Ekonomik ve kullanışlı True RMS Ölçü Aleti

Kodla Büyü
Hocam videoları yan çekseniz daha güzel olacak. Benimde benzer bir multimetrem var beklenenin üzerinde bir performans sergiliyorlar. İşlevlerine göre bence çok uygunlar. Ben olsam pahalı olanın yüzüne bakmazdım. :):D

Hocam videoları yan çekseniz daha güzel olacak. Benimde benzer bir multimetrem var beklenenin üzerinde bir performans sergiliyorlar. İşlevlerine göre bence çok uygunlar. Ben olsam pahalı olanın yüzüne bakmazdım. :):D
Video da siz profesyonelsiniz hocam. bizim teçhizat yok. ben video çekimi ile ilgili değil de konuyla alakalı görüşleri almak istiyorum .. teşekkürler. :D

Fiyat performans ürünü gibi duruyor. Bence Kondansatör olcebilmesi, kademelerin otomatik olması, kısa devre korumasi öne çıkan özellikleri. Ürün sanırım yerli piyasada pek yok.
Aliexpreste söylenen 12 dolardan başlayan fiyatlarla ürünü bulabildim.

Son düzenleme:
Fiyat performans ürünü gibi duruyor. Bence Kondansatör olcebilmesi, kademelerin otomatik olması, kısa devre korumasi öne çıkan özellikleri. Ürün sanırım yerli piyasada pek yok.
Aliexpreste söylenen 12 dolardan başlayan fiyatlarla ürünü bulabildim.
kondansatör ölçümleri oldukça başarılı. daha bilmediğim fonksiyonları da olabilir. dediğin gibi aliexpreste var.

Kondansatör ve transistör ölçümü için ayrıca ESR metre satın aldım.
Ama pf olarak 20-200pf ölçemediği gibi bobin uH hiç ölçmüyor.
Ama en azından elimde frekansmetre var ve multimetrenin de 10mhz kadar frekans ölçme yetisi mevcut.

Mestek dm -91a nın Kondansatör ölçmesi bence çok güzel bir özellik. Her ne kadar videonun başındaki şebeke gerilimi ile ilgili ek özellikler beni ilgilendirmese de. Bu özellikler de artı olmuş.

Kondansatör ve transistör ölçümü için ayrıca ESR metre satın aldım.
Ama pf olarak 20-200pf ölçemediği gibi bobin uH hiç ölçmüyor.
Ama en azından elimde frekansmetre var ve multimetrenin de 10mhz kadar frekans ölçme yetisi mevcut.

Mestek dm -91a nın Kondansatör ölçmesi bence çok güzel bir özellik. Her ne kadar videonun başındaki şebeke gerilimi ile ilgili ek özellikler beni ilgilendirmese de. Bu özellikler de artı olmuş.
NCV özelliği çok işe yarayabilir hocam. Geçen yeni tadilattan çıkan şef odasında bir iki delik delecektik. enerji kabloları nerdedir diye tasalandık. ncv ile tesbit edip orayı delmedik mesela.... Çok derinde değilse duvar içi enerji kablolarını tesbit edilebilir..

NCV özelliği çok işe yarayabilir hocam. Geçen yeni tadilattan çıkan şef odasında bir iki delik delecektik. enerji kabloları nerdedir diye tasalandık. ncv ile tesbit edip orayı delmedik mesela.... Çok derinde değilse duvar içi enerji kablolarını tesbit edilebilir..
Bence bu özelliği cok beğendim

Zayıf akımcı olarak, multimetre boyutunda hazır kurulu bir dijital scop (ama çok çok ucuz olmalı limit 100$) bulsam, güzel olurdu.
Kit halinde var demeyin. Bu yaştan sonra nano micro boyutlu smd lehimleme ile vallahi uğraşamam.

Yılda bir duvar delip dübel atma işi olsa bile bu özellikte bir cihazın olması insan canını bile kurtarabilir. Şu anda kullandığım bir cihazim var. İlk cihaz alma sürecinde bu aleti almayı tercih ederim.

Önemli olan fiyatı. Lakin 10mhz olması bile yeterli iken 30 -50 mhz makbuldür.
Tek kanal bana yeterli. Çift ile işim kolay kolay olmaz.

Hocam baktım fiyat ve özelliklerine
İsteklerimi sanırım karşılıyor.
Lakin Türkiye gümrüksüz limit 22€ sanırım.
Bunun vergisi vs. Nasıl gümrük vergisi ödeniyor. Uzakta bir şehirde gümrükte takılı kalırsa çok kötü olur.

Son düzenleme:
Önemli olan fiyatı. Lakin 10mhz olması bile yeterli iken 30 -50 mhz makbuldür.
Tek kanal bana yeterli. Çift ile işim kolay kolay olmaz.

Hocam baktım fiyat ve özelliklerine
İsteklerimi sanırım karşılıyor.
Lakin Türkiye gümrüksüz limit 22€ sanırım.
Bunun vergisi vs. Nasıl gümrük vergisi ödeniyor. Uzakta bir şehirde gümrükte takılı kalırsa çok kötü olur.

Ben bu durumlarda satııcı ile konusup fiyatı düşük deklare etmesini söylüyorum. bir kısmında direk geliyor. bir defasında postacı vergisi var dedi. tahsil etti. bulunduğun şehirde. yani
bilgisayara bağlanan 20 mhz modelleri de var. eğer ben laptopuma bağlar çalışırım dersen 50 dolar civarında.. kaliteli
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB15uHkKFXXXXXsXVXXq6xXFXXXk/228493623/HTB15uHkKFXXXXXsXVXXq6xXFXXXk.jpg

Ben bu durumlarda satııcı ile konusup fiyatı düşük deklare etmesini söylüyorum. bir kısmında direk geliyor. bir defasında postacı vergisi var dedi. tahsil etti. bulunduğun şehirde. yani
bilgisayara bağlanan 20 mhz modelleri de var. eğer ben laptopuma bağlar çalışırım dersen 50 dolar civarında.. kaliteli
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB15uHkKFXXXXXsXVXXq6xXFXXXk/228493623/HTB15uHkKFXXXXXsXVXXq6xXFXXXk.jpg
Hocam 22€ üzerine vergi geliyor zaten aynı hesap aynı uğraş.
Vergiden dolayı takılı kalmasın uzak bir şehirdeki Gümrüklerde
Bir de oralara gitmeyelim

Sayenizde hocam.
Profesyonel yada mesleki amaç için değil. Evde hobi anlamında q r p çalışmaları yapıyordum. Gerekliydi. Nasip.

Geri