EK PUAN SORUNU

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba ben tef mezunuyum aynı zamanda aöf den 4 senelık kamuda bıtırdım. hizmet puanı eklemek için aöf diplomamıda ilçe mem'e verdim... fakat şoyle bır sorun oldu resımde de gosterdıgım gıbı lisans düzeyinde mezun oldugu lısans programında aöf yazıyor. bu sebepten dolayı meslek liselerine tercih yapamıyorum. İlçeyi aradım anadolu unıversıtesı dıplomasını sılınce sorun cozuldu fakat bu seferde 10 puanım da kayboldu. bu sorun için ne yapmalıyım*? zaten topu topu 2 3 okul var onları da yazamıyoruz

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3.3 KB · Görüntüleme: 54
2. üniversiteyi işlettim, puan aldım ve il içinde meslek liseleri çıktı, başka bir problem olabilir.

Hocam şimdi il dışı başvurularına baktım, meslek liseleri çıkıyor
Lisans Düzeyinde Mezun Olduğu Yüksek Okul Programda bilişimin gözükmesi lazım ama
il içinde o kısımda açık öğretim yazıyordu, gözükmese de çıkıyordu, bilginiz olsun

Arkadaşlar merhaba ben tef mezunuyum aynı zamanda aöf den 4 senelık kamuda bıtırdım. hizmet puanı eklemek için aöf diplomamıda ilçe mem'e verdim... fakat şoyle bır sorun oldu resımde de gosterdıgım gıbı lisans düzeyinde mezun oldugu lısans programında aöf yazıyor. bu sebepten dolayı meslek liselerine tercih yapamıyorum. İlçeyi aradım anadolu unıversıtesı dıplomasını sılınce sorun cozuldu fakat bu seferde 10 puanım da kayboldu. bu sorun için ne yapmalıyım*? zaten topu topu 2 3 okul var onları da yazamıyoruz

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Buna benzer bir olay yüksek lisans yaptıktan sonra başıma gelmişti. Yine şanslısınız ki fark etmişsiniz, ben fark edememiştim. O zamanlar gerçekleşen il dışı başvurusunda memleketimde meslek liseleri gözükmemiş, il dışı için memleketim ve meslek liseleri harici tercih yapmadığım için de istekte bulunmamıştım.

Tercihler bittikten sonra arkadaşlarım memleketime neden tayin istemediğimi sorgulayınca bu durumun farkına vardım. Çünkü meslek lisesinde kadro açıkmış ve ilçe MEM' deki görevli memur nasıl birşey yaptı ise; MEBBİS' te mezun olduğu kurum teknik eğitim fakültesi yazdığı halde meslek liseleri görünmemiş tercihler sırasında bana. İşin en acı tarafı sonuçlar açıklandı ve o okula yerleşen arkadaş benden 20 puan düşüktü.

Tabi önce öfkelendim o zamanlar BIMER var oraya yazdım.
Sonuç tabi ki yok... İş bilmez bir memurun kurbanı oldum. Var bir hayır elbet dedim kendi kendime...

Sonra aradan vakit geçti duruldum, ilçe MEM' deki görevli arkadaşın yanına gittim. Anlattım derdimi; bakalım dedi, yanına oturdum eğitim bilgilerine beraber baktık ve ta ta ta tammmmm...
Meğer benim mağduriyetim 30 sn lik işmiş...

O zaman ki konu; sahte diploma ile öğretmenlik yapanları tespit için tüm öğretmenlerin diploma bilgileri giriliyordu sisteme. Bu MEM' deki görevli abla nasıl birşey yaptıysa artık, TEF mezunu görünüyorum ama BÖTE mezunu gibi işlem yapıyor il dışı tayininde sistem bana.
Tek yaptığımız şuydu: Bilgileri düzgün bir şekilde tekrar girdik o kadar ve düzeldi...

Size tavsiyem; ilçe MEM' e gidin ve bilgileri tekrar girip giremeyeceğinizi sorun. Bunu yaparken de o görevli arkadaşın yanına oturun ve ne yaptığını gözleyin. İnanın hiç kullanmamış olsak da bu işle görevli olanlardan sisteme daha aşina olduğumuzu unutmayın, görevli arkadaşı yönlendirin.

Son olarak MEBBİS> Kişisel Bilgiler Modülü> Kimlik Bilgileri ekranında "En Son Öğrenim Durumu/Bölümü" yazmakta ve buna ait Lisans bilgisi bulunmakta, buraya takılmayın. Asıl işlemi "Öğrenim Bilgileri" ekranından giriş yaparak düzeltilmesi gerekiyor. En azından bende o şekilde olmuştu.

İnanıyorum kolaylıkla hallolacaktır.
Kolay gelsin...

Geri