl muhabbeti olursa bırakın size dönüş yapsınlar. artık sonra adli olarak koşturursunuz veya tamamen size kalmış artık boşverirsiniz.

Geri